Naturalista

Okładka książki Naturalista Andrew Mayne Patronat LC
Okładka książki Naturalista
Andrew Mayne Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Theo Cray (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2018-09-05
Data 1. wydania:
2017-10-01
Jacek Żuławnik
manipulacja naukowiec niebezpieczeństwo oskarżenie psychopata seryjny zabójca śledztwo thriller wyścig z czasem zabójstwo

Bardzo ciekawa książka, podobały mi się wplecione wątki z dziedziny biologi. Z kolei zakończenie jest dla mnie rozczarowujące, liczyłam na coś innego.

Po przeczytaniu pierwszych stu stron byłam pewna, że nie sięgnę po kolejną część. Po kolejnych stu zmieniłam zdanie na tyle, że na mojej półce leży kontynuacja.
"Naturalista" to kryminał, który będzie Was drażnił. Irytować Was będzie powolna akcja, fajtłapowate zachowanie głównego bohatera i niedokończone wątki.
Mimo dziwnego i lekko zniechęcającego początku warto dać mu szansę. Końcówka książki okazała się petardą, a postać gamoniowatego naukowca dała się polubić. W gratisie dostajemy także wiele ciekawostek ze świata fauny i flory.
7,5*

Mimo dziwnego i lekko zniechęcającego początku warto dać mu...

idealo na lato

idealo na lato

Świetna pozycja! Czasami niektóre momenty wydawały mi się zbyt „fantastyczne”, ale generalnie całość bardzo super. Polecam!

Standardowy kryminał akcji i sensacji, napisany wg. uświęconej procedury pisania takich utworów. Im dalej w (nomen omen) las, tym bardziej ciągnie Mrozem.

Super rzecz. Napisana świetnym językiem. Z końcówka, od której nie można się oderwać (zapomnij, że zostawisz sobie ostatnie 50 stron „na jutro”). Główny bohater, oprócz rzadko spotykanej u ludzi dawki inteligencji posiada również niewątpliwą zdolność do sarkastycznego i wielce zabawnego komentowania rzeczywistości. I to pomimo tego, że ma do czynienia z wcale nie zabawnymi zdarzeniami…

Książka zaczyna się wyśmienicie i do połowy jest prawie doskonała. Niestety potem zmienia się amerykańską sieczkę, a zakończenie to już zupełny odlot. Mimo to, czytało mi się ją na tyle dobrze, że sięgnę po 2 tom.

Ciekawa opowieść o profesorze, dość ciapowatym, który pewnego dnia postanawia zostać łowcą przestępców. Pomysł bardzo ciekawy, lekko się czyta, można się wczuć w klimat grozy. Niektóre rzeczy są trochę naciągane, ale można przymknąć na to oko.

Książkę przez przypadek znalazłam w bibliotece. sama opowieść dość ciekawa, momentami książka wciąga, ale są momenty że niestety przynudza. Zakończenie książki trochę odjechane od rzeczywistości.

Trochę się dłuży, trochę miejscami się nie klei. Ogólnie ciekawa pozycja, ale wymaga cierpliwości przy czytaniu