Misia i jej mali pacjenci. Nieoczekiwana przeprowadzka

Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Nieoczekiwana przeprowadzka Aniela Cholewińska-Szkolik
Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Nieoczekiwana przeprowadzka
Aniela Cholewińska-Szkolik Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Misia i jej mali pacjenci (tom 6) literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Misia i jej mali pacjenci (tom 6)
Zielona Sowa
2018-09-05
2018-09-05
48 min.
dla dzieci pacjent zwierzęta

Okładka książki Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu Nika Jaworowska-Duchlińska, Agata Widzowska
Psierociniec. ... Nika Jaworowska-Duc...
Okładka książki Mądre bajki Agnieszka Antosiewicz, Karolina Rosołek
Mądre bajki Agnieszka Antosiewi...
Okładka książki Królik i Misia. Utrapienie Królika Jim Field, Julian Gough
Królik i Misia... Jim Field, Julian G...
Okładka książki Sklep z babciami Dominika Gałka, Maciej Szymanowicz
Sklep z babciami Dominika Gałka, Mac...
Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Niespodziewani goście Aniela Cholewińska-Szkolik, Agnieszka Filipowska
Misia i jej ma... Aniela Cholewińska-...
Okładka książki Chłopiec, balonik i miś. Kubuś i Przyjaciele. Krzysiu, gdzie jesteś Brittany Rubiano, Mike Wall
Chłopiec, balo... Brittany Rubiano, M...
Okładka książki Czart. Pies lawinowy Barbara Gawryluk, Agata Kopff
Czart. Pies la... Barbara Gawryluk, A...

ZDECYDOWANIE POLECAM!!!!👏🏻💗💗📖🎧
MISIA WRAZ Z POPIKIEM JAK ZAWSZE MAJĄ RĘCE I ŁAPKI PEŁNE ROBOTY I NA PEWNO PONURY NASTRÓJ BOHATERÓW NIE MOŻE TRWAĆ DŁUGO...🐾😘🤗 WSPANIAŁA LEKTORKA MAGDA WASYLIK, JAK ZAWSZE NIEZAWODNIE SPRAWIA,ŻE SŁUCHAJĄC O PRZYGODACH MĄDREJ, UTALENTOWANEJ PANI WETERYNARZ, ZAPOMINAM O SMUTKACH I BOLĄCZKACH NA RZECZ UŚMIECHU
I RELAKSU....🤗😘🥰💚😊👏🏻🎧📖
UFF DO 5X SZTUKA A ZA 6 SIĘ UDAŁO NAPISAĆ CAŁĄ 👏🏻🥰😊🤗
ANIELA CHOLEWIŃSKA- SZKOLIK MISIA I JEJ MALI PACJENCI NIEOCZEKIWANA PRZEPROWADZKA😘🥰☺️💚

ZDECYDOWANIE POLECAM!!!!👏🏻💗💗📖🎧
I RELAKSU....🤗😘🥰💚😊👏🏻🎧📖
UFF DO 5X...

Od dłuższego już czasu wkraczamy w świat długich opowiadań i w nasze progi zawitała Misia z serii Misia i jej mali pacjenci. Dzisiaj chciałam Wam pokazać część pt. „Nieoczekiwana przeprowadzka”.

To co musicie wiedzieć, jeśli nie mieliście okazji poznać Misi to to, że uwielbia zwierzęta. Co więcej – potrafi z nimi rozmawiać! 😊 Wszystkie przygody przeżywa w towarzystwie swojego przyjaciela, Psa Popika. Misia w swoim ogrodzie ma domek na drzewie, który jest lecznicą weterynaryjną dla wszystkich zwierząt, które potrzebują pomocy.

W tej części Misia i Popik pomagają pieskowi z uszkodzoną łapką, pszczołom, które muszą opuścić swój ul oraz małemu liskowi.

Co podoba mi się w tych książeczkach najbardziej to to, że są spokojne, ciepłe, pełne miłości do zwierząt i natury. Moim zdaniem wspaniale uwrażliwiają dzieci na krzywdę, wzbudzają w nich zainteresowanie naturą, uczą szacunku do każdego stworzenia.

