Droga do ciebie

2020-03-11
2020-03-11
Ischim Odorowicz-Śliwa

Oficjalne recenzje i

Powiedz, co cię uszczęśliwia?

Link do recenzji

1449 54 50

Jak bardzo możemy zaufać drugiej osobie? Cooper pracuje w przydrożnej knajpie, gdzie spotyka przystojnego chłopaka. Zadaje jej pytanie na które nie jest w stanie odpowiedzieć. Widząc co się dzieje proponuje jej wspólny wyjazd do Waszyngtonu.
Cooper sama jest w szoku, podjęła decyzję, która odmieni jej życie. Nie miała w życiu lekko. Po wypadku i utracie nogi, sama dążyła do swoich marzeń i celów. Pomimo tego że byli obok jej rodzicie, nie miała w nich wsparcia.
Emery po śmierci babci wyrusza w podróż, nie wie czy będziej w niej sam czy z kimś, aż do zobaczenia jej. Dziewczyny w za dużych okularach, wiecznej optymistki. Chłopak zmaga się z depresją. Jest mu ciężko, zwłaszcza w złe dni. Nie wie jak będzie przebiegać podróż, ale jest pewien, że ta dziewczyna chce uciec od świata, w którym jest zamknięta.
Zgodzilibyście na taką podróż z nieznajomym?
Czy wspólna podróż zmieni ich życie? Jak wpłynie choroba Emery na uczucia Cooper?
Piękna, emocjonująca, romantyczna powieść o tym, że życie pisze różne historie, a gdy już jest źle trzeba być silnym, aby nie upaść. Wspierać się w trudnych chwilach.
Każdy dzień jest nową szansą na szczęście.
Książka bardzo mi się podobała, polecam przeczytać!

Moje pierwsze spotkanie z autorka i nie ostanie. Muszę się przyznać, że zbyt pochopnie oceniłam tą książkę. Pełna zwrotów akcji rollercoaster😱

Dwudziestoletnie Cooper ma dosyć życia z patologiczna rodzina. Od 16 roku życia pracuje jako kelnerka, aby moc wreszcie uwolnić się od rodziny, traumy jak ją spotkała. Kiedy pewnego dnia, do tej pracy przychodzi zabójczo przystojny Emer wszystko się zmienia. Zadaje jej jedno pytanie ,,Co Cie uszczęśliwia” oraz proponuje podwózkę do Washingtoniu. Cooper nie myśląc o konsekwencjach postanawia przyjąć jego propozycje i raz na zawsze opuścić przeklęte miasteczko.
Zabiera za sobą wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy oraz psinkę, która była przy niej od traumatycznego momentu.
Czy uda się jej spełnić marzenia 🤔

Autora poruszyła bardzo ważny temat jakim jest depresja oraz ukazała lepsze oraz gorsze momenty. Ku mojemu zaskoczeniu, książka napisana jest lekkim piórem z ważnymi tematami. Wielkie brawa 👏🏻

Bardzo się cieszę, że trafiłam na nią🥰 Chodź wydawała mi się ,,dziecinna” to wcale taka nie była. Historia Cooper i Emergo bardzo chwytała za serce i wiem, że na pewno chętnie będę do niej wracała 🥰 Polecam ja każdej osobie, która szuka czegoś innego w książkach.

Fabuła być może nieco słodka, ale to jaki miała w zamyśle przekaz, to jaki efekt miała wywołać, całkowicie przyćmiło małe niedociągnięcia. Życie z depresją nie jest łatwe, życie ze schorzeniami natury psychicznej nie jest łatwe, ale dzięki takim małym gestom, zwracamy uwagę na to, iż ktoś może potrzebować naszej pomocy. Ode mnie 9 gwiazdek, przede wszystkim za poruszenie tak ważnego w dzisiejszych czasach tematu. Bądźmy dobrzy, życzliwi, zwracajmy uwagę na tych, którzy krzyczą niemo, prosząc o pomoc. Najistotniejsze jest to, aby nie odwracać się plecami, udając, że niczego nie dostrzegamy. Polecam przeczytać, az do końca, do słów autorki.

Pomijając fakt, że na okładce są dorośli ludzie, a szybko okazuje się, że bohaterami są dwudziestolatkowie to książka bardzo mi się podobała. Relacja między bohaterami budowała się powoli, co też jest na plus. Książka porusza dwa istotne tematy, zwłaszcza dla dzisiejszych czasów: depresja i niepełnosprawność. Jednak tematy są tak delikatnie poprowadzone, że nie zaburzają głównego wątku i nie zniechęcają do lektury.

Wydaję mi się, że znalazłam jeden pasujący przymiotnik, aby opisać tę książkę – szalona. Po pierwsze – kto wsiadłby z obcym mężczyzną do auta, aby wyprawić się w podróż na drugi koniec kraju? Może jeszcze w Polsce nie byłoby to takie straszne… No ale Stany Zjednoczone? Wow! Po drugie – czy ludzie naprawdę potrafią obdarzyć się tak dużym zaufaniem w tak krótkim czasie? Jednak to wszystko tworzy fabułę książki – bardzo dobrą zresztą – podróż przez całe Stany, zwiedzanie popularnych (lub mniej) miejsc, ciekawe poboczne postacie, mroczna przeszłość bohaterów oraz demony teraźniejszości – to wszystko zapewnia czytelnikom nieodrywanie się od lektury przez parę dobrych godzin!

