Jedwabnik

Patronat LC
Robert Galbraith Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Cormoran Strike (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
The Silkworm
Anna Gralak

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Cormoran Strike's back

80 Link do recenzji

Druga część z serii o detektywie Cormoranie Strike'u, który tym razem próbuje rozwikłać zagadkę najpierw zaginięcia, a później zabójstwa pisarza. Mimo że czytało się bardzo przyjemnie, bardziej podobała mi się pierwsza część. Tu jest dużo wątków, dużo postaci, dużo wydarzeń przeszłych i za-przeszłych, dużo faktów mających pozorny związek ze śledztwem a tak naprawdę mających...

Tendencja zwyżkowa. Sprawa dużo ciekawsza. Pani Rowling napisała tu parę całkiem obraźliwych fragmentów(książka), i wyszło jej całkiem nieźle.

Kolejna naprawdę intrygującą zagadka, po przeczytaniu Jedwabnika, bardzo ciekawi mnie również jak potoczą się dalsze losy Cormorana i Robin. Moją ciekawość też wzbudza to, kiedy w końcu kolano Cormorana odmówi założenia tej protezy na dłużej niż jeden dzień. Ciągle opisywane jest ze go boli ale tylko raz zrezygnował z założenia protezy, ile można tak wytrzymać haha

Po ogromnym sukcesie pierwszej części z Cormoranem Strikiem, Robert Galbraith przygotował dla detektywa i swych czytelników kolejną intrygująca zagadkę kryminalną. Osiem miesięcy po zakończeniu dochodzenia w sprawie śmierci supermodelki Luli Landry, detektyw i jego asystentka otrzymują kolejne zlecenie. Bez wątpienia sukces w głośnej sprawie, przysporzył im wielką...

Świetna, kolejna część. Cormoran Strike wciąż w formie., rozwiązuje kolejną zagadkę, a my dzięki temu możemy spędzić miło czas, wciągając się w całą tę historię. Niespodziewane zwroty akcji, zaskoczenie. Polecam

Chyba londyńskie środowisko literackie musiało się pani Rowling znacząco narazić, że przedstawiła je w takim skatologicznym entourage'u jak w tej powieści. Przypuszczam, że jest to dziełko z kluczem i byłbym autorce wdzięczny za uchylenie rąbka tajemnicy - jakim. Główni bohaterowie jak zwykle fantastycznie inteligentni i nie mniej zakręceni w swoim życiu osobistym. Akcja...

Kolejna sprawa rozwiązana przez błyskotliwego Cormorana i Robin.
Trzyma w napięciu, akcja pulsuje, bohaterowie budzą sympatię i zaprzyjaźniają się z czytającym.
No i po raz drugi : Maciej Stuhr jako lektor najlepszy jakiego znam!

Rewelacyjny kryminał. Autor(-ka) świetnie plącze wątki, wodzi za nos czytelnika by na końcu i tak zaskoczyć zakończeniem.
Książkę wysłuchałem w audiobooku, w rewelacyjnym wykonaniu Macieja Stuhra - słuchanie go to czysta przyjemność. Polecam!

Przeczytane 3 części i jak dla mnie ta najmniej wciągająca. Ale tez dobra ;)

Fabuła książki zakrawająca na owoc chorej wyobraźni szalonego pisarza staje się wiernym scenariuszem prawdziwego morderstwa. Okoliczności zbrodni na długo odbierają apetyt zarówno bohaterom Jedwabnika zaangażowanym w wyjaśnienie zagadki, jak i Czytelnikowi z krwi i kości. Trup śmierdzi jednak zaledwie przez chwilę, a jego wnętrzności, choć poszukiwane jako najważniejszy...

Dyskusje

6 433