Offside

Okładka książki Offside Juliana Stone
Okładka książki Offside
Juliana Stone Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Siostry Barker (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Siostry Barker (tom 1)
NieZwykłe
2020-02-26
2020-02-26
2013-06-18

Całkiem fajna historia. Bardzo fajna lektura na wieczór. Trochę na początku było takiej zabawy w kotka i myszkę

Mogło być ciekawie i fascynująco, a wyszło mocno przeciętnie, i nudnawo. Spodziewałam się czegoś lepszego. Myślę, że w tej książce zabrakło przynajmniej pięćdziesięciu stron...

Kiedy hokejowy fenomen Billie-Jo Barker wraca po kontuzji do rodzinnego miasteczka i postanawia dołączyć do miejscowej męskiej ligi hokeja, rozpętuje się piekło. Nie chodzi nawet o to, czy Billie ma talent, bo tego nikt nie kwestionuje, ale o to, że Billie jest kobietą. Niektórzy miejscowi faceci nie chcą, żeby dziewczyna i do tego tak utalentowana należała do ich męskiego klubu.
Wkrótce Billie staje się tematem wszystkich rozmów w miasteczku i przyczyną swoistej wojny płci. Każdy mieszkaniec ma w tej sprawie coś do powiedzenia. Jednak Billie interesuje opinia tylko jednej osoby, która akurat niezbyt przejmuje się tym konfliktem – Logana Foresta. Mężczyzna złamał jej serce, gdy miała osiemnaście lat, a teraz w każdy piątek wychodzi z nią na lodowisko.
Billie-Jo Barker ma wiele do udowodnienia. Sobie, swoim siostrom oraz mieszkańcom miasteczka. Na lodowisku zdobywa bramki, ale czy uda jej się zdobyć mężczyznę, o którym marzyła całe życie? I czy Logan w końcu dostrzeże, że dawna chłopczyca jest teraz niesamowicie seksowną kobietą?

Zapowiada się całkiem fajna seria o siostrach Barker. Bardzo lubię takie rodzinne historie. Billie musi odnaleźć się nie tylko w swoim miasteczku po kilku latach nieobecności ale również w męskim świecie hokeja. Pomimo nieprzychylnych opinii nie daje za wygraną i trwa w swoim postanowieniu o dołączeniu do męskiej ligii. Przy okazji zawalczy również o swoją młodzieńczą miłość. W między czasie wychodzą na jaw różne sekrety sióstr.

53/22/145

53/22/145

Cykl Siostry Barker "Offside" Juliana Stone to książka o młodej hokeisce Bilie Barker, która po poważnym wstrząsu mózgu wraca z powrotem do rodzinnego miasta. Mieszkańcy nie przyjmują ją zbyt entuzjastycznie. A siostra, która jako jedyna została aby opiekawać się chorym ojcem i starszym dziadkiem, ma do nie żal, że wszystko zostawiła na jej głowie.
Dziewczyna tak szybko nie rezygnuje ze swojej pasji i postanawia zapisać się do miejscowego klubu hokeja, gdzie nie wszystkim to się podoba.

Po pierwszym meczu, nieznani sprawcy dewastują jej samochód. W drugim jest dotkliwie ranna, a w między czasie dochodzi między nią a przystojnym Loganem Foresterem do wybuchu namiętności 🔥.

Jednak oboje mają przed sobą pewną tajemnicę z przeszłości, która może przeważyć nad ich dalszymi relacjami.

Czy wyjawią tą tajemnicę?

Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i już wiem, że po tej lekturze nie ostatnie. Książkę oceniam na bardzo dobry romans z nutą oryginalności bo pierwszy raz czytam o wątku hokeja w romansach 😍 A ta autorka ma talent do opisywania emocji, pragnień oraz gorących scen 🥰. Między bohaterami tworzyła takie iskry oraz przyciąganie, że sama bym się zamieniła miejscem z główna bohaterką 🙈🤣.
Logan bardzo przypadł mi do gustu. Nic nie ukrywał, otwarcie o wszystkim mówił. Miło było czytać tą książkę jego oczami.

