Mężczyzna racjonalny

Okładka książki Mężczyzna racjonalny Rollo Tomassi
Okładka książki Mężczyzna racjonalny
Rollo Tomassi Wydawnictwo: Czerwona Pigułka Cykl: Mężczyzna Racjonalny (tom 1) popularnonaukowa
popularnonaukowa
Mężczyzna Racjonalny (tom 1)
The Rational Male
Czerwona Pigułka
2018-10-09
2018-10-09
#rollotomassi #theredpill #zwiazki #psychologia #spoleczenstwo #czerwonapigulka

Okładka książki Droga na szczyt. Jak ćwiczyć, aby osiągnąć mistrzowską biegłość w dowolnej dziedzinie Anders Ericsson, Robert Pool
Droga na szczy... Anders Ericsson, Ro...
Okładka książki Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia Stephen Hanselman, Ryan Holiday
Stoicyzm na ka... Stephen Hanselman, ...
Okładka książki Sztuka wojny. 36 forteli oraz metod podstępu i zwodzenia przeciwnika Sun Pin, Sun Tzu
Sztuka wojny. ... Sun Pin, Sun Tzu

Znakomita pozycja, opisująca w sposób rzetelny i prawdziwy strategie i motywacje doboru partnerów przez mężczyzn i kobiety. Lektura konieczna! Chłodne spojrzenie na to, jak związek kobiety i mężczyzny funcjonuje, a nie jak byśmy chcieli, żeby było. Polecam.

Książka, która powstała w 2013 roku na podstawie wieloletniego bloga, studiów z zakresu psychologii behawioralnej. Sam autor to 32-latek (w momencie wydania) żonaty (17 lat),były gitarzysta zespołu rockowego. Ktoś zadał pytanie dotyczące relacji damsko-męskich i tak się potoczyło. Pozycja ta tłumaczy w jaki sposób feminizm i wykreowane zasady z normami społecznymi, w zasadzie wykastrowały mężczyzn. Można też tam znaleźć odpowiedź na pytania, co chodzi kobiecymi humorkami, szkodliwej akceptacji postawy "kobieta zmienną jest", etapach zostania pantoflem, etykietowaniu w postaci "incelstwa" i dlaczego pytanie czym jest męskość, nie jest najlepszym pomysłem. Inaczej mówiąc, książka nie demonizuje kobiet, tylko przedstawia, z jakich technik korzystają, żeby zrealizować hipergamiczny cel. Śmiało mogę ją postawić na równi z "No More Mr. Nice Guy".

Otwiera oczy

Otwiera oczy

Temat, którego dotyczy owa pozycja uważam za kluczowy dla każdego poważnego mężczyzny. Z wieloma kwestiami zawartymi w książce zgadzam się definitywnie a z niektórymi bym polemizował. Natomiast forma treści jest według mnie zbyt zagmatwana i nie wiem czy jest to zależne od tłumaczenia czy takiego stylu autora ale tego typu kluczowa tematyka powinna być napisana w bardziej przystępny sposób, by trafiła do większej ilości czytelników. Parafrazując, kluczem do zmiany kolektywnego męskiego myślenia jest trafienie tej wiedzy do jak najszerszej męskiej populacji co w tym przypadku jest niepotrzebnie utrudnione. Dlatego by nieco pomóc sprostać powyższemu dosyłam link do kanału z którym wiedza zawarta w tej książce stanie się znacznie klarowniejsza. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić prowadzącego kanału na YT "Musisz wiedzieć" i serdecznie podziękować za wspaniałą robotę którą robi.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Moja ocena to 7 na 10. Książka rewelacyjna, lecz o sprawach smutnych należy pisać z humorem. Ocenę obniża również kiepskie tłumaczenie. Bardzo mozolnie czytałem tę książkę, mimo że tematy poruszane w książce są proste. Tym niemniej jednak pozycja jest godna polecenia każdemu mężczyźnie, młodszemu i starszemu.

Bez względu na to czy treść jest prawdziwa czy nie, został pominięty wątek humorystyczny, który jest nieodłącznym elementem(o ile nie jednym z najważniejszych) "Gry". Sam uczyłem się na temat relacji z kobietami jeszcze w 2014 roku z nagrań Tylera z RSD na yt po polsku(których niestety już nie ma). Treść jego nauczania była nakierowana głównie na to, żeby podjeść na luzie i z humorem do tego tematu, pomimo tego, że bywa brutalny. Efekt był taki, ze jak wychodziłem na miasto miałem banana na twarzy i po prostu pokochałem gadfać z kobietami. Po przeczytaniu tej lektóry, można odnieść wrażenie, ze idzie się na pole minowe rozbrajać bombę.
Raczej nie polecam, potrafi wypaczyć postrzeganie rzeczywistości u młodego odbiorcy w sposób, który na dłuższą metę moze nie być pomocny. Na waszym miejscu szukałbym informacji na temat kobiet z innych źródeł.

