Jedwabnik

literatura piękna
2018-10-17
Anna Gralak
Kolekcja 70 lat Empik
angielski kryminał Cormoran Strike detektyw kryminał literatura angielska śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna

świetny kryminał

za mało kasy z Pottera czy przerost ambicji z nadziejami na Nobla? Znośne jako powieść obyczajowa (jeśli ktoś gustuje w romansidłach) jako kryminał nad miarę rozdęte (pisane na wierszówkę?) i porażające logiką jak Doyle czy Christie

Bardzo dobrze mi się czytało.

Jako kryminał na prawdę bardzo mocna pozycja, aczkolwiek moim zdaniem pierwsza część wydawała się o wiele ciekawsza. Może po prostu nie przypadło mi tak do gustu grono ekscentrycznych pisarzy :)

Miło wrócić do Londynu, Cormorana i Robin oraz ich perypetii podczas kolejnej ich sprawy. Szczerze to chyba z większą przyjemnością czyta się jako książkę obyczajową (opowiadającą o głównych bohaterach serii niż jako kryminał, który jest rozrośnięty i przekombinowany. Niemniej jednak już czytam kolejną część ;-)

Kolejna z książek autorstwa Rowling pod przykrywką o jednonogim detektywie Strike-u. Tym razem zagadka śmierci dotyczy pisarza, którego dopiero co napisana książka obraża i zdradza sekrety wszystkich jego znajomych i przyjaciół, co czyni, że krąg podejrzanych jest dosyć pokaźny.
Książka jak poprzednia jest napisana bardzo dobrze, widać że Rowling dalej jest w formie, czyta...

Podobała mi się bardziej niż "Wołanie Kukułki". Powieść ukazywała jak funkcjonują wydawnictwa. No, prawie. Teraz obejrzę serial " Cormoran Strike". Polecam z całego serducha.

Bardzo przeciętna książka. Maciej Stuhr czytając audiobooka zagrał postacie po mistrzowsku, więc jedna gwiazka wiecej. (czasami lepiej sluchac niż czytać).

Bardzo zaciekawił mnie sam początek powieści ale od momentu odkrycia zbrodni akcja, jak dla mnie, się zatrzymała. Zaczęło robić się coraz nudniej. Ilość postaci również zniechęca. Jednak jeśli chodzi o tło obyczajowe, to jest ono dobrze opisane i zaznaczone jednak jak na kryminał trochę było tego aspektu za dużo.

Być może jestem niesprawiedliwy wobec autora i jego dzieła. Książki próbowałem słuchać na Audiotece. Wytrzymałem mniej niż kwadrans. Słucham książek codziennie. Tak beznadziejnego lektora nie pamiętam. Wysiłki Macieja Stuhra, aby pokazać swój aktorski "kunszt" są równie nachalne, co żałosne. Ekspresja M.Stuhra przypomina aktorstwo Bollywoodu z jego przejaskrawionymi i...

Dyskusje

6 642