Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 37.91 zł

Grzesiuk. Król życia

Nominacja w plebiscycie 2017
Bartosz Janiszewski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
Prószyński i S-ka
biografie wspomnienia Warszawa
biografia, autobiografia, pamiętnik
biografie wspomnienia Warszawa
Inne

dla mnie wszystkie książki grzesiuka to arcydzieło 10 na 10, to nie książka to życie....

Bardzo interesująca lektura. Jestem fanem twórczości Gresiuka, a ta lektura świetnie uzupełnia wątki, których w książkach nie znajdziemy.

Styl książki doskonały, taki właśnie Grzesiukowy. Jak na biografię bardzo ciekawie opisane epizody. Jedyne, co mi przeszkadzało, to pisanie w sposób, jakby czytelnik znał szczegóły z życia Barda, zanim wziął książkę do ręki. Ona nie jest uzupełnieniem wiedzy, tylko czysto informacyjna. Nie sposób wiedzieć kim byli Ci wszyscy ludzie przewijający się, część nie jest opisana z...

Są takie osoby, których rozpoznawalność wykroczyła daleko poza wojenne i obozowe wspomnienia. Do takich osób, które na stałe zapisały się w literaturze należą: Seweryna Szmaglewska, Zofia Nałkowska, czy bohater naszego dzisiejszego piątku Stanisław Grzesiuk. 'Bard stolicy', 'król życia' na stałe zapisał się w popkulturze nie tylko jako były więzień obozów koncentracyjnych,...

Dobrze napisana biografia barda warszawskiej ulicy Stanisława Grzesiuka. Pełno nieznanych wcześniej fotografii z jego życia, anegdoty, cytaty, opinie. Nie był potulnym i pokornym człowiekiem, całe życie z podniesionym czołem.
Boso, ale w ostrogach.
Przeczytałem z prawdziwą przyjemnością.

Uwielbiam wszystkie książki Staśka. Uwielbiam, także jego piosenki na mandolinie. To też musi mi się podobać jego biografia. Napisana w gawędzim tonie, charakterystycznym dla jej bohatera. Dopowiadająca różne wspaniałe historie.

Wspaniale się czyta, prawie tak dobrze, jak książki Grzesiuka - śmiałam się w głos, płakałam, nie mogłam się oderwać. Szczerze polecam.

Życie niepoprawnego lekkoducha, któremu sprzyjał los, ale choroba wzięła górę, a śmierć była nieubłagana. Sporo powtórzeń, ale napisanie gawędziarskim tonem dobrze się czyta.

Biografię czyta się lekko, a styl dobrze pasuje do postaci, o której autor opowiada. Opasły tom nie zawiera jednak tyle treści, ile można się spodziewać po takich gabarytach, ale to już sprawa redakcji.

Jak na biografię, brakuje mi dokładnych dat oraz personaliów osób, o których jest mowa. Imiona często pojawiają się w zdrobnieniu i tylko tak. Nie wiem zatem czy pani...

Jedna z najlepszych biografii jakie dane mi było czytać.

• 2018
  • Biografie