Kamerdyner

Okładka książki Eksplozje Igor Brejdygant, A.J. Gabryel, Tomasz Jastrun, Jacek Melchior, Daniel Odija, Paweł Paliński, Ahsan Ridha Hassan, Alek Rogoziński, Janusz Leon Wiśniewski
Ocena 6,6
Eksplozje Igor Brejdygant, A....
Okładka książki Nowa Fantastyka 395 (8/2015) Jake Kerr, Ken Liu, Marcin Luściński, Paweł Paliński, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Robert Shearman, Marcin Staszak, Michael Swanwick
Ocena 6,8
Nowa Fantastyk... Jake Kerr, Ken Liu,...
Okładka książki Nowa Fantastyka 387 (12/2014) Bartosz Działoszyński, Alan Gratz, Gwyneth Jones, Paweł Paliński, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Piotr Rogoża
Ocena 5,8
Nowa Fantastyk... Bartosz Działoszyńs...

No niestety, nie przemówiła do mnie ta opowieść. Wydała mi się dość płytka, ani wątek miłosny ani wątek tożsamości narodowej nie zagarnęły mojej wyobraźni. Na plus zaliczam lekcję historii, która została zawarta w treści.

Piękna książka z historią w tle, piękne pokazuje nas Polaków i Polaczków

Piękna książka z historią w tle, piękne pokazuje nas Polaków i Polaczków

Są takie melancholijne dni.
Myśli krążą wokół trudnych zagadnień. Ile człowieka w człowieku.
Na ile to, co ludzkie, jest mi znane.
Wtedy wracam do historii.
Dopóki nie staniesz w sytuacji ekstremalnej, nie wiesz na co Cię stać.
Jak silna jest miłość. Jak mocna jest lojalność.
Zafundowałam sobie książkę. Potem film.
Film dla muzyki wart obejrzenia. Ale można posłuchać samej ścieżki.
Kaszubi. Dumni. Lojalni. Z zasadami.
Na takie filmy i książki musi być odpowiedni czas. Żeby się dobić obejrzałam jeszcze Pokłosie.
Polecam. Nostalgicznie.

Są takie melancholijne dni.
Myśli krążą wokół trudnych zagadnień. Ile człowieka w człowieku.
Na ile to, co ludzkie, jest mi znane.
Wtedy wracam do historii.
Dopóki nie staniesz w sytuacji ekstremalnej, nie wiesz na co Cię stać.
Jak silna jest miłość. Jak mocna jest lojalność.
Zafundowałam sobie książkę. Potem film.
Film dla muzyki wart obejrzenia. Ale można posłuchać...

Bardzo dobra opowieść o historii, której nie znamy. O Kaszubach. Jest to obszerna opowieść (fabuła rozciąga się na ponad 40 lat) o ludziach żyjących na tych ziemiach. O Niemcach, Polakach, Kaszubach, Rosjanach, ale przede wszystkim jest to opowieść o ludziach, którzy kochają i nienawidzą.

Wspaniała historia, świetnie napisana. Uwielbiam takie książki.

Wspaniała historia, świetnie napisana. Uwielbiam takie książki.

Jestem usatysfakcjonowana.
Podobało mi się.
Pewnie nie jedna powieściopisarka zrobiła by z tego trzy tomy, ale nie zawsze o to chodzi.
Było romantycznie i historycznie, trochę fikcji i trochę faktów.
Polecam.

Jestem usatysfakcjonowana.
Podobało mi się.
Było romantycznie i historycznie, trochę fikcji i trochę faktów.
Polecam.

„Kamerdyner” autorzy: Paweł Paliński, Mirosław Piepka, Michał Pruski i Marek Klat.
Jak zaznaczają autorzy w posłowiu, opisana historia została oparta na autentycznych wspomnieniach, studiach zachowanych pamiętników i zdjęć. Autorzy w niezwykle ciekawy sposób przedstawiają - trudne i zawiłe życie Kaszubów, Niemców oraz Polaków, zamieszkujących ziemie kaszubskie, w okresie czterdziestu pięciu pierwszych lat XX. Przedstawiony ten okres jest bardzo burzliwy - pierwsza wojna światowa, odzyskanie niepodległości przez Polskę, traktat wersalski, rozwój ideologii narodowosocjalistycznej Hitlera, druga wojna światowa, świat zmieniających się granic. Na tle tych wszystkich wojen, konfliktów narodowościowych rozgrywa się też pełna cierpienia i trudnych wyborów zakazana miłość. Powieść jest pełna emocji, bólu, wzruszeń. Dawno nie czytałam tak dobrej i ciekawej książki, czyta się z dużym zainteresowaniem.
Muszę przyznać, że moja wiedza na temat Kaszub i jej mieszkańców była znikoma, dlatego chcę podziękować autorom za tę cząstkę wiedzy, podanej w ciekawy i przystępny sposób.
„Kamerdyner” to książka, którą warto przeczytać. Gorąco polecam !!!!!

Świetna!
Wzruszająca, niebanalna. Dramaty bohaterów na tle dramatów historii. No i pięknie pokazana kwestia Kaszubów, zawiłości narodowościowych i społecznych na Pomorzu w I połowie XX wieku.

Nie wiem, jak film, ale książkę serdecznie polecam!

Świetna!

Nie wiem, jak film, ale książkę serdecznie polecam!

Polecam wszystkim

Polecam wszystkim

Książka pokazuje jak potrafią być poplątane losy ludzkie gdy wchodzi miłość, pozycja społeczna, wojna, zmiana granic. Książka ciekawa, ale nie podoba mi się początek, który choć w części zdradza jak się ona skończy.

Video

Video