Bloger dusz. Część 2

Okładka książki Bloger dusz. Część 2 Leon Knabit OSB
Okładka książki Bloger dusz. Część 2
Leon Knabit OSB Wydawnictwo: Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
2018-10-25
2018-10-25
Leon Knabit OSB Bloger dusz

Na półkach: , , , , , , ,

Całkiem niedawno pisałam o pierwszym tomie cyklu Bloger dusz, więc dzisiaj czas na przybliżenie Wam tomu drugiego. Ta część również podzielona jest na dwa obszerniejsze nazwijmy to podrozdziały. W pierwszym z nich ojciec Leon odpowiada na pytanie zadawane mu przez Internautów.

Rozbieżność tematyczna owych indagacji jest przeogromna, dotykają one kwestii wiary oraz bardzo różnych aspektów ludzkiego życia, a także dylematów dotyczących wyboru życiowej drogi przez człowieka.
Autor w sposób bardzo wyważony, a jednocześnie z wielką otwartością na drugiego człowieka oraz jego wszelakie rozterki udziela swoim rozmówcom wyczerpujących odpowiedzi na miarę swojej wiedzy i możliwości.

W drugim podrozdziale natomiast znajdujemy teksty, które ukazały się w serii: Ojca Leona słów kilka, które to rozważania możemy obejrzeć w sieci, w filmikach zamieszczonych na serwisie internetowym Youtube.

Wypowiedzi oraz pozostałe teksty ojca Leona są świadectwem jego nieustającego pragnienia wielopłaszczyznowego dialogu z drugim człowiekiem. Ten niesamowicie empatyczny mnich stara się rozwiewać wątpliwości swoich dyskutantów/czytelników/widzów w bardzo różnorodnej materii zarówno tej metafizycznej, jak również egzystencjalnej przynajmniej na tyle, na ile autor czuje się na siłach, by tego dokonać w zakresie swojej wiedzy i życiowego doświadczenia.

Tak więc Bloger dusz. Część II to kwintesencja rozmów i rozważań, poprzez które ojciec Leon dzieli się, w zależności od potrzeb i okoliczności, całym sobą z drugim człowiekiem – bez względu na to jak bardzo różni bywamy od siebie nawzajem.

Książka ta, chociaż niezbyt obszerna, jeśli chodzi o jej objętość niesie w sobie przekaz pełen cierpliwej i pokornej refleksji, ale również niegasnącej radości i zachwytu nad życiem oraz bezgranicznej ufności w Bożą Opatrzność.

Jeśli macie ochotę na garść dywagacji na bardzo różne tematy w benedyktyńskim wydaniu to ta książka będzie dla Was zdecydowanie trafnym wyborem, a czas, jaki spędzicie przy jej lekturze będzie dobrze wykorzystany.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

„Bloger dusz. Część 2”, mimo swoich niewielkich rozmiarów dotyka – oczywiście w skrótowej formie – wielu zagadnień z dziedziny wiary. Może być dobrym wyborem, jeśli chcemy przeczytać „lekką” książkę z dziedziny duchowości.

Pełna recenzja książki na stronie:

Pełna recenzja książki na stronie:

Czy ojca Leona trzeba komuś przedstawiać? Myślę, że słyszeli on nawet ludzie niewierzący. Ten leciwy już benedyktyn, to przeor opactwa w Tyńcu znany ze swego poczucia humoru, otwartości i świetnego kontaktu z młodymi ludźmi. Od wielu lat prowadzi bloga, piszę książki, spotyka się z czytelnikami.

Celem wydania 2 tomowej książki pt. „Bloger dusz” jest zebranie twórczości internetowej ojca Leona. Pierwsza część przedstawia wpisy blogowe od 2011 roku współczesności, część druga to teksty z serii Ojca Leona słów kilka oraz materiały zgromadzone ze spotkań z internautami w formie pytań i odpowiedzi. Książki tak, więc nie wymagają czytania w kolejności.

„Blogera dusz” czyta się z zainteresowaniem. Ojciec Leon komentuje bieżące wydarzenia, nie unika trudnych tematów, rozmawia ze swoimi przeciwnikami, a czasem wręcz hejterami i dobrze im życzy. Ojciec Leon nie tylko ewangelizuje, On pokazuje jak żyć wiarą. Warto uczyć się od Knabita otwartości na drugiego człowieka. Umiejętności dyskusji bez agresji, o co coraz trudniej w dzisiejszych czasach. Ojciec Leon daje nam świadectwo benedyktyńskiego życia w klasztorze, jak i poza jego murami. Dzisiaj potrzeba nam takich wzorców. Polecam gorąco lekturę „Blogera dusz".
MJ
źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl

Celem wydania 2 tomowej książki pt. „Bloger dusz” jest zebranie twórczości...

• @Blog
  • Religijne