Stówa do morza

Novae Res
2018-01-01
2018-01-01
literatura obyczajowa

Do przeczytania tej książki skłoniły mnie dobre opinie o niej, ale niestety mocno się zawiodłam.
Z plusów mogę wymienić tylko to, że szybko ją się czyta, język jest naprawdę przystępny oraz nieco inaczej ją obieram, ponieważ mieszkam w Szczecinie i od razu wyobrażam te zakątki miasta, o których mowa.
Na tym plusy niestety się kończą. Liczyłam na "błyskotliwy humor" i "współczesną satyrę". Humor i satyra w tej lekturze polegają wyłącznie na nadużywaniu zwrotów "debil", "idiota", "kretyn", "stara wiedźma" itp. Bohaterowie wzajemnie się wyzywają i cały czas się kłócą, i wokół tych kłotni i wyzywisk toczy się fabuła. Przy tym wszystkim te postaci prowadzą nudne życie i niewiele sobą prezentują.
Strata czasu. Dobrze tylko, że nie za wiele go się straciło :)

Na tym plusy niestety się kończą. Liczyłam na "błyskotliwy humor" i...

Ta książka otworzyła mi oczy na współczesną satyrę. Pan Jerzy jako główny bohater w pewien sposób łączy te wszystkie historie. Najważniejsze są utrwalane stereotypy, takie jak położenie Szczecina nad morzem czy kobieta jadąca na wakacje wyłącznie po nowe selfie. Jest to lektura zabawna, inspirująca. Tak jak mówili znajomi, na jeden lekki wieczór. I zdecydowanie lepiej jest jednak posiadać poczucie humoru!

Na wstępie chciałam zaznaczyć, że bardzo podobają mi się te komentarze wychwalające książkę. O dziwo, wystawione tego samego dnia. O dziwo, z kont które mają maleńką ilość ocenionych książek. O dziwo, już nieaktywnych :)

Bardzo cieszę się, że nie wydałam pieniędzy na tę książkę tylko wypożyczyłam ją z biblioteki.
Humor boleśnie prosty, żeby nie powiedzieć prostacki, fatalny sposób narracji, fabuła chaotyczna, postaci płytkie... długo by wymieniać.

Dwie gwiazdki za okładkę i tytuł.

Humor boleśnie prosty, żeby nie powiedzieć prostacki,...

Uśmiałam się jak szympans xD. sAMA nie wiem, czemu wcześniej tego nie czytałam,
; polecam czytelnikom na poprawę humoru. Moja przygoda ze szpitalem przetrwała tylko dzięki tej książce. Chce się żyć w Szczecinie

Uśmiałam się jak szympans xD. sAMA nie wiem, czemu wcześniej tego nie czytałam,

Bardzo dobre!

Bardzo dobre!

Super . Polecam wszystkim. Gdyby powstała taka książka o Olsztynie, byłoby ekstra. Ale dzięki Reisigerowi na pewno czeka mnie wypad na Szczecin!!!

Super i bomba, a kto nie czytał ten trąba

Super i bomba, a kto nie czytał ten trąba

Coooooool! książka na jeden dzień w ramach pozbywania się stresu i toksyn z organizmu. !!!Działa!!!. Uśmiechałam się do przypadkowych ludzi na ulicy i od dzisiaj chcę założyć nadmorski pensjonat w Bydgoszczy. Geniusz Pan Jerzy i Otterowie :D

Witam książka super

Witam książka super

Swietna, hunorystyczna ksiazka !

Swietna, hunorystyczna ksiazka !

• Przeczytane w 2019 r.
  • Książki '20
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Stówa do morza