Naturalista

Patronat LC
Andrew Mayne Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Theo Cray (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The Naturalist
Data 1. wydania:
2017-10-01
Jacek Żuławnik
W.A.B.
manipulacja naukowiec niebezpieczeństwo oskarżenie psychopata seryjny zabójca śledztwo thriller wyścig z czasem zabójstwo
The Naturalist
Theo Cray (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Jacek Żuławnik

To kolejna książka kryminalna gdzie głównym bohaterem nie jest komisarz czy detektyw a naukowiec. Było inaczej, też ciekawie, ale na kolana nie rzuciło.

Gdy rozpoczęłam lekturę "Naturalisty", fabuła dość szybko mnie zaintrygowała, nie tylko za sprawą kwestii tajemniczych okoliczności śmierci ofiary, ale też postaci głównego bohatera, który wydaje się wyjątkowo aspołeczny i nieco "fajtłapowaty". W tego typu powieściach jednak, jak mam wrażenie, spotyka się głównie bohaterów z rodzaju twardych facetów, a tutaj Theo Cray...

To była naprawdę dobra książka 😊

Początek trochę mi się dłużył, ale to przez te dokładne opisy i wyjaśnienia. Po przeczytaniu stwierdzam, że to było genialne posunięcie. Z czasem czytało się coraz szybciej i mogę czuć się jak ekspert!😁

Coś morduje. Coś lub ktoś. Ginie jedna ze starych studentek profesora Cray’a. Wszyscy twierdzą, że to niedźwiedź, a profesorowi coś w tym...

Mimo, iż nici którymi uszyta jest fabuła, to już nie nici nawet ale jakieś liny okrętowe chyba, to jednak....jest to naprawdę fajna książka ;) Jeśli lubicie trochę naukowego podejścia (może nie aż tak jak w Marsjaninie, bo Naturaliście do tej książki daleko), trochę tajemnicy, trochę akcji - te kilkaset stron zleci jak z "liny okrętowej strzelił :)

Po kilkudziesięciu stronach chciałam odłożyć książkę na półkę, ale całe szczęście tego nie zrobiłam, bo potem zrobiło się całkiem ciekawie! Myślę, że tę pozycję trzeba czytać z lekkim przymrużeniem oka i humorem, wtedy nie ma mowy o rozczarowaniu! Polubiłam postać Theo - naukowca niezdarę, który odkrywa zagadkę kryminalną. Polecam!

Plusy: książka pochłonęła mnie do stopnia, w którym nie mogłam się od niej oderwać. Rozdziały kończone w takich momentach, że chciało się od razu wiedzieć, co będzie dalej. Ponadto główny bohater, bioinformatyk, przedstawiał dokładnie swój tok myślenia, przeplatając w nim masę ciekawych informacji ze świata biologii i genetyki. Czytało się lekko i z zaciekawieniem.
Minusy:...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo przyjemna, świetnie skonstruowana, zaskakujące zakończenie, wszystko poprawnie. Gorąco polecam

Tak, główny bohater jest denerwująco wszystkowiedzący, ale moim zdaniem czyta się to wszystko całkiem nieźle, zwłaszcza, że mnie fascynują możliwości nauki między innymi w kryminalistyce i nawet, jeżeli część z tych rzeczy to czyta fantazja, ja daję temu kredyt zaufania.

Pierwsza książka przeczytana w 2021 roku i od razu strzał w dziesiątkę. Zdecydowanie jest to pozycja, która trafia do mnie i do mojego biologicznego serca.

W lesie zostaje znalezione ciało kobiety. Podojrzenie z początku pada na pewnego naukowca. Bardzo szybko jednak policja dochodzi do wniosku, że zbrodnia została popełniona przez zwierzę. Nasz główny bohater...

Przeczytana dosłownie w jeden dzień. Wciągnęła mnie od pierwszej strony. Zdecydowanie dla osób ceniących dobrze napisane i skonstruowane historie o seryjnych mordercach.

Dyskusje

1 332