Dziewczyna z gór

Małgorzata Warda Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
kidnaping literatura polska nastolatka samotność strach thriller trauma
kryminał, sensacja, thriller
Kobiety to czytają!
kidnaping literatura polska nastolatka samotność strach thriller trauma

Kolejna świetna książka Małgorzaty Wardy, która na długo zostanie w mojej pamięci. Autorka wzięła na warsztat dość ograny (a przynajmniej tak by się mogło wydawać) w literaturze temat, czyli porwanie. Przedstawiła go jednak w wyjątkowy sposób, pozostawiając czytelnika z uczuciem zdumienia. Nie zdradzę szczegółów, żeby nie zepsuć innym przyjemności czytania tej powieści,...

Na półkach: , , , , ,

Gdyby nie dopadła mnie migrena, zanim sięgnęłam po nią, tę powieść przeczytałabym jednym tchem. A tak niestety musiałam robić sobie długie przerwy na odpoczynek, bo choć bardzo chciałam czytać dalej, nie dawałam już rady. Dopiero po kilkunastu godzinach zaczęłam ją systematycznie pochłaniać, a wówczas wystarczyły dwie doby, by nasze spotkanie zakończyło się sukcesem.

...

Książka bardzo mnie wciągneła, jest to świetny thriller. W tej książce znajdziecie dużo emocji jest bard, o szczera i przejmująca. Polecam książka ma w sobie trochę psychologi i tajemnic.

Wow, niesamowita historia - taka po przeczytaniu, której głowa boli od nadmiaru wrażeń i myśli. Jedynym, słabym wg mnie elementem jest to, że porywacz mógł zostać namierzony np. podczas pobytu w szpitalu... Pomijając moją uwagę bardzo polecam!

Książka jest określona jako kryminał, sensacja, thriller z czym się nie zgadzam, sensacja może trochę, jak dla mnie na pewno jest to dramat . Porwanie, ale to porwanie jest inne, powinno się być za ujęciem porywacza a właśnie On wzbudził we mnie bardzo dużo emocji, jemu współczułam, jemu kibicowałam. Dramat chłopca, później i mężczyzny. Rodzice dziewczyny , no cóż łatwo się...

Przeczytałam te książkę bardziej jako historię Jakuba, a nie Nadii. Jest przejmująca. Nadia to ofiara jednego człowieka. Jakub to ofiara wielu ludzi, którzy byli po to, aby mu pomóc. Jak się skończyła ta pomoc, wiadomo. Paradoksalnie pomