First last song

Okładka książki First last song
Bianca Iosivoni Wydawnictwo: Jaguar Cykl: First (tom 4) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
First (tom 4)
Der letzte erste Song
Jaguar
2020-04-08
2020-04-08
Joanna Słowikowska
bianca iosivoni wydawnictwo jaguar new adult

Okładka książki Magia krwi Bianca Iosivoni, Laura Kneidl
Ocena 7,7
Magia krwi Bianca Iosivoni, La...
Okładka książki Moc amuletu Bianca Iosivoni, Laura Kneidl
Ocena 6,8
Moc amuletu Bianca Iosivoni, La...

,,First Last Song” Bianci Iosivoni opowiada historię ostatniej pary bohaterów Masona i Grace. Tak jak pierwszy tom czytało mi się dobrze i szybko sięgnęłam po kolejną cześć, tak drugi i trzeci tom wchodziły gorzej. Ale zakończenie serii trzyma poziom jej rozpoczęcia. Znów czytało się to dobrze i szybko.
Może dlatego, że historia była prosta? Bo przecież każdemu może zdążyć się skomplikowany związek, albo rodzic próbujący sterować życiem dziecka. Takie przypadki bez udziwnień i nierozwiązanych zagadek z przeszłości rzutujących na obecne życie. A to wszystko ozdobione muzyką tworzoną przez ludzi, którzy się nią pasjonują.

Podsumowując ta książka była dla mnie miłym przerywnikiem od serii kolosów, które wciąż na mnie czekają. Spodobało mi się zakończenie tej serii i ta ostatnia historia dwójki przyjaciół.

Może dlatego, że historia była prosta? Bo przecież każdemu może zdążyć...

"Nie pozwól innym ludziom zniszczyć swojego życia ich żądaniami i komentarzami. Bo jeśli jesteś chociaż w najmniejszym stopniu taka jak ja - niezależnie kiedy i gdzie będziesz to czytać - nie spędzisz całego życia, wątpiąc w siebie".
___
Czasami ci, którzy są nam najbliżsi zadają największe rany, niszczą pewność siebie i sprawiają, że każdy krok podszyty jest niepewnością, krytyką wobec siebie samego.

Grace uciekła z rodzinnego domu, aby znaleźć się z dala od ojca, którego tak naprawdę nigdy nie było i matki, która na każdym kroku ją krytykowała wymagając perfekcji pod każdym względem. Niestety jej słowa ciągle siedzą w głowie dziewczyny i sprawiają, że nieustannie w siebie wątpi. Impulsem do zmiany jest zgłoszenie do zespołu "Waiting for Juliet" w którym wokalistą jest Mason i choć ta dwójka początkowo nie płonie do siebie sympatią z czasem ich relacja ulega zmianie. Nitką, która ich połączy jest muzyka. Niespodziewanie stają się dla siebie powiernikami sekretów, wsparciem i siłą napędzającą do zmiany. Niestety niska samoocena dziewczyny sprawia, że przykre wspomnienia powracają, a jedyną słuszna drogą wydaje się ucieczka. Czy Grace odnajdzie w sobie odwagę, aby w końcu odciąć się od krytycznych słów matki i sięgnie po własne marzenia? Czy Mason dokona wyboru?

To już jest koniec - czas pożegnać się z bohaterami serii "First". Ostatni tom skupia się na dziewczynie stłamszonej przez własną matkę i ukochanego oraz chłopaku, który niby był w związku, ale jakby nie był. Tych dwoje, choć tak różniących się od siebie połączyła miłość do muzyki, jednak przed nimi nie jedno zawirowanie. Podobało mi się jak rozwijała się relacja Masona i Grace - to, co rodziło się między nimi kiełkowało bardzo powoli. Na plus jest też to, że mogliśmy obserwować bohaterów pozostałych części First. Postacie wykreowane przez autorkę były autentyczne, pełne wad, zmagały się z własnymi trudnościami, a czytelnik miał okazję obserwować ich rozterki oraz to, jak się zmieniali. Czego mi brakowało w ostatniej czesci? Chyba trochę więcej emocji. Momentami było monotonnie, ale i tak cała seria jest warta uwagi.

"First last song" to kolejna bardzo życiową pozycja od autorki. W trudnych momentach dobrze jest mieć wokół siebie bliskich ludzi, którzy wspierają, motywują i zasadzą 'kopniaka', kiedy jest on potrzebny. I czasami te 'bliskie osoby' to nie rodzina, tylko ci którzy pojawiają się przypadkowo w życiu. Każda z części ma w sobie to, że czytelnik może z nich wyciągnąć własne przemyślenia. To historia o poszukiwaniu akceptacji, własnej drogi i miłości, ukazująca jak ogromny wpływ mają rodzice na swoje dzieci, na ich poczucie własnej wartości. Calą serię gorąco polecam!

___

Na półkach: , , , ,

Masona nieco bliżej poznaliśmy już w poprzednich częściach, ale o Grace niewiele wiedzieliśmy. Teraz dowiadujemy się o niej więcej.
„Dokładnie rzecz biorąc, przez całe moje życie robiłam tylko to, czego chcieli ode mnie inni. Miałam ładnie wyglądać, trzymać język za zębami, pilnie się uczyć, nie chodzić na wagary i trzymać się planu żywieniowego i planu treningów. Ale co z rzeczami, które to ja chciałam robić?(…)Byłam w końcu zrównoważoną, wzorową córką, która zawsze miło się uśmiecha i wszystkim grzecznie potakuje.”

Wystarczyło słowo matki i chłopaka Grace aby dziewczyna znowu utraciła całą wiarę w siebie. To zadecydowało, że zwróciła się do Masona o pomoc. W końcu był jej dłużnikiem.
„Mason i ja nie mieliśmy ze sobą wiele wspólnego. Wprawdzie oboje studiowaliśmy muzykologię i wiedzę o teatrze w stosunkowo małym college’u i dzięki Emery mieliśmy zazębiające się grono znajomych, przez co w nieunikniony sposób na siebie wpadaliśmy, w gruncie rzeczy jednak nic nas nie łączyło. Nawet za bardzo go nie lubiłam.”
„Nie cierpiałam tego typa. Był seksistowskim dupkiem, histerykiem, imprezowiczem, kimś, kto ciągle musiał być w centrum zainteresowania. Ale miał też niesamowity głos.”

Oboje byli w związkach. Oboje kochali muzykę. Wspólnie trenowali. Mieli wspólnych przyjaciół i często spędzali wspólny czas poza zajęciami.
„Muzyka wyraża wszystko, co nie może być powiedziane, ale o czym nie można milczeć”

Dla mnie ta część była najgorsza ze wszystkich a szkoda skoro to zakończenie serii. Zabrakło mi akcji i emocji. Nieco się ich pojawiło w przypadku Emery i Dylana ale tutaj też ten wątek nie był zbyt mocno zgłębiony. Całą akcja między Grace i Masonem była bardzo fajnie rozpoczęta. Bardzo mi się podobało jak ich relacja się zaczęła i jak się rozwijała i zmieniała swój charakter. Jednak to co i jak później się działo już mnie nie przekonywało. Zabrakło mi wiary i walki o siebie.
Niemniej całą serię bardzo polecam. Piękne przyjacielskie relacje i stopniowy rozwój relacji partnerskich. Bardzo ciekawa i godna przeczytania seria o młodych i ciekawych ludziach.

Grace - to koleżanka ze szkoły Emery a ich pierwsze spotkanie kończy się jeszcze większą niechęcią niż w szkole.
Jednak są teraz w collegu i to już zupełnie inny świat i nikt nie wie o ich tajemnicach tylko one nawzajem. Z czasem jednak Grace staje się częścią grupy z Emery, Dylanem, Ellą, Lukiem, Tate, Trevorem i Masonem.
Początkowa niechęć Grace i Mason do siebie znika jednak w momencie, kiedy Grace po namowach Emery udała się na przesłuchanie do zespołu Masona.
Grace chciała w ten sposób udowodnić sobie, że jednak potrafi śpiewać i kochana śpiewać ...
Jednak mimo faktu, że Grace jest była Miss Montany - to ciągle nie wierzy w siebie, w swój talent i w swoje szczęścia... to czasu gdy właśnie pojawiła się na przesłuchaniu...
Zbliżenie do Masona wiele jej dało, ale tylko zrzędliwy mail od matki doprowadza ją znów na samo dno... czy da w końcu sobie szansę na bycie szczęśliwą?

Początkowa niechęć Grace i Mason do siebie znika...

"First Last Song" to czwarta część serii autorstwa Bianki Iosivoni. Jest to romantyczna historia, w której główne role odgrywają Grace i Mason. Para, ze względu na zaistniałe okoliczności, zaczyna spędzać ze sobą więcej czasu i poznawać się bliżej. Ale, ale... na szczęście nie jest tak, jakbyście sobie mogli pomyśleć. No, może w jakimś stopniu jest, ale nie do przesady. 😉 A mówię tu o ckliwości, rozpływaniu się w miłosnych uniesieniach itp., itd. Autorka w swojej książce zawarła również wiele mądrych i ważnych kwestii, np. kwestię zbyt wymagających rodziców, przez których wygórowane oczekiwania ich pociechy mogą nabawić się chorób i zaznać wiele cierpnia, a także utracić poczucie własnej wartości. Mamy tu również problem dotyczący dokonywania trudnych wyborów i konsekwencji z tego płynących. Żeby jednak nie było, że autorka porusza jedynie trudne tematy - w książce mamy również przedstawione wartości takie jak przyjaźń, no i oczywiście miłość. Ale nie miłość wulgarna, ale uczucie delikatne, prawdziwe i subtelne. Książka jest mega emocjonująca, momentami wzruszająca, ale również zabawna. Polecam!

Miłosna, muzyczna historia Grace i Masona była bardzo ciekawym doświadczeniem. Ta dwójka pochodziła z dwóch różnych światów (domów). Grace zamożna, ale bez wsparcia rodziców, a Mason chociaż nie pochodził z bogatej rodziny, za to jego dzieciństwo było przepełnione miłością i przytulaniem. Połączyła ich miłość do muzyki. Ta para była sobie pisana od samego początku. Chociaż w pewnym momencie zwątpiłam, w ten związek. Jednak nikt nie rozdzieli prawdziwej miłości ❤

Książka cudowna!

Książka cudowna!

"First last song" to już czwarty tom serii „First” od Bianci Iosivoni. Autorka kolejny raz oddaje w ręce czytelników historię pełną emocji, seksowną i zabawną. Razem z bohaterami gonimy za marzeniami, zmagamy się ze słabościami i odkrywamy różne oblicza przyjaźni i miłości.
Jedna przysługa związała losy Grace i Masona. Dziewczyna kiedyś pomogła chłopakowi, teraz to ona potrzebuje pomocy i ma zamiar poprosić o nią Masona. Choć oboje studiują razem na uczelni to nigdy się nie przyjaźnili. Teraz wszystko się zmieni. Grace chce, bowiem schudnąć i zaczyna trenować. To właśnie Masona prosi, aby jej w tym pomógł. Oboje zaczynają trenować i tym samym spędzają ze sobą coraz więcej czasu. Z każdym spędzonym razem dniem poznają się bliżej odkrywając swoje słabości oraz… talenty. Kiedy Mason odkrywa, jakim głosem dysponuje Grace, namawia ją, aby wstąpiła ona do ich zespołu. I choć Grace po cichu marzy o tym, aby śpiewać to jednak nie wierzy w siebie wystarczająco mocno. Nie pomaga również matka, która ciągle ma do niej wyrzuty i sprawia, że samoocena Grace jest coraz niższa. Czy dziewczyna zacznie gonić za marzeniami i odnajdzie pewność siebie? Na pewno pomoże jej w tym Mason, który wierzy w dziewczynę i przede wszystkim akceptują ją taka, jaka jest. Czy wspólna pasja i przyjaźń to początek czegoś więcej?
Bianca Iosivoni ma talent do pisana emocjonujących i wartościowych historii. Autorka ma również niesamowite zdolności to kreowania postaci wyrazistych i autentycznych. To wszystko sprawia, że książki jej autorstwa czyta się z zapartym tchem. Podczas lektury można się wzruszyć, ale również uśmiechnąć. Nie brakuje również zmysłowości i zadziorności. "First last song" to po prostu dobra książka. Nie może jej zabraknąć w biblioteczce każdej romansocholiczki. Serdecznie polecam nie tylko ten tytuł, ale całą serię „First”.

