Szczury Wrocławia. Kraty

Zwycięzca w plebiscycie 2019
Okładka książki Szczury Wrocławia. Kraty
Robert J. Szmidt Wydawnictwo: Insignis Cykl: Szczury Wrocławia (tom 2) horror
horror
Szczury Wrocławia (tom 2)
Insignis
2019-01-30
2019-01-30
epidemia lata 60. XX w. literatura polska niebezpieczeństwo postapokalipsa strach śmierć walka o życie Wrocław zombi horror
Inne

Oficjalne recenzje i

Postapokaliptyczny Wrocław

267 0 108

Na początku trochę się ciągnie ale później akcja się szybko rozwija. Trochę ale nie dużo slabasza od 1 części ale idealnie zamykająca jedynkę. Po 1 części miałem niedosyt ale tu autor idealnie zakończył calą historię. Polecam.

O ile tom pierwszy stanowił jedynie preludium do zagadnienia o zombie o tyle druga część jest już pełnoprawną opowieścią o żyjących trupach.

Jeszcze więcej akcji i wylewającej się zza zakamarków grozy.

Jeszcze więcej akcji i wylewającej się zza zakamarków grozy.

Druga część cyklu to już kwintesencja literatury o tematyce zombie. Brutalna i ociekająca krwią książka która świadczy o wielkim talencie autora i szerokiej wiedzy na temat żywych trupów. Przeczytałem już parę książek o zombiakach i dzieło Shmidta to najwyższa półka. Zabieram się za trzecią część bo ciekawość mnie zżera co tam dalej autor wymyślił.

Świetna książka, która przede wszystkim dostarcza mnóstwo emocji i rozrywki. Fabuła jest bardziej jednolita w porównaniu do poprzedniej części. Bohaterowie są ciekawi, zróżnicowani i czytając przejmowałam się ich losem. Polecam wszystkim fanom zombie.

Drugi tom niemal równie dobry co pierwszy, sporo fajnych pomysłów, dobrą ideą jest zrobienie bandziorów centralnymi postaciami. Ciężkie zapewne w lekturze dla ludzi wrażliwych.

Część 2 a dla mnie 3, bo czytałem ją po Szpitalu, napawa optymizmem i rozbudza nadzieję i presję oczekiwania na kolejną część.

Choć trup już nie ścieli się gęsto tak jak w pierwszej części, to i tak jest wyczuwalna masakra i tragizm sytuacji przeniesiony jedynie w zgoła inne rejony historii.

Mądrość, analiza, zrozumienie z zimną głową, oraz próby dostosowania się do panującej sytuacji budują głębię i zażyłość z historią, choć nie brak na początku głupot i chaosu wyciągniętego z pierwszego tom, pewnie dlatego, że historią dzieje się w miarę równolegle.

Niepokojące może być, że Autor coraz bardziej przechyla wajchę masakry, która ma swoje odzwierciedlenie w spektaklu uśmiercania swoich ofiar. Na plus należy również dodać podejście psychologiczne i rozłożenie człowieka w tej kwestii wręcza na czynniki pierwsze.

Brawa i jako zagorzały fan TWD czekam na więcej.

Mądrość, analiza, zrozumienie z zimną głową, oraz próby dostosowania się do...

Nie było tyle bohaterów, którzy gineli co w CHAOSIE. Fabuła mnie nie wciągnęła. Jakoś tak wyszło. Zbyt malo sie działo i brak wiekszych zwrotów akcji. Miałko.
Kobiety były wykorzystywane do wabienia zombiakow bo ich dzieci byly zakladnikami.
Czasami dlugie opisy.
Wiadomo bylo troche wiecej o samych nieumarlych.

Może kiedyś do książki wrócę i zmienie nastawienie.

Czasami dlugie opisy.
Wiadomo bylo troche wiecej o samych nieumarlych.

Może kiedyś do książki wrócę i zmienie nastawienie.

Rewelacyjna, jak każda z serii. Świetne łączenie pośrednie i bezpośrednie wątków. Szkoda, że nie ma kontynuacji, chętnie poznałabym dalsze losy bohaterów i rozwoju sytuacji. Powinien znaleźć się ktoś, kto chciałby zrobić serial, bo naprawdę dobry materiał.

zoombiasy wrocławskie ciag dalszy

słuchanie to była przyjemność
czekam na kolejna część z niecierpliwością
lubię czytac/słuchac o miejscu które znam

nie nie kleczkowską znam tylko od strony zewnętrznych murów ha

Pierwsza część była dobra, ale ta jest jeszcze lepsza.

Pierwsza część była dobra, ale ta jest jeszcze lepsza.