Naturalista

Patronat LC
Andrew Mayne Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Theo Cray (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The Naturalist
Data 1. wydania:
2017-10-01
Jacek Żuławnik
W.A.B.
manipulacja naukowiec niebezpieczeństwo oskarżenie psychopata seryjny zabójca śledztwo thriller wyścig z czasem zabójstwo
The Naturalist
Theo Cray (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Jacek Żuławnik

Przeczytałam tę książkę już jakiś czas temu... i niestety niewiele pamiętam. Wiem, że czytało mi się ją szybko bo byłam ciekawa co dalej. A i główny bohater też przypadł mi do gustu. Ogólnie mogę powiedzieć, że była ok. Na pewno za jakiś czas sięgnę po kolejną część.

Dziwni mnie średnia nota za tę książkę. Ja jej dałem 9. Od dawna nie miałem w rękach pozycji, którą przeczytałem praktycznie jednym ciągiem. Świetnie skonstruowana. W przystępny i zrozumiały sposób w akcję wpleciona profesja i wynikająca z niej wiedza głównego bohatera. Szacunek dla autora, że nie uczynił głównego bohatera kolejnym specjalistą z cyklu: "Zabili go a on...

5 gwiazdek tylko z powodu, że mam mieszane uczucia co do tej książki. Na początku naprawdę wciągnęła i zainteresowała, bo coś świeżego jeśli chodzi o kryminały. Aspekt medyczny i naukowy dla mnie na plus. Niektóre dialogi i sytuację niestety przyprawiały mnie o ciarki zażenowania.

Zakończenie niestety w moim mniemaniu naprawdę mizerne. Choć największy problem mam z...

Trochę miałam problem z tą ksiązką. Niby wciągająca i sam pomysł super ale znowu rozciągnięte wątki medyczne i naukowe wytrącały mnie z rytmu czytelniczego.
Polubiłam nawet postać Theo, czyli głownego profesora który prowadzi to śledztwo. Podobały mi się ciekawostki naukowe na temat zbrodni ale tylko wtedy kiedy nie zajmowały całego rozdziału.
Poza tym historia super,...

Ciekawa nawet, aczkolwiek chyba z miesiąc jej słuchałam, trochę niespotykany dotąd klimat, ale to stanowczo za mało, kolejna rzecz przereklamowana napędzająca rynek.

Typowy amerykański scenariusz. A jednak... Książka dla mnie baaardzo dobra. Główny bohater przypadł mi do gustu, a jego wiedzą i umiejętności nadały książce tajemniczości i chęci odkrycia o co tak na prawdę chodzi.

Dobry, wciągający kryminał.

Książka dość osobliwa. Początek bardzo obiecujący, akcja wciągająca, koniec z konkretnym przytupem. Dobra książka rozrywkowa. Bez większej głębi, ale musimy jej przecież oczekiwać zawsze.

Jakaż ta książka jest słaba! Infantylne dialogi, infantylno - mądry naukowiec... I te pomysły! Zostało mi parędziesiąt stron do końca, a nie mogę się przemóc. Masakracja.

Wow! Co to była za książka! Patrząc na okładkę lektury w życiu nie spodziewałabym się, że będzie tak dobra. Od pierwszej strony do ostatniej - wciągająca.
Historia opowiada o profesorze biologii Theo Cray, który dowiaduje się, że jego była studentka została znaleziona martwa w lesie. Od początku nie pasuje mu teoria policji, dlatego postanawia na własną rękę się temu...

Dyskusje

1 054