Sama książka to sporo czytania, ale czyta się lekko, płynnie. Idealne do czytania przed snem, wyciszają emocje, rozbudzają ciekawość dziecka, pozwalają się skupić. Możecie przeczytać całość za jednym zamachem albo podzielić sobie książkę na rozdziały i czytać je osobno, niezależnie od siebie.

Nie mogę jeszcze nie wspomnieć o przepięknych ilustracjach, które uzupełniają całość.

Serdecznie zapraszam Was do świata Misi.

Tym razem pacjentami, a może raczej mieszkańcami Lipowej Kliniki będą pszczoły. Oprócz tego Misia znajdzie nowy dom dla Kudłacza oraz pomoże małemu liskowi. Jak jej się to wszystko uda? Jeśli jesteście ciekawi – poczytajcie. Lektura jest miła zarówno do czytania, jak i słuchania. Przygody dziewczynki kończą się dobrze, a ona sama ma wielkie serce dla zwierząt, którym chętnie pomaga. Jest to dla niej proste, ponieważ potrafi komunikować się ze swoimi podopiecznymi. Niczym książkowy doktor Dolittle. Polecam.

Misia, główna bohaterka to dziecięca wersja Doktora Dolittle - podobnie jak on kocha zwierzęta, leczy je i rozumie ich język (choć ukrywa to przed bliskimi). Wraz z nieodłącznym pieskiem Popikiem niosą pomoc wszystkim, napotkanym potrzebującym zwierzętom.
W tej części pomogą pszczołom, których zagraża eksmisja z dotychczasowego miejsca. Rozpoczną poszukiwania lisiej mamy, której synka ratują przed utopieniem się. Pomagają również psu Kudłaczowi, któremu znajdują nowy, kochający dom - uszczęśliwiając przy okazji dziadka dziewczynki (który nota bene jest weterynarzem i jako jedyny zna sekret Misi)
👧
Książeczka jest niezwykle ciepłą, radosną i pozytywną lekturą. Pokazuje więź między zwierzętami a człowiekiem, oraz siłę dobra i chęć niesienia pomocy. W moim odczuciu jest też bardzo "dziewczyńska" czym na pewni zaskarbi sobie uznanie młodszych czytelniczek.
W książce znajdziecie trzy rozdziały - każdy stanowi odrębną historię, której bohaterem jest inne zwierzę. Dzięki temu lektura ta sprawdzi się też dla młodszych dzieci 😉
A całości dodają uroku ilustracje autorstwa Agnieszki Filipowskiej 😍

Ponad pół roku temu szukałam dla Lusi książki, takiej dla dziewczynek, której losy bohaterki można śledzić w kolejnych częściach. Martynkę już dobrze znała – wypożyczyliśmy wszystkie książki w bibliotece. Niestety od momentu, gdy jest w remoncie, książki dla dzieci przeniesiono do oddziału na drugim końcu miasta. Bez auta ciężko się tam dostać. Więc podczas wizyty w księgarni padł wybór na książkę pt. Misia i jej mali pacjenci.

To była nasza pierwsza książka z tej serii. Przede wszystkim oczarowała nas ilustracjami, chylę czoła przed Panią Agnieszką Filipowską, która w cudnych obrazach umieściła tak wiele szczegółów, a mimo to nie są one przerysowane. Lusia wprost pokochała Misię, jej rudą czuprynę, piegi, czarujący uśmiech i wiernego psa Popika. Ma siedem lat, uwielbia truskawki i kakao z pianką. Jest radosną, pogodną dziewczynką, która lubi pomagać innym. Jednak najwięcej czasu spędza w ogrodzie, gdzie w domku na drzewie prowadzi Lipową Klinikę dla zwierząt. Tylko dziadek, który jest weterynarzem, i inne zwierzęta, którym pomogła, znają jej tajemnicę.