Ostatnia część tej jakże emocjonującej serii od @wydawnictwojaguar autorstwa @bianca_iosivoni to "Last First Song"

Jak myślicie, jaka jest najlepsza droga by dotrzeć do czyjegoś serca?czy to szacunek i okazywane zainteresowanie?czy może słowa ?

W czwartej części Autorka przedstawia nam Grace i Masona, każde z nich zmaga się z własnymi słabościami i po woli szukają klucza do swoich serc.Grace prosi Masona o pomoc by został jej trenerem.Wspólne treningi zbliżają ich do siebie, natomiast Mason w głębi serca już widzi przyjaciółkę w swoim zespole muzycznym...

Wzruszające były w tej książce każde sytuacje i powtórzę to jeszcze raz...Ta seria jest bardzo dojrzała i emocjonalna.W Last First Song możemy również poznać dalsze losy bohaterów z poprzednich części co mi się bardzo podobało bo nie ukrywam,że trochę się za nimi stęskniłam.Bohaterowie są przedstawieni w sposób prawdziwy i cieszy mnie fakt iż możemy "zobaczyć"ich metamorfozy.Z początku zwykli studenci w moim odczuciu stali się dorosłymi i odpowiedzialnymi ludźmi.Pisałam w poprzednich postach,że druga część była najlepsza,teraz twierdzę że i ta zalicza się do tego miana, dlaczego?Mason i Grace przeszli w swoim życiu dużo,raz dobrego a raz nie i w tej książce mogłam doskonale wyczuć się w ich zmiany,z gburowatych i niezdecydowanych stali się pewnymi siebie ludźmi.Kolejny ważny temat poruszyła @bianca_iosivoni w swojej opowieści dotyczący wychowywania dzieci i skutków jakie niesie za sobą źle traktowanie córki czy syna przez matkę lub ojca, czytając zdałam sobie sprawę,że nigdy w życiu nie chciałabym by moje dziecko musiało czuć to co bohaterowie.

To przykre,że zakończyłam już moją przygodę z serią First 😐jednak jestem pewna tego że do niej jeszcze wrócę gdy tylko będę miała ochotę bo warto.Warto również zwrócić uwagę na utwory,które tutaj występują.Muzyka i teksty piosenek to jest to co ja lubię w książce.
Cała seria to historia wzlotów i upadków młodych studentów z ich pokręconymi rodzicami w tle...ta seria ma po części za zadanie nas pokierować jak dbać o swoją rodzinę,jak kochać miłością prawdziwą i jak radzić sobie w trudnych momentach.
Polecam to za mało powiedziane!namawiam Was i apeluje!przeczytajcie

Książka ma ponad 400 stron ale czas przy niej biegnie szybko, mimo że fabuła początkowo rozkręca się powoli, ukazując wiele szczegółów z życia przede wszystkim Grace i Masona. Jej rozwój śledzimy naprzemiennie, z ich perspektywy, w narracji pierwszoosobowej. To daje możliwość wniknięcia w umysły, nastroje i uczucia obu bohaterów dzięki temu łatwiej jest nam zrozumieć motywy ich działania. Obserwujemy ich lęki, zmagania z własnymi słabościami, demonami z przeszłości ale też przemianę, jaka dokonuje się w ich psychice, zachowaniu i wzajemnych relacjach. Fascynujące było dla mnie śledzenie drogi Masona i Grace do swoich serc, złożonej z wielu emocji, podchodów, zawirowań oraz odkrywania swoich atutów i przełamywania ograniczeń. Przy okazji poznajemy też dalsze losy par, które były bohaterami wcześniejszych tomów serii „First”.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/01/700-first-last-song.html

Bianca Iosivoni First last song Zobacz więcej