Non/fiction. Numer 4: Zwierzę

Fundacja Non/fiction
2018-08-01
2018-08-01
reportaż magazyn

Świetna i bliska mi tematykla magazynu. Choć nie każdy artykuł tak bardzo i jednoznacznie związany jest ze zwierzętami, to i tak przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem.

Zbiór reportaży, z którymi warto się zapoznać. Co prawda niektóre tematy nie są dla mnie nowe, ale i tak przeczytałam je z ciekawością. Przystępne teksty dla każdego, wprowadzają w świat zwierzęcy wokół człowieka. W dobie kryzysów warto szukać alternatyw a te reportaży ukazują nowe możliwości. Dają drogowskazy nowych horyzontów, otwierają też oczy na sprawy, o których...

Kolejna porcja solidnego reportażu. Ponownie nie mogę się napatrzeć na przepiękną okładkę i grafiki w środku. Nie wiem czy taki cel przyświecał redaktorom, ale po lekturze mam ochotę rzucić wszystko i zacząć hodować alpaki :) Nie jest to jednak to, czego się spodziewałam - więcej mamy tu człowieka, niż zwierząt, a reportaż o pracy w rzeźni bardziej pasowałby mi do...

Jak to się stało, nie wiem - ale to pierwszy magazyn, który przeczytałam od deski do deski. Każdą stronę. Bez znużenia i bez zmuszania się (jak przy innych magazynach). Z zaciekawieniem aż do końca. Może dlatego, że temat ujęty szeroko, że nowe spojrzenia, o których nie miałam pojęcia. I na pewno dlatego, że brak zaśmiecających oko i umysł reklam. Brawo!

• 2019
  • Reportaże