Lektura obowiązkowa, dla każdego faceta. Pozbawia złudzeń na temat współczesnego świata zachodu pełnego kłamstw, obłudy i podwójnych standardów w społeczeństwie i na rynku matrymonialnym.

Książka dobra jeśli ktoś dopiero zaczyna poznawać temat, jednak moim zdaniem przez to, że została napisana przed tym, jak internetowe "randki" zniszczyły doszczętnie rynek matrymonialny, to trochę straciła na aktualności. Poza tym polecam kanał na YouTube "Musisz Wiedzieć".

Pozycja, z którą powinien zapoznać się każdy facet. Niemniej jednak, moim zdaniem, potrzebne są wcześniejsze doświadczenia, najlepiej jakaś, przynajmniej jedna, długoterminowa relacja. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie mieć w pełni otwartą głową na treść, którą autor chce nam przekazać, a jest to tym prostsze, gdy odnosimy sytuacje, o których mówi Tomassi, do naszych własnych doświadczeń. Gdy czytasz tego typu pozycję i jasno widzisz, że sytuacje, o których mówi autor, mają przełożenie 1:1 w rzeczywistym zestawieniu z tym, czego sam doświadczyłeś, to nie ma tutaj mowy o żadnym przypadku. To są fakty.

W moim przypadku książka była raczej uzupełnieniem oraz uporządkowaniem zebranej dotychczas wiedzy, aczkolwiek dowiedziałem się też kilku nowych rzeczy.

Cieszę się, że jestem młodym, dwudziestokilkuletnim chłopakiem, któremu rzeczywistość ułożyła się w taki sposób, że jednak mój kilkuletni zwiazek z tą, jak kiedyś mi się wydawało, "jedyną", nie przetrwał. Zapewne dziś bym był wrakiem człowieka. Tym samym współczuję wszystkim mężczyznom, którzy są już po rozpadzie swoich małżeństw, są chudsi o połowę majątku, a także są wyssani z całej energii.

PS Jeśli kogoś interesuje zakup książki, to można ją dostać bezpośrednio ze strony wydawnictwa w polskiej wersji językowej - Czerwona Pigułka.

Bardzo ważna książka przełamująca obrzydliwą poprawność polityczną oraz zadająca kłam toksycznej, skrajnie feministycznej narracji.
Żyjemy w takich czasach, że każdy mężczyzna powinien choć raz ją przeczytać, gdyż znacznej większości odbiorców książka ta otwiera oczy na rzeczywistość pozbawioną wyidealizowanej iluzji postrzeganej przez filtr Disneya i hollywoodzkiego programowania. Lektura dla osoby nieświadomej będzie najprawdopodobniej gorzka z uwagi na dysonans poznawczy jaki mężczyzna musi odczuwać, gdy uświadamia sobie, że jego przekonania dotyczące relacji międzyludzkich nie znajdują odzwierciedlenia w realiach współczesności i obecnej degrengolady na rynku matrymonialnym.
Nie należy się spodziewać akceptacji ani entuzjazmu ze strony damskiej części odbiorców z uwagi na fakt, że książka ta stanowi wielkie zagrożenie dla interesów oraz wygody i kontroli nad sytuacją w relacjach (a więc dla poczucia bezpieczeństwa) tejże płci.
Język oraz konstrukcja zdań raczej wymaga skupienia, co może stanowić dla niektórych odbiorców trudność w przyswojeniu treści, jednak nie ma to być lekka lektura do relaksu, a taka, która skłoni do intensywnych refleksji oraz rewalidacji i rekonstrukcji własnej tożsamości, toteż warto rozsądnie dawkować rozdziały. ;)
Większość treści przyswoiłem w wyniku samodzielnej nauki, refleksji i doświadczeń życiowych jeszcze zanim książka powstała, więc była dla mnie bardziej potwierdzeniem uprzednio nabytej wiedzy, jednak dla mężczyzny niedoświadczonego, żyjącego w matrixie i patrzącego na świat przez różowe okulary może ona być rewolucyjna, stanowić pierwszy klocek domina - zaczątek zmian na lepsze, czego życzę wszystkim sięgającym po ten tytuł.
Na pewno warto.

• Psychologia