Klawo, jadziem!

Stanisław Grzesiuk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
Prószyński i S-ka
bard Czerniakowa kultura warszawskiej ulicy
biografia, autobiografia, pamiętnik
bard Czerniakowa kultura warszawskiej ulicy

Oficjalne recenzje i

Spacerkiem po dawnym Czerniakowie

[ 11 ] Link do recenzji

Ta książka powinna być gratisem do trylogii a nie osobną pozycją. Dobrze, że wypożyczyłam z biblioteki a nie kupiłam.

Jak dla mnie fajne uzupełnienie powieści Grzesiuka. Może i za dużo tych fragmentów rękopisów, ale nie przeszkadza to szczególnie w odbiorze. Są opowiadania, ciekawostki, piosenki, które śpiewał bard z Czerniakowa. Gratka dla fanów.

Wydanie zawiera więcej zdjęć niż tekstu nie mniej bardzo miło było wrócić do "gawędziarstwa" Grzesiuka.
Książka, którą można przeczytać / obejrzeć z sentymentu ale raczej nie ma powodu do niej więcej wracać tak jak w przypadku trylogii.

Bardzo ciekawy pomysł edytorski. Połączenie rękopisów opowiadań, ze skreśleniami, odbitymi śladami spożywania, lekko przybrudzonymi i pozaginanymi końcami stron z ich końcową, zredagowaną i oddaną do druku wersją. na szczęscie mam na półce, więc będę miał do czego wracać. W długie...itd.itp. No. Raczej.

Malo ksiazki w tej ksiazce...

Grzesiuka zawsze darzyłam sympatią i z przyjemnością wracałam do jego trylogii, którą po raz pierwszy przeczytałam jako nastolatka.
Tutaj jednak wydawca poleciał po bandzie. To chyba znak naszych czasów, że książkę czyta się w dzień, a większość to obrazki (jak u Nosowskiej). Pozostaje niedosyt tego Grzesiuka znanego z trylogii, ale, co najważniejsze, hajs wydawcy się zgadza.

Boso ale w ostrogach WSPANIAŁA.Pięć lat kacetu smutna i prawdziwa.A ta oprócz jednego rozdziału opisującego Stary Czerniaków nudna. Cztery gwiazdki to szczyt.pozdrawiam serdecznie.

Uwielbiam trzy autobiograficzne książki Grzesiuka, szczególnie "Pięć lat kacetu". Po wielu latach Wydawnictwo Prószyński i S-ka postanowiło je wznowić w fajnych, kolorowych okładkach i okazało się, że to hit! Świetnie się sprzedawało, więc ktoś wpadł na pomysł jak tu wykręcić z tego jeszcze trochę kasy. Zebrano kilka prób literackich słynnego czerniakowskiego łobuza,...

Niewątpliwie trylogia Grzesiuka to kaon lektor obowiązkowych. W przypadku tej pozycji - tu przychylę się do wielu opinii - nie wnosi ona niczego nowego. Plusem jest materiał ikonograficzny - osobom wychowanym na starszych wydaniach jego powieści - zapewne nieznany.

Tak jak przypuszczałem, to bardziej album ze zdjęciami niż książka. Ale z sentymentu daję 7 ;)

Dyskusje

• 2019