Nieoczekiwana przeprowadzka to kolejna część z serii Misia i jej mali pacjenci, w której Misia i Popik stawiają czoła nowym wyzwaniom. W tej książce znajdziecie trzy historie, w których poznacie kudłatego pieska z chorą łapą, nieoczekiwaną przeprowadzkę pszczelej rodziny oraz zagubionego małego liska, któremu Misia i Popik pomogą wrócić do rodziny. Autorka uwrażliwia dzieci na otaczający nas. W książce znajdziemy wiele informacji o zwierzętach, o tym jak im pomagać, czym karmić, a czego nie wolno robić w ich obecności.

Cała receznja w naszym serwisie W Roli Mamy https://wrolimamy.pl/recenzja/misia-nieoczekiwana-przeprowadzka/

Gdyby choć cześć ludzkości miała tyle empatii co Misia, świat byłby dużo lepszym miejscem. W tym tomie dziewczynka pomaga psu o imieniu Kudłacz(a robi to tak, że w oczach stanęły mi łzy),pszczołom i liskowi. To najlepsza część, jaką czytałam. Polecam.

Nie wiem czy poznaliście już Misię? My znamy i uwielbiamy ją od dawna :-) Nasze pierwsze spotkanie było totalnym zauroczeniem. Ta rudowłosa, sympatyczna siedmiolatka skradła nasze serca bez reszty. Dzisiaj chciałabym wam napisać kilka słów o kolejnej książce zawierającej nowe opowiadania z jej udziałem. "Misia i jej mali pacjenci. Nieoczekiwana przeprowadzka" to kolejna dawka emocji i wzruszeń. Jak już pewnie wiecie Misia ma ogromne serce i niezwykłą wrażliwość. Wraz z rodzicami i swoim największym przyjacielem - psem Popikiem mieszka w niewielkim miasteczku. Ma radosne spojrzenie i głowę pełną pomysłów. Lubi truskawki, kakao z pianką, kolorowe liście i książki. Nad życie kocha zwierzęta i ma niespotykany dar - potrafi z nimi rozmawiać. Wykorzystuje go każdego dnia, pomagając chorym oraz rannym zwierzętom. Ma nawet swoją własną klinikę weterynaryjną :-) Jest niezwykle empatyczną dziewczynką, ponieważ nie potrafi przejść obojętnie koło żadnego zwierzątka, które cierpi. Podobnie reaguje jej pies. Jest on bardzo przyjacielskim stworzeniem i jak tylko wyczuje niebezpieczeństwo, wzywa swoją przyjaciółkę na pomoc. Tym razem znajdzie w parku osłabionego i opuszczonego psiaka. Czy razem będą wstanie mu pomóc? Czy znajdą dla niego nowy dom? To nie będzie oczywiście tylko jedyna ich przygoda. "Misia i jej mali pacjenci" to zbiór opowiadań i bohaterem każdego jest inne zwierzątko, które w danym momencie potrzebuje pomocy. W związku z tym w najnowszej książeczce z całej serii Misia stanie również przed kolejnym bardzo trudnym zadaniem... Postanowi bowiem uratować pasiekę bardzo pracowitych i pożytecznych pszczół. To niezwykle ryzykowana akcja i może skończyć się w różny sposób... Czy będzie miała szczęśliwe zakończenie? Ta nieoczekiwana przygoda nie będzie jedyną. Podczas spaceru po lesie Misia i Popik spotkają dryfującego na pniu bezradnego, małego liska. Oczywiście bez wahania postanowią mu pomóc. Czy uda się im pokonać strach i go uratować? Jeśli jesteście ciekawi jak z tymi wszystkimi wyzwaniami poradziła sobie urocza siedmiolatka zachęcam was do lektury. To wspaniała książka, która uczy nasze dzieci empatii i wrażliwości. Dodatkowym jej atutem są oczywiście jak zwykle zresztą fantastyczne, pastelowe i bajkowe ilustracje. Polecam do wspólnego czytania podczas długich jesiennych wieczorów.