Z chęcią kiedyś sięgnę jeszcze raz po „Drogę do ciebie”, a tymczasem zajmie ona specjalne miejsce na mojej półce – „książki nie do oddania”. Polecam każdemu, kto ma ochotę od trochę innej strony "zwiedzić" Stany Zjednoczone! 💕

Cooper mieszka w małym miasteczku w Alabamie pracuje w barze jako kelnerka, tam poznaje Emerego i razem decydują się wyruszyć w podróż po Stanach, a miejsce docelowe to Waszyngton.
Miałam problem z tą książką, a najbardziej z główną bohaterką-irytująca. Emery zmaga się z depresją, podróż po Stanach ma mu pomóc, a także pisanie pamiętnika, który dostał od babci.
Znalazłam dwa plusy w książce pierwszy to zwiedzenie USA razem z naszymi bohaterami, drugim jest pies Kalo.

Znalazłam...

Napisana bardzo lekkim piórem, więc będzie idealna na letnie wieczory.

Bohaterowie są dobrze opisani, różni od siebie, pochodzący praktycznie z dwóch różnych światów. Zachodzi w nich przemiana, nie na tej zasadzie że jedna osoba totalnie się zmienia przez drugą. Cooper zrozumiała problem głównego bohatera, za to główny bohater odkrył chęci do życia za sprawą głównej bohaterki.

Pomysł ciekawy, w książce nie ma jakiejś dużej akcji, ale na nudę nie narzekałam. Książka porusza trudny temat w sposób przystępny dla każdego, pokazuje że depresja nie wygląda tak jak być może dużo osób by się spodziewało. Zakończenie jest dobre, ciekawe, a także pokazuje losy bohaterów po jakimś czasie. Jedynym minusem było to, że mogło być w książce więcej przemyśleń z perspektywy głównego bohatera, na pewno to dodałoby tej książce.

Polecam przeczytać bo książka naprawdę ciekawa, porusza ważne tematy, w sposób lekki przyjemny, a do tego jako czytelnik jesteśmy w stanie uwierzyć że ta historia mogła stać się naprawdę, bo nie jest naciągana, jak większość książek z tego gatunku.

Napisana bardzo lekkim piórem, więc będzie idealna na letnie wieczory.

Mój mąż lubi tzw. filmy drogi. Wiecie: bohaterowie z jakiegoś powodu wsiadają do samochodu i wio przez Stany w sobie tylko znanym celu. No dobra, czasem i widz poznaje ten cel. Po drodze coś się dzieje, napadają ich zbóje, spotykają przypadkowych ludzi, którzy coś wnoszą albo i nie ale generalnie sobie jadą. Więc jak przeczytałam zajawkę o książce "Droga do ciebie" od razu pomyślałam, że to będzie książka drogi. I była. W dużej mierze była. Momentami przydługa, momentami nudnawa ale koniec końców fajna. Niepełnosprawna Cooper i chimeryczny, a nawet niestabilny Emery za sprawą impulsywnie podjętych decyzji tworzą duet i wyruszają razem w podróż. Niby nic, a jednak bardzo wiele. W czasie tej podróży poznajemy ich oboje. Ich słabości, oczekiwania, światopoglądy, charaktery. I dowiadujemy się, że Emery cierpi na depresję. Męska depresja? OMG, a cóż to takiego? Tak..., ja wiem. W Polsce rzadko się o tym mówi bo mężczyźni przecież nie mają do depresji prawa. Jest to problem zamiatany pod dywan i o tym się nie mówi bo to wstydliwe i niemęskie.
Czy będzie happy end? Przeczytajcie, zobaczycie. Może właśnie ta książka Was uszczęśliwi?

Książka z wątkiem depresji mnie wciągnęła, choć nie spodziewałam sie ,że będzie dotyczyć mężczyzny. Autorka opisuje jaką walkę codziennie się stacza z ta podstępną chorobą i ile wysiłku trzeba włożyć, aby to przetrwać.
Podobała mi sie akcja i watki, ale wolałabym wiecej sie dowiedzieć o Emerym, o jego młodości. Postać Cooper była dla mnie trochę wiecej rozwinięta. Ogólnie polecam!

Bohaterowie to 20 (ona)i 23 latek. Historia tworzącej się relacji między bardzo młodymi ale doświadczonymi przez los ludźmi. Ta relacja tworzy się w trakcie podróży między Mobile (Alabama) a Seattle. Subtelnie przedstawiony problem depresji oraz kalectwa po wypadku, które wzmaga chęć walki o dobre życie. I gdy ma się szczęście spotkać właściwe osoby wszystko się może udać chociaż nie jest łatwo. Książka jest dobrze napisana. Polecam.