Pieśni Słowian wschodnich: Antologia nowej prozy rosyjskiej

Świat Literacki
1995-01-01
1995-01-01
838664608X
Anna Kunicka, Ewa Rojewska-Olejarczuk, Wiesława Karaczewska, Natalia Woroszylska, Jadwiga Szymak-Reiferowa, Anna Dzięgielewska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Z powodu różnych zajęć zrezygnowałam w tym roku z książki "Wojna i pokój" i w zamian wzięłam inną książkę na chybił-trafił. Bardzo się zdziwiłam, że nikt jej wcześniej na lubimy czytać nie dodał, pojawiła się wtedy myśl "co ja takiego wybrałam, że tego nie ma?". :-D

Wybrałam zbiór opowiadań i fragmentów powieści 10 autorów rosyjskich, którzy żyli i tworzyli w czasie przemian narodu rosyjskiego w XX wieku. Antologia pełna jest absurdu, rzeczy nieprzewidywalnych, fantastycznych oraz nagłych przeobrażeń i zwrotów akcji, co na pewno jest powiązane ściśle z samą Rosją i jej obywatelami, ale przyznam się, że nie byłam w stanie wychwycić wszystkich aluzji i pewnych subtelności.

Lektura nie była porywająca, ale na pewno mogę powiedzieć, że za każdym razem nie wiedziałam co mnie spotka na kolejnym czytelniczym zakręcie. Takie właśnie były te historie. Były w nich ukryte ważne prawdy, lecz nie zawsze były one dla mnie przyswajalne. Część zdawała się niczego nie ukrywać, ale kto tam wie...

Dodaj cytat z książki Pieśni Słowian wschodnich: Antologia nowej prozy rosyjskiej