Killman Creek

Okładka książki Killman Creek Rachel Caine
Okładka książki Killman Creek
Rachel Caine Wydawnictwo: Thomas & Mercer Cykl: Stillhouse Lake (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Stillhouse Lake (tom 2)
Killman Creek
Thomas & Mercer
2017-12-12
2017-12-12
1542046416
kryminał stilhouselake gina royal gwen proctor

Okładka książki Instynkt mordercy / Poznasz mnie (Pakiet) Rachel Caine, Sarah A. Denzil
Instynkt morde... Rachel Caine, Sarah...
Okładka książki Trapper Road Rachel Caine, Carrie Ryan
Trapper Road Rachel Caine, Carri...

Mile mnie ta książka zaskoczyła, obawiałam się trochę historii opowiedzianej z punktu widzenia dzieci jednak Rachel Caine dała radę. Przyznam szczerze, że początek tej historii mnie nie wciągnął, jednak kiedy akcja zaczęła się rozwijać zaczęłam się wkręcać, ciągle mając z tyłu głowy fakt, że istnieją kolejne tomy zastanawiałam się jak to się skończy. Oczywiście zachowanie dzieci i ich reakcje były miejscami irracjonalne, szczególnie, że tutaj nie chodzi o małe dzieci, a niektóre sytuacje były ostro przerysowane, w prawdziwym życiu wiele akcji by się po prostu nie udało, ale mimo to polecam przeczytać :)

Ta cześć podobała mi się bardziej niż pierwsza że względu na szybką akcje oraz bohaterów wywołująch czasami skrajne odczucia

1975

Kolejny audiobook ,na którego trafiłam przypadkowo.
Czytając już pierwszy tom wiedziałam co nieco o mordercy.
Tu jednak pokazał ,że nie odpuści swojej żonie i nie cofnie się przed niczym,dlatego to żona poluje na męża,by go dopaść i zakończyć cierpienie swoje i dzieci.
Jest to bardzo ciekawy i dobrze napisany thriller psychologiczny z mrocznymi akcentami,ale wartka akcja zaczęła się dopiero gdzieś tak w połowie książki dlatego odjęłam jedną gwiazdkę.

Kolejny audiobook ,na którego trafiłam przypadkowo.
Czytając już pierwszy tom wiedziałam co nieco o mordercy.

„Mój ojciec jest mordercą” to drugi tom serii o seryjnym mordercy i jego byłej żonie, która stara się ochronić przed nim ich dzieci. Poprzedni tom skończył się ucieczką Melvina Royala z więzienia, więc zagrożenie jest o wiele większe, niż wtedy, kiedy potwór siedział w celi śmierci czekając na wykonanie wyroku.

Akcja jest o wiele dynamiczniejsza, niż w „Żonie mordercy”. Wydarzenia widzimy z perspektywy Gwen, Sama, Lanny i Connora, co daje szeroką perspektywę i sprawia, że obserwujemy wiele różnych wydarzeń równocześnie, przy okazji dobrze znając emocje i rozterki każdego z bohaterów. A rozterek i trudnych wyborów jest tu całkiem sporo.

Myślę, że ten tom jest o wiele lepszy, niż pierwszy. Autorka świetnie przedłużyła tę historię. Mimo że główny wątek został już rozwiązany, z ciekawości sięgnę po kolejne tomy, żeby zobaczyć, co jeszcze autorka wplecie w życie bohaterów.

Akcja jest o wiele dynamiczniejsza, niż w „Żonie mordercy”....

Pierwsza część bardziej mnie zafascynowała ale i ta kontynuacja daje dużo czytelniczej satysfakcji.
Godna polecenia

Godna polecenia

Bardzo nijaki thriller. O ile można nazwać to coś thrillerem. Pozycja nie jest wciągająca i nie wzbudza żadnych emocji.

Po pierwszej części nie miałam zbyt ochoty sięgać po kolejny tom, jednak stwierdziłam że chce dowiedzieć się więcej o Melvinie. Bardzo się cieszę, że nie zrezygnowałam bo książka jest o wiele lepsza. Widzę znaczną poprawę jeżeli chodzi o pióro autorki, tym razem książka mi się nie dłużyła i nie miałam ochoty rzucić jej w kąt. Wartka akcja nie pozwala odłożyć książki ani na chwilę dzięki czemu dość szybko ją przeczytałam. Kreacja bohaterów również wydawała mi się lepsza niż poprzednio chociaż w pierwszym tomie nie było zbytnio na co narzekać, ale tutaj bohaterowie byli mniej irytujący. Bardzo kibicowałam Samowi i Gwen a moment gdy nikt nie uwierzył kobiecie, że to nie ona pomagała swojemu mężowi złamał mi serce. Dosłownie w tym momencie musiałam odłożyć książkę bo byłam zbyt zaszokowana tą informacją. Z wielką chęcią sięgnę po kolejny tom chociaż z tego co czytałam jest już trochę o czymś innym. Liczę, że i tym razem się nie zawiodę. Książkę jak i całą serię na ten moment polecam.

Książka trzyma w napięciu do samego końca. Polecam

Książka trzyma w napięciu do samego końca. Polecam

Drugi tom o żonie seryjnego mordercy uważam za równie udany jak pierwszy. Takie książki to ja lubię ;)
📖
Z tego co pamiętam to pierwszy tom z początku nieco mi się dłużył a w przypadku drugiej części wciągnęłam się od razu. Napięcie towarzyszyło mi przez całą powieść co skutkowało niemożnością odciągnięcia się od lektury. Nie wiem czy podobało mi się bardziej niż w przypadku "Żony mordercy", bo od przeczytania minęło sporo czasu, ale "Mój ojciec jest mordercą" jest bardzo dobrym thrillerem.
📖📖
Podobnie jak w przypadku pierwszego tomu, mamy tu do czynienia z narracją w pierwszej osobie, ale tym razem do głosu dochodzi więcej osób. Oprócz głównej bohaterki Gwen, przez karty powieści oprowadza nas jej przyjaciel Sam, znany z poprzedniej części oraz jej dzieci, córka Lanny i syn Connor. Mam wrażenie, że ta część bardziej skupi się na dzieciach. Dzięki narracji z kilku perspektyw lepiej poznajemy historię rodziny, ich walki o bezpieczeństwo i spokojne życie. Niestety Melvin nie daje za wygraną... Autorka pokazuje jego kunszt w sztuce manipulacji - z daleka, z ukrycia potrafił sporo w książce namieszać. To niebywale niebezpieczny szaleniec. Jego cicha obecność potęgowała napięcie towarzyszące czytaniu książki. Bardzo dobrej książki.

Podsumowując: druga część cyklu Stillhouse Lake jest równie dobra co pierwsza. Jest tu napięcie, jest strach, jest wyścig z czasem... Czyta się ją bardzo dobrze, wciąga od początku i utrzymuje w ryzach niepokoju aż do samego końca. Bardzo dobra lektura.

📖

Kolejna część , trzyma w napięciu , nie wszystko jest takie oczywiste jak się wydaje .