Kostur o pajęczych palcach

My Book
fantastyka 18+ powieść magia i miecz średniowiecze
fantastyka, fantasy, science fiction
fantastyka 18+ powieść magia i miecz średniowiecze

Oryginalny pomysł - w literaturze fantasy żywe trupy zwykle są krwiożerczymi, bezmyślnymi potworami. W tej książce to inteligentne istoty, które z pełną świadomością wybrały tę formę istnienia, by uzyskać swego rodzaju nieśmiertelność. Jest to pozycja z ogromną dawką czarnego humoru - otrucie kolegi z akademii uchodzi za znakomity żart, a wydłubanie mu oka za drobną...

Wyśmienicie napisana powieść bezlitośnie wyśmiewająca ludzkie słabości, głupotę, ślepą wiarę, uzależnienia i tym podobne.
Główny bohater, chociaż skrajnie psychopatyczny, wzbudził moją sympatię swoim beznamiętnym podejściem do przedstawianych scen które dla zwykłego człowieka byłyby makabrą.
Sama otoczka "fantasy" nie robi tutaj takiego znaczenia jak psychologiczny aspekt...

Bardzo ciekawy pomysł, aby ukazać świat fantastyczny z perspektywy postaci negatywnej. Dużo krwi, dużo przemocy i czystej magicznej psychopatii. Dawno nie miałem przyjemności zagłębić się w głowie tak okrutnie bezlitosnego bohatera. Miejscami drobne mankamenty ortograficzne. Graficznie prezentuje się przyzwoicie (przynajmniej ebook), ale przydałoby się więcej ilustracji.

• Do zdobycia
  • Polska fantastyka
  • Szukam
  • Legimi
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Kostur o pajęczych palcach