Letnia noc

2018-11-29
2003-01-01
Arkadiusz Nakoniecznik
Arkadiusz Nakoniecznik

Za bardzo rozciągnięta, powinna być o połowę cieńsza.

Jednak wolę Kinga w tej dziedzinie. Jeśli chodzi o mrożenie krwi w żyłach to ta nie mrozi. Czyta się dobrze. Pod koniec już męczy, a najciekawsze fragmenty to te o Borgiach. Nie będę tu wyjaśniać o co chodzi, choć w tej chwili dziwnie i absurdalnie to brzmi, ale uwierzcie mi na słowo.
Naliczyłam tutaj wiele inspiracji powieściami i opowiadaniami Kinga, co mimo wszystko nie...

Prawdziwy usypiacz. Wymęczyłam w ogromnych bólach.

Nie wiem co mogłabym dobrego powiedzieć o tej historii. Miało być strasznie, miało być ciekawie i wciągająco. Nie było niczego z tych rzeczy. Historia rozkręca się w ślimaczym tempie, a do tego jest wciąż przeplatana zupełnie niepotrzebnymi i zdecydowanie zbyt licznymi opisami, nieistotnymi informacjami oraz przydługimi...

Jeśli właśnie kończyłyby się dla mnie wakacje i wracałabym do szkoły to chciałabym przeczytać właśnie taką książkę! Totalnie mój klimat. Twórcy Stranger Things mocno się nią inspirowali, ale podobno to nie tajemnica!

King poleca, ja tez polecam.

Zawsze myślałam, że bracia Duffer tworząc „Stranger Things” inspirowali się powieścią S. Kinga a tu taka niespodzianka! Zupełnie nie znana mi powieść, nominowana w 1991 do nagrody Brama Stokera a w 1992 do British Fantasy Award. No i zwycięzca Locus Award for Best Horror/Dark Fantasy w 1992. Jakim cudem wcześniej o niej nie słyszałam?!

„LETNIA NOC” Dana Simmonsa, gdyż o...

Horror, którego siłą jest kontrast sytuacji. Letnia noc to dopracowana powieść grozy zawierająca spodziewane dla gatunku elementy.
Główni bohaterowie to grupa przyjaciół rozpoczynająca wakacje. Kevin, Dale, Lawrence, Mike, Harlen i Duane mieszkają w niewielkim, sielskim New Haven i właśnie na zawsze opuszczają mury szkoły Old Central, której przestarzały budynek ma zostać...

Im więcej Simmonsa czytam, tym bardziej mam wrażenie, że to nie jest żaden utalentowany pisarz, tylko piekielnie zdolny rzemieślnik. I ta książka jest taka właśnie - rzemieślnicza, bez polotu, bez klimatu, bardzo poprawna, nastawiona na wywołanie konkretnych reakcji u czytelników, opierająca się na sztuczkach uczonych na kursach pisania.
A może ja po prostu jestem już za...

Klimatyczna i wciągająca historia. Nie mogę powiedzieć, że się bałam,ale coś w tej historii faktycznie jest. Jeśli pod koniec ma się wrażenie, że wszyscy niechybnie zginą, to znaczy, że książka jest bardzo dobrze skomponowana. Polecam przeczytać w letnią noc.... na tarasie, a potem rozejrzeć się w ciemność w poszukiwaniu cieni. :)

Świetna książka. Całkowice inna od "Terroru" ale równie dobra. Mocno w stylu "To" i "Stranger Things". Klimat małego amerykańskiego miasteczka lat 60 połączony z uczuciem niesamowitości i zagrożenia wiszącego w powietrzu. Historia jest ciekawa i wciągająca, czyta się doskonale. Polecam!

"Książka, która zainspirowała twórców Stranger Things".

Powiedziałabym nawet, że ci twórcy mocno zżęli z tej książki. Nawet postaci z powieści można dopasować do postaci z serialu. Obawiam się, że gdybym najpierw przeczytała książkę przed obejrzeniem serialu byłabym mocniej nią zachwycona, co nie zmienia faktu, że sama książka jest ŚWIETNA.
Simmons zachwyca misternym...

1 053