Zimowy ogród

Świat Książki
Winter Garden
literatura piękna
2019-09-04

Jak połączyć losy trzech kobiet, rozdzielonych przed laty chłodem?

To nie jest ckliwa historia o miłości. To zatrważająca proza życia pełna nieoczekiwanych, okrutnych zdarzeń, które zniszczyłyby ducha każdego człowieka. Bo choć Anja przeżyła, to nie potrafi sobie poradzić z traumą. Opowiadając bajkę ma nadzieję, że upora się z wszechogarniającym smutkiem oraz w końcu...

„Zimowy ogród” Kristin Hannah...patrzę na migający kursor i nie wiem co napisać...Pani Hannah po raz kolejny spowodowała, że cieszę się, że żyję w dzisiejszych czasach. Bez wojen. Choć współcześnie musimy mierzyć się z innymi niedogodnościami i problemami, ale nie o tym będzie ten wpis. Postaram się zrobić wszystko, żebyś Drogi Czytelniku nie zastanawiał się nawet chwili i...

Wzruszająca historia rodziny i przeszłości matki, która tak wiele przeżyła w trakcie wojny

Wstrząsająco nudna . Zanim się dojdzie do sedna , to czytamy w koło macieja ten sam wątek . Nie polecam .

Na półkach: , , , ,

Kiedy kilka lat temu na rynku pojawił się Słowik niemal od razu go kupiłam i pochłonęłam. Czytałam i płakałam, płakałam i czytałam a gdy skończyłam czytać to płakałam bo skończyłam.
Przez długi czas nie chciałam ruszać książek tej autorki. Bałam się że kolejna książka mnie zawiedzie.
Przełamałam się. Wzięłam do ręki Zimowy ogród. I zakochałam się bez reszty. Wyruszyłam w...

To moja trzecia książka Hannah. Po Słowiku i Wielkiej samotności, którymi byłem zachwycony, ta jednak mocno rozczarowuje. Zbyt ckliwa, momentami nudna i wręcz nieprawdopodobna historia o bajkowym zakończeniu. Być może to tylko "męski punkt widzenia".

Czyta się cudownie,wyciska łzy,oplata emocjami.
Gorąco polecam.

Podobały mi się wszystkie powieści Kristen Hannah, które do tej pory zostały wydane po polsku, bo pisarka ma niewątpliwie wielki talent do zruszania i oczarowywania czytelnika, ale "Zimowy ogród" jest zdecydowanie jej najlepszą książką.

pierwsze 120 stron nie wciąga jak jest napisane na odwrocie książki. Później zaczyna się jazda. Polecam

kolejna genialna pozycja od Kristin Hannah. Kolejny raz zgłębiamy trudne relacje między kobietami. Matki, która przeżyła piekło po ucieczce z ZSRR i córek, urodzonych w bezpiecznych Stanach Zjednoczonych, gdzie dzieciństwo i młodość przeżyły w dostatku i bezpieczeństwie. Historia przepięknie napisana, opis winnic i tła są tak dokładne, że zamykając oczy, obrazy tworzą się...

Dyskusje

2 416