Pisarka porusza wątek dyskryminacji kobiet. Bo jak to, kobieta hokeistą?!

Polecam z całego ♥️

Dziewczyna tak szybko nie...

Całkiem sympatyczna czytanka. Nie zachwyca, ale też nie rozczarowuje. Dobrze, lekko napisana. Na jeden wieczór idealna.

Szału nie ma. Czegoś mi zabrakło, zwłaszcza w końcówce. Napisana bardzo prostym językiem. Szybko się czyta. Raczej długo ze mną nie zostanie.

OFFSIDE Siostry Baker #1 Juliana Stone
@wydawnictwoniezwykle

•Moja ocena to 8.5/10.

•Billie-Jo Barker wraca do rodzinnego miasta tuż po kontuzji, przez którą straciła szanse na granie w pierwszej lidze hokeja. Wraca i już wie, że wszystko się zmieniło. Podejmuje decyzję o dołączeniu do miejscowej męskiej ligi hokeja, aby mogła oderwać myśli od czyhających na nią problemów. Logan to przystojny mężczyzna, który za młodu złamał jej serce. Nie wtrącając się w konflikt między Billie-Jo a graczami, a obserwując wszystko z boku, zauważa, że Billie nie jest już tym samą dziewczynką, trochę wyglądającą jak chłopak oraz kochającą hokeja. Główna bohaterka wyrosła na przepiękna i przez wielu mężczyzn pożądaną kobietę, a Logan nie jest wyjątkiem. Do czego zaprowadzi konflikt między męskimi członkami miasteczka a Billie? Co stanie się, gdy niewyjaśnione sytuacje z przeszłości zaczną coraz bardziej mieć znaczenie? Czy Logan będzie w stanie się oprzeć jednej z trojaczek Baker?

•Do książki podchodziłam bardzo sceptycznie, w sumie sama nie wiem, dlaczego😅. Jednak już po przeczytaniu pierwszego rozdziału wiedziałam, że będzie to dla mnie miłe zaskoczenie. Narracja trzecioosobowa w tekście, której się nie spodziewałam, została dobrze poprowadzona, dzięki czemu czytało się ją bardzo przyjemnie. Wątek hokeja w romansach, był dla mnie nowy, ale musze przyznać, że autorka ciekawie przeplatała ten, właściwie główny wątek. Relacje bohaterów określiłabym trzema słowami: burzliwa, namiętna, niezdecydowana. Billie-Jo zagubiona powrotem do domu, gdzie czekały na nią same nieprzyjemne niespodzianki bardzo plątała się w relacji z Loganem. Logan na początku traktował Billie, jako dzieciaka, którym była kilka lat temu, zanim wyjechała do Europy. Gdy spotyka ją w mieście nie może wyjść z podziwu jej wyglądu. Namiętność oraz pożądanie czuć od bohaterów już po kilku spotkaniach.
Ciekawym zabiegiem autorki było wprowadzenie między wierszami wątku Bobbie Siostry głównej postaci oraz Shanea przyjaciela Logana, między tymi bohaterami zdecydowanie coś się wydarzyło i nie mogę doczekać się drugiego lub trzeciego tomu gdzie zostaną wyjaśnione ich tajemnice. Momentami miałam problem z rozdzieleniem postaci, na drugim planie było ich dużo, przez co nie zawsze wiedziałam, kto kim tak na prawdę jest. Tajemnica jednego wydarzenia, które miało miejsce zachęca do czytania, aby rozwikłać całą zagadkę. Drugim minusem, jest brak jednego dodatkowego rozdziału. Zabrakło mi czegoś, co potwierdziło by status głównych bohaterów oraz dopełniło całą historię.
•Książka ciekawa, coś nowego w mojej kolekcji i serdecznie polecam. Coś dla osób mających ochotę na burzliwą, ale namiętną relacje.

OFFSIDE Siostry Baker #1 Juliana Stone
@wydawnictwoniezwykle

•Moja ocena to 8.5/10.

Lekka historia, całkowicie przewidywalna fabuła. Na chwilę oddechu, przeczytać i zapomnieć

• Przeczytane 2020

Dodaj cytat z książki Offside