Misia i jej mali pacjenci. Niespodziewani goście

Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Niespodziewani goście
Aniela Cholewińska-SzkolikAgnieszka Filipowska Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Misia i jej mali pacjenci (tom 2) Seria: Misia i jej mali pacjenci literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Misia i jej mali pacjenci (tom 2)
Misia i jej mali pacjenci
Zielona Sowa
2018-01-01
2018-01-01
48 min.

więcej Więcej

To bardzo ładnie ilustrowana książeczka o niezwykłych przygodach siedmioletniej Misi, która w drewnianym domku na gałęziach lipy prowadzi lecznicę dla zwierząt. Dziewczynka bardzo lubi obserwować pracę dziadka Tadzia, który jest weterynarzem. Tylko on zna jej sekret i wie, że Misia potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Kto tym razem zostanie pacjentem Lipowej Kliniki? Czy uda...

Największym atutem serii książeczek o Misi jest zapewne szata graficzna. Ona robi tu przynajmniej połowę dobrej roboty. A reszta? Też świetna. To urocze historyjki o dziewczynce pomagającej zwierzętom i rozumiejącej ich mowę. Dydaktyzm nienachalny jest w sam raz. Doskonała książka do relaksu dla dzieci, ma w sobie lekkość, a jednocześnie kształtuje pozytywny stosunek do...

za dużo tekstu, za to ilustracje przepiękne.

Ciekawe, przyjemne historyjki uczące nasze pociechy empatii. Lektura spodoba się głównie dziewczynkom, chociaż i moi chłopcy słuchają z zapartym tchem ;). Jedyne co mi osobiście przeszkadza, to zbyt duża ilość zdrobnień w tekście oraz to że opowiadania są dość długie a nie każde dziecko jest na tyle cierpliwe, aby dotrwać do końca ;)

Książeczka składająca się z opowieści o siedmioletniej Misii - małej pani weterynarz z Lipowej Kliniki.
Klinika zawdzięcza nazwę swojemu położeniu, jej siedzibą jest bowiem domek, zbudowany przez dziadka Misi, na lipie 🌳
🐴
Misia niesie pomoc, wszystkim napotkanym zwierzętom - co ułatwia jej posiadany dar - umiejętność rozumienia języka zwierząt. 🐴
W tej części młodsza...

Kolejne historie o młodej pani weterynarz. Podoba mi się zarówno oprawa graficzna, jak i treść. Przede wszystkim ze względu na poprawną polszczyznę, którą bardzo przyjemnie się czyta. Również historie opowiadane przez autorkę są ciekawe. Podpowiada jakie objawy mogą być niepokojące u pupila i kiedy należy udać się do lekarza. Misia świetnie wie, że nie poradzi sobie z...

Polecam całą serię. Bogata w treść i wiedzę książka, napisana literacką polszczyzną, nie zawierającą błędów językowych (co niestety w książkach dla dzieci nagminne).

W każdej części 3 opowieści, całość pięknie ilustrowana. W końcu coś na poziomie i z Polski.

W tym tomie misia pomaga uroczej sówce, źrebakowi i szczeniakowi. Zawsze z uśmiechem na ustach i przy pomocy Popika. Aż żałuję, że nie mam psa.

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Misia, wesoła siedmioletnia dziewczynka. Mieszka wraz z rodzicami i pieskiem Popikiem w małym miasteczku, a tam....W ogrodzie przed domem tata zbudował dla niej mały drewniany domek, w którym Misia prowadzi prawdziwą lecznicę dla zwierząt! I uwierzcie, to nie jest tylko taka sobie zabawa w leczenie, lecz prawdziwa pomoc. Dziadek dziewczynki...

Każda opowieść zawiera sporą dawkę wiedzy o zwierzętach. Mali czytelnicy razem z bohaterką dowiadują się w jaki sposób można im pomóc w różnych sytuacjach. Czasami wystarczy poszukać im dom, innym razem trzeba zapewnić ciepło i komfort, a jeszcze innym ogrzać i dobrze karmić.

Aniela Cholewińska -Szkolik zachęca dzieci do dokładniejszego przyglądaniu się otoczeniu i...

• Dla dzieci
  • 2018
  • Biblioteka
  • 2021
  • 2017
  • Książki dla dzieci i nie tylko...

Dodaj cytat z książki Misia i jej mali pacjenci. Niespodziewani goście