Odyssey One. W cieniu zagłady

Nominacja w plebiscycie 2019
Evan Currie Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Odyssey One (tom 7) fantastyka, fantasy, science fiction
Odysseus Ascendant
Drageus Publishing House
Odyssey One evan currie science fiction militarne SF fantastyka militarna hard SF
Odysseus Ascendant
Odyssey One (tom 7)
fantastyka, fantasy, science fiction
Inne

Jak zwykle dobrze napisane,tylko z zakończeniem można się kłócić.

Lubię kończyć czytać cykle, szczególnie te zakupione, nawet jeśli nie zachwycają.
Ocena zyskuje dzięki cytatowi, który utkwił mi w pamięci.
"– Weszłam. Pieszo, pani admirał. – Gaja prawie nie kryła wesołości.
– Dzieje się tak wtedy, gdy stawia się jedną nogę przed drugą,
a potem powtarza tę czynność, dopóki nie dotrze się do wybranego celu.
Proces może trochę powolny, ale...

Chyba najsłabsza część cyklu. Autor wymęczył mnie strasznie i znudził. Ile można czytać o tym że jedni nadciągają a inni na nich czekają? Litości.

Ziemia znów zagrożona. Piękny blef, Czekam na ciąg dalszy cyklu.

Według mojej oceny chyba najlepsza cześć tej serii. Autor idzie w dobrym kierunku. Zawsze myślałem, ze im dalej w las tym gorsze pomysły lub powielanie tego co już było. Nie w tym wypadku. Z każdą pozycją jest coraz lepiej i szczerze mówiąc nie mogę doczekać się kontynuacji.

To już siódmy tom zmagań Terran z obcym Imperium.
Jak to bywa pierwszy kontakt Terrranie nawiązali z rasą która toczy wojnę z Imperium. Opowiedzieli się po stronie słabszego i teraz okazuje się, że czas stanąć do bitwy gdzie praktycznie całą połączona flota Terran i obcych ma się zmierzyć z jedną tylko flotą Imperium (z "małą" przewagą Imperium wynoszącą 20:1).
Poznajemy...

"W CIENIU ZAGŁADY" - pod tym intrygującym, tajemniczym i jakże wymownym w swej formie tytułem, kryje się najnowsza odsłona bestsellerowego cyklu science-fiction "Odyssey One", autorstwa Evana Currie! Tym razem ten kanadyjski autor przygotował dla nas naprawdę emocjonującą, zaskakującą i spektakularną opowieść o kosmicznej wojnie, której stawką jest przetrwanie ludzkości i...

Chyba słabsza niż poprzednie. Bardzo podobna stylem do książek Webera z serii Honorverse. Dużo bitew, na plan w końcu wchodzą byty planetarne (Gaja, Centrala i Saul - to ma być Szatan?) i domyślam się do czego to zmierza, ale sza. Końcówka - już myślałem, że będzie jak u Szmidta w cyklu "Pola dawno zapomnianych bitew", ale nie - Ziemia uratowana, całkiem jak w Star Treku,...

"– Weszłam. Pieszo, pani admirał. – Gaja prawie nie kryła wesołości.
– Dzieje się tak wtedy, gdy stawia się jedną nogę przed drugą,
a potem powtarza tę czynność, dopóki nie dotrze się do wybranego celu.
Proces może trochę powolny, ale skuteczny."

Zdecydowanie gorsza, od poprzedniej części. Zbyt wiele cudów, i cudaków.
W pewnym momencie, miałem wrażenie jakbym czytał którąś z części cyklu "Honor Harrington". Niezniszczalny dowódca, który siłą woli gasi gwiazdy, i podciera się papierem ściernym...

Dyskusje

• 2019