Z naszą uroczą, rudą Misią znam się nie od dziś, kto zagląda od czasu do czasu na mojego bloga, ten wie, że seria o małej pani weterynarz jest jedną z moich ulubionych pozycji dla dzieci w wieku od czterech lat. Tym, którzy nie znają jeszcze bohaterki, wspomnę, że ma ona siedem lat i wraz z rodzicami oraz pieskiem Popikiem mieszka w małym miasteczku. Umie rozmawiać ze zwierzętami, ale jest to wielką tajemnicą, o której wie tylko jej dziadek. Parę lat temu tata zbudował dla niej domek na drzewie, w którym prowadzi teraz swoją tajemną Lipową Klinikę. Troszczy się o wszystkie zwierzęta i stara im się pomóc w potrzebie. Poza swoją niecodzienną zdolnością jest zwyczajną dziewczynką, która lubi truskawki, kakao i kolorowe liście.

Za każdym razem, gdy sięgam, po którąś z części przygód o Misi, zachwycam się przepięknymi ilustracjami wykonanymi przez Agnieszkę Filipowską. Rysunki są malownicze, przyjemne dla oczu młodych czytelników i dorosłych, pobudzają wyobraźnie, a dzieci, którym czytałam o perypetiach rezolutnej dziewczynki, wprost nie mogły się rozstać z tą książką. Ponadto pozycja ma dosyć spory rozmiar i jest solidnie wykonana. Mam nadzieję, że w przyszłości powstanie jeszcze dużo części tej serii.

Tym razem jak zawsze na czytelnika czytają trzy historyjki, w których poznajemy kudłatego, dużego pieska, który nie ma swojego domu, pszczoły, które niespodziewanie muszą wyprowadzić się z miejsca, w którym mieszkają i malutkiego liska, który zgubił się i nie wie jak trafić do swojej mamy. Ciężko wybrać jedną, ulubioną opowieść, ale chyba mi do gustu najbardziej przypadła ta o Kudłaczu. W książkach Anieli Cholewińskiej-Szkolik podoba mi się to, że uczą dzieci empatii i miłości do zwierząt. Pokazują, jak ważna jest pomoc człowieka, w życiu mniejszych przyjaciół, którzy nie potrafią poradzić sobie sami, kiedy im coś dolega.

Jeśli posiadacie pociechy w wieku kilku lat albo szukacie prezentu dla dzieci znajomych, to serdecznie polecam Wam te pouczające książeczki, które nie zawierają w sobie żadnej przemocy, a wręcz przeciwnie, dostarczają wiedzy na temat świata zwierząt. Opowieści składają się z kilkunastu stron, a napisane zostały plastycznym, ale prostym językiem, który sprawia, że są one przyjemne dla oczu i uszu.

