Księga dobrych myśli

Edipresse
2019-01-16
2019-01-16
rozwój osobisty

Skąd się bierze szczęście?

Kiedyś ominęłam tą książkę szerokim łukiem. Ale od jakiegoś czasu sięgam chętnie. Musi pojawić się potrzeba, żeby to co wpada w ręce współgrało. Nie wszystkie dobre myśli są moje, niektóre wstawiam w nawias, ale ogólne założenie i misję książki uważam za bardzo wartościowe, a nawet momentami inspirujące. Polecam, aby posiadać ją w biblioteczce, a sięganie w różnych momentach życia do danego dnia daje duże ukojenie.

Obiecałam sobie, że będę czytała „Księgę Dobrych Myśli„ codziennie i nastawiała swój dzień na pozytywne wibracje. Niestety nie da się czytać porad Pani Pawlikowskiej. To znaczy, jestem w połowie i muszę powiedzieć, że niektóre pozytywne myśli do mnie trafiały, a niektóre to był kołczingowy bełkot, po którym robiło mi się słabo. Oczywiście doczytam tę książkę, ale w roku 2019 już nie zdążę.

rewelacyjna! dziękuję Beata

pozdrawiam

rewelacyjna! dziękuję Beata

pozdrawiam

Motywująca, inspirująca, ucząca, życiowa, pomagająca. 🙂 Do tego kreatywna oprawa graficzna.

Lekko naiwne podejście do życia, z powtórzeniami, np. trzy razy jest zachęta, by jeść figi i daktyle zamiast słodyczy.
Zalety: motywująca narracja, pozytywne spojrzenie na świat i ludzi.
Można to było zmieścić na 50 stronach!

Zalety: motywująca narracja, pozytywne spojrzenie na świat i ludzi.
Można to było zmieścić na 50 stronach!

Moja ulubiona ❤️

Moja ulubiona ❤️

Przyznam się szczerze, że na początku sceptycznie podchodziłam do tej książki. "Kolejny pseudo-psychologiczny bełkot osoby bez wykształcenia w tym zakresie". Ale z autopsji wiem, że osoby z depresją muszą wprowadzać do życia jak najwięcej drobnych przyjemności. W pewnym momencie moja terapeutka poleciła mi tę pozycję. Powiedziała, że czasem takie książki bardziej potrafią przemówić do człowieka niż naukowy, sztywny język jaki niestety spotykamy w większości książek psychologicznych. Może i nie wyleczyła mnie z depresji, ale czasem wylosuje stronę która doskonale uderza w sedno, mówi o czymś co akurat sama przeżywam i potrafi zmotywować, albo przynajmniej wywołać uśmiech. Nie żałuję zakupu. Ważnym jest, żeby nie CZYTAĆ tej książki tylko z nią PRACOWAĆ.

Moja opinia dotyczy książek/poradników/pamiętników, które służą celom podobnym jak ta książka. Przyznaję, że jest to najlepsza pozycja p.Beaty. Po pierwsze samo wydanie. Piękna kolorystyka oraz szata graficzna. Forma dziennika wraz z miejscami na zapiski, które możesz robić od czasu do czasu. Fantastyczny pomysł. Rozmiar książki oraz rodzaj papieru. Jest to po prostu ładna, kolorowa i nowoczesna forma dziennika wraz z pozytywnymi przekazami na każdy dzień roku.

Chyba po roku czytania dobrej myśli na każdy dzień mam trochę przesyt. Niby nie myślałam o wprowadzaniu zmian w życiu, ale może coś w myśleniu zmieniło. Książkę uważam za dobrą.

A wezmę sobie, pomyślałam w drodze na pociąg. Przede mną dzisiaj długa podróż, na pewno będą jakieś przeboje, źle spałam w nocy, to przyda mi się coś lekkiego. I tak samo lekka będzie moja ocena - jedna gwiazdka.

Beata Pawlikowska docierała do mnie kiedyś, kiedy pisała prawdziwe książki podróżnicze, a ja byłam młoda i szczupła. Ale czas mija nieubłaganie i obie zmieniłyśmy się bardzo przez te lata. Pani Beata widać w pewnym momencie musiała zrobić sobie w głowie przemeblowanie i postanowiła zostać kapłanką Paulo Coelho. Niestety, wyszło jej to bardzo źle, a te rzekome dobre myśli, które próbuje nam sprzedać nadają się tylko i wyłącznie do spłukaniu wodą jak... dobrze wiecie co.

• Rozwój osobisty

Dodaj cytat z książki Księga dobrych myśli