Siedem śmierci Evelyn Hardcastle

Data 1. wydania:
2018-02-08
Łukasz Praski
Albatros
obsesja poszukiwanie prawdy powieść detektywistyczna strach zabójstwo zagadka kryminalna
The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle
kryminał, sensacja, thriller
Łukasz Praski
Inne

Fenomenalnie napisana historia. Świat zamknięty w bańce jednego epizodu, który przeżywamy wielokrotnie. Za każdym razem jednak patrząc oczami innej postaci. Każde przebudzenie oznacza dla nas inne ciało, inne możliwości i ograniczenia. Mroczna, wciągająca bez reszty zagadka.

Ta pozycja była bardzo dobra. Doceniam wyobraźnię autora w tworzeniu misternej intrygi i umiejętność wykreowania wielu ciekawych postaci. Trochę trudno mi sie czytało te książke, byłam czasem skołowana i nie wiedziałam kto jest kim i kiedy. musialam czesto wracać na pierwszą strone aby to sobie sprawdzać. Generalnie fajne motywy i zakończenie też bomba także polecam...

MEGA! Tak super wykreowana historia, że czyta się ją jednym tchem. Ledwie skończyłam a już mam ochotę przeczytać ją jeszcze raz by móc skupić się na poszczególnych sytuacjach znając już zakończenie tej historii. Czekam na kolejne książki tego autora i mam nadzieję że będą tak samo dobre.

"Zamiast budować sobie osobowość po omacku jak my wszyscy i obudzić się pewnego dnia, nie mając pojęcia, w jaki sposób stałeś się akurat takim człowiekiem, możesz przyjrzeć się światu, ludziom wokół i wybrać cechy, jakich sobie życzysz. Powiesz: ''Wezmę sobie uczciwość tego mężczyzny, optymizm tej kobiety'', jakbyś się wybrał po garnitur do Savile Row."

Kryminał w duchu...

Dom na angielskiej prowincji jest tłem dla wstrząsającej, a zarazem fascynującej historii opisanej w tej książce. Aiden Bishop budzi się pewnego dnia, tajemniczy jegomość w przebraniu wprowadza go w szczegóły zagadki, którą ma rozwiązać. Jego zadanie polega na odkryciu kto zabił Evelyn Hardcastle, po czym znika. Aidenowi nie udaje się zapobiec tragedii, dzień się kończy,...

Gdybym miała do czegoś porównać „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle”, to z pewnością byłby to uwielbiany przeze mnie serial „Dark”. Tutaj także mamy bohatera o wielu wcieleniach, skomplikowaną zagadkę do rozwiązania, zawiłą fabułę i mroczny, ciężki klimat.

Na początku trudno było mi się wciągnąć w tę historię – język używany przez autora nie jest lekki, a postaci jest...

Nie była to książka zła, dosyć szybko ją przeczytałam. Pomysł świetny, ale była zagmatwana i nie mogłam się połapać kto jest kim i zakończenie miało być takie zaskakujące a nie było. Gdyby fabuła była prostsza i bardziej zrozumiała to pewnie powiedziałabym że to genialna książka a tak to powiem że przekombinowana.

To było tak niesamowicie... PRZECIĘTNE. 🤷🏼‍♀️
Po pierwsze tytuł oryginału to „The 7 1/2 Deaths of Evelyn Hardcastle”, a więc gdzie się podziało to PÓŁ śmierci w Polskjm wydaniu? 😳
Po drugie, no cóż. Historia o kobiecie, która co noc zostaje ZAMORDOWANA i o człowieku, który wciąż od nowa przeżywa JEDEN dzień w OŚMIU wcieleniach, dopóki nie odkryje kto zabił....

Fenomenalna, jednak łatwo się czasami pogubić

♟Chcielibyście przeżyć jakiś dzień jeszcze raz? A gdyby tak... powtarzać go bez końca? I to w ciele co raz to innej osoby?
🗝Aiden Bishop ma osiem dni na to, by rozwiązać zagadkę śmierci Evelyn Hardcastle. Każdą dobę spędzi w ciele innego z gości rezydencji Blackheath, zachowując wspomnienia poprzednika. W razie porażki pętla rozpoczyna się od nowa.
🧴Musimy przyznać, że...

Dyskusje