Misia jest małą przyjaciółką zwierząt. Podobnie jak dziadek ma swoją własną klinikę, w której pomaga potrzebującym. Trafiają do niej różne zwierzęta. Bywały łabędzie, psy, koty, jeże i wiele innych, które możemy spotkać na spacerze. Tym razem Misia bierze się za gruntowne sprzątanie, bo prawdziwa klinika musi być przecież czysta. W takim dobrze zorganizowanym i posprzątamy miejscu dużo łatwiej znaleźć potrzebne rzeczy oraz zapewnić swoim podopiecznym właściwą opiekę. Przed porządkowaniem nie mógł uciec i jej pies Popik, którego dziewczynka wymyła, wyczesała, poddania wszelkim niezbędnym zabiegom pielęgnacyjnym, które zepsuły psiakowi humor. Niezadowolony z tych atrakcji czworonóg idzie na spacer, aby już więcej nie wchodzić Misi w drogę i nie narażać się na kolejne kąpiele czy zaganianie do sprzątania. Postanawia wrócić, kiedy już będzie po całym wywołanym przez porządki zamieszaniu. Spacer do parku jednak kończy się bardzo szybko ponieważ mały bohater znajduje dużego, kudłatego, zaniedbanego, rannego psa. Nie jest w stanie przekonać go, aby poszedł z nim do kliniki, więc biegnie po Misię. Razem oczywiście pomagają pokrzywdzonemu zwierzakowi i – jak łatwo się domyślić – znajdują mu wymarzony dom.
Letnie miesiące nie tylko sprzyjają sprzątaniu, ale i wędrowaniu, jeździe na rowerze, oglądaniu okolicy, odwiedzaniu znajomych. Misia z tatą i Popikiem jadą aleją lipową nad rzekę i do młyna, gdzie odwiedzają znajomego starszego pana mającego ule. Okazuje się, że jego pszczoły są nieszczęśliwe z powodu hałasów dochodzących z placu budowy, w jaki zmieniła się okoliczna łąka. Z tego powodu owady te straciły możliwość spokojnego zbierania nektaru. Misia postanawia im pomóc i bardzo szybko dochodzi do wniosku, że najlepiej będzie im u niej w ogrodzie. Tylko jak przekonać rodziców do tego pomysłu? Możemy być pewni, że małej lekarce na pewno się to uda.
Trzecia opowieść będąca kontynuacją przygód Misi, Popika i Kudłacza to leśna przygoda z liskiem. Letnie miesiące toczące się wokół robienia zapasów na zimę, komponowania przetworów są pretekstem do wypraw do lasu. I tak jest właśnie tu. Misia z Popikiem oraz zostawionym jej pod opiekę Kudłaczem z pierwszej opowieści z tego tomu biegnie do lasu nazbierać jeżyn. Nim jej się to udaje słyszy dziwne odgłosy. Okazuje się, że to mały lisek nie radzi sobie z wydostaniem się w wody na ląd. Pomoc Misi niewiele zmienia jego sytuację: młodziutki zwierzak nie wie, gdzie jego matka i dziewczynka musi się nim zaopiekować.
Każda opowieść zawiera sporą dawkę wiedzy o zwierzętach. Mali czytelnicy razem z bohaterką dowiadują się w jaki sposób można im pomóc w różnych sytuacjach. Czasami wystarczy poszukać im domu, innym razem trzeba zapewnić ciepło i komfort, a jeszcze innym ogrzać i dobrze karmić czy wydobyć z wody, nakarmić i znaleźć ich mamę lub umyć i opatrzyć rany.
Aniela Cholewińska -Szkolik zachęca dzieci do dokładniejszego przyglądaniu się otoczeniu i wychwytywania niepokojących oznak. Każde zwierzę jest tu godne uwagi i pomocy. Każdy tom przygód Misi zawiera pouczające historie. Wszystkie są pięknie oprawione. Solidna, kartonowa okładka, bardzo dobrze zszyte śliskie strony, niedługie opowieści i niesamowite ilustracje sprawiają, że książka nie tylko jest estetyczna, ale i przyciąga uwagę dzieci. Prace Agnieszki Filipowskiej z jednej strony są dość realistyczne, a z drugiej nadają całym opowieścią baśniowego wymiaru. Ciepłe kolory, niezwykły zmysł przenoszenia czytelników w świat małej czytelniczki sprawia, że ilustracje skutecznie zachęcają najmłodszych do czytania. Interesujące przygody małej bohaterki sprawiają, że młodzi czytelnicy chętnie słuchają i czytają kolejne przygody, a ilustracje pomagają im w wyobrażeniu sobie przygód małej bohaterki.
Zdecydowanie polecam przedszkolakom i uczniom nauczania początkowego.
Napisane żywym (strona czynna) językiem opowieści bardzo dobrze czyta się na głos oraz przyjemnie słucha. Niedługie, proste opowieści poruszają wiele ważnych tematów, o których warto porozmawiać z pociechami. Zdecydowanie polecam.

Bardzo ładne obrazki, ciekawe i niestandardowe historie dzięki którym dziecko poznaje np. inne zwierzątka niż standardowe kotki i pieski :) Dzięki czemu bliżej poznaje naturę, będzie chętniej z nią obcować i bardziej o nią dbać :)

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • EmpikGO
  • Egzemplarz recenzencki :-) Wydawnictwo Zielona Sowa
  • Julitka

Dodaj cytat z książki Misia i jej mali pacjenci. Nieoczekiwana przeprowadzka