The Weight of It All

Trzeba przyznać, że autorka wie, jak zacząć z grubej rury (nomen omen),ponieważ historię otwiera zerwanie - wieloletni partner mówi Henry'emu, że jest stary i gruby, pakuje manatki i się wyprowadza. Trzydziestopięcioletni matuzalem Henry nie poddaje się bez walki - postanawia odzyskać chłopaka (który w ogóle na to nie zasługuje, ustalmy to raz na zawsze),a w tym celu musi schudnąć (cóż, młodszy nie będzie). Zapisuje się więc na siłownię, gdzie jego trenerem personalnym zostaje Reed.
Reed jest podobny do Chrisa Hemswortha (Thora) - wielki, napakowany, przystojny i całkowicie poza ligą Henry'ego. Wydaje się też bardzo lubić pozbawionego filtra mózg-usta aktuariusza. Reed i Henry spędzają ze sobą czas w siłowni i poza nią, gadając, wymieniając się przepisami i chodząc na zakupy. Nie jest to typowa relacja trener-klient, wie to każdy, kto kiedykolwiek korzystał z siłowni, jednak Henry'ego to w ogóle nie dziwi, bo jego kompleksy nie pozwalają mu dopuścić do siebie najlżejszej myśli, że gorący Reed może być nim zainteresowany. Zwłaszcza że Reed ma własne lęki i ograniczenia, przez co nie jest tak jednoznaczny, jak mógłby być. 😉
W przebiegu fabuły obserwujemy, jak z nieatrakcyjnego i niezbyt zdrowego kaczątka wyrasta sprawny, zdrowy łabędź, dla przyjemności biorący udział w masowych biegach. Nie mogę powiedzieć, żebym to rozumiała, bo bieganie uważam za jedną z najnudniejszych aktywności człowieka (chyba że akurat uciekasz przed lwem, wtedy raczej nie jest nudno),ale co kto lubi. Henry się zmienia - nie tylko fizycznie, ale też emocjonalnie. Uczy się akceptować siebie, nawiązuje głębsze relacje ze współpracownikami, otwiera się i ujawnia o sobie rzeczy, które były chłopak nauczył go ukrywać. To wszystko poprawia jego życie na wiele sposobów i w końcu pozwala mu zaakceptować fakt, że zasługuje na wszystko co najlepsze - w tym na Reeda.
Książka jest niesamowicie zabawna - słowotok Henry'ego i jego interakcje z Reedem potrafią wywołać głośny śmiech. Postaci są wiarygodne i dają się lubić, a fabuła rozwija się naturalnie. Pod koniec udało się nawet autorce mnie wzruszyć. Dla mnie super! ❤

• MM romans
  • Przeczytane 2022