Odyssey One. W cieniu zagłady

Okładka książki Odyssey One. W cieniu zagłady Evan Currie
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Odyssey One. W cieniu zagłady
Evan Currie Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Odyssey One (tom 7) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Odyssey One (tom 7)
Odysseus Ascendant
Drageus Publishing House
2019-02-07
2019-02-07
Odyssey One evan currie science fiction militarne SF fantastyka militarna hard SF
Inne

A ja się teraz ciebie autorze uprzejmie zapytywywuję? I co dalej? I jak tu bez ciągu dalszego żyć?

Bardzo dobry tom. Jednak zakończenie jest tak nagle... Jak by autor spieszył się by skończyć. Rozczarowujące. A był tam duży potencjał.

Po kolejnej części w sumie mogę napisać to co po przeczytaniu poprzedniej: Seria trzyma poziom.
Historia wciąga i dobrze się ją czyta.

To powinno być 7,5, naprawdę nieźle a nowe postacie zaczynają się odnajdywać w uniwersum.

Świetna rozrywka. Ciekawe kiedy dalsze losy.

Po przerwie znalazłam czas na ponowne spotkanie z załogą "Odyseusza", Prymuskami i resztą. Jednak muszę przyznać, że nieco się rozczarowałam.
Całkiem przyjemnie było znów zwiedzać kosmos wraz z Razjelem, Odysem i resztą zgrai. Ponownie też Imperium postarało się, żeby to zwiedzanie nie przebiegało zbyt sielankowo. Podczas walk nie zabrakło niespodzianek, nie zawsze...

Jak zwykle dobrze napisane,tylko z zakończeniem można się kłócić.

Lubię kończyć czytać cykle, szczególnie te zakupione, nawet jeśli nie zachwycają.
Ocena zyskuje dzięki cytatowi, który utkwił mi w pamięci.
"– Weszłam. Pieszo, pani admirał. – Gaja prawie nie kryła wesołości.
– Dzieje się tak wtedy, gdy stawia się jedną nogę przed drugą,
a potem powtarza tę czynność, dopóki nie dotrze się do wybranego celu.
Proces może trochę powolny, ale...

Chyba najsłabsza część cyklu. Autor wymęczył mnie strasznie i znudził. Ile można czytać o tym że jedni nadciągają a inni na nich czekają? Litości.

Ziemia znów zagrożona. Piękny blef, Czekam na ciąg dalszy cyklu.

• 2019
  • 2019