Przedwiośnie

Stefan Żeromski Wydawnictwo: Greg Seria: Złota seria lektur z opracowaniem klasyka
Greg
klasyka
2012-01-01
Złota seria lektur z opracowaniem

Przebrnąłem przez nią bardzo szybko i na początku pełen ekscytacji, głównie z powodu tła historii głównego bohatera. Pomysł autora pozwalał na stworzenie o wiele ciekawszej i intrygującej fabuły, a tak wyszły jak zawsze "nudy narodowe". Głównie jestem zawiedziony z powodu drugiego rozdziału, bo najzwyklej, uważam że słabe wątki miłosne są zbędne. Zmarnowany potencjał, ale z...

,,Przedwiośnie'' było ostatnią szansą Żeromskiego w moich oczach. I dobrze się spisał. Bardzo dawno żaden autor nie wyprał mnie w takim stopniu. Nie mogłam się pozbierać po wszystkim, co się tam działo. Jeżeli już wybierać między ,,Ludźmi bezdomnymi'' a ,,Przedwiośniem'' to zdecydowanie to drugie. Polecam, jedna z lepszych lektur szkolnych.

Naprawdę dobra lektura, ciekawa fabuła, dużo się dzieje w życiu Cezarego Baryki. Czytać mi tu!!!!!

Nadrobiłam - 3/4 książki dobrze się czytało, przyjemnie i z ciekawością... pod koniec Żeromski poleciał... "w górę, a moje powieki ledwo co mogły utrzymać się nad ziemią"

Po X latach szkolnych, wróciłam w celu przypomnienia. Szału nie ma. Dochodzę do ponownego wniosku, jak można dzieci kaleczyć takimi durnymi obowiązkowymi lekturami i zniechęcać ich przyszłość do książek .

Na półkach: , , , ,

Pozwólcie, że streszczę to dzieło za was:
Cezarego dopadła wojna, zabiła mu mamę i sprawiła, że z tatą (bajającym o szklanych domach) uciekł do Polski. Tu rozkochał w sobie (i unieszczęśliwił) trzy kobiety, a na koniec związał się z komunistami.

Tak, tylko tyle. Trzy części, niespecjalnie ze sobą powiązane (taka książka-Frankenstein). Nie jest wbrew temu, co twierdzą,...

Twórczość Żeromskiego nie przemawia do mnie . Z dwojga złego ,,Przedwiośnie " jest tą lepszą opcją. Tematy patriotyczne jednak nie pochłaniają mnie jakoś , więc nie znalazłam prawie nic w tej książce co z chęcią wspominam.

Słabsza książka Żeromskiego, nieszczególnie polecam :(

Przeczytałem trochę książek w młodości :) .

Żeromski jedt nudziarzem. Nie mam pojęcia, co robi w kanonie lektur szkolnych. Zniechęca do czytania 😔

Powieść przedstawia wybuch rewolucji społeczności robotniczej w 1917 roku. Iście polityczny klimat tej historii nie wpasowuje się zbytnio w interesujące dla mnie tematy. Gusta i guściki. Nie czułam się specjalnie zaciekawiona. Wątek romantyczny jest poprowadzony dosyć specyficznie i w zasadzie tylko akcja z otruciem Karoliny dodała niewielkiej szczypty emocji podczas lektury.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

28 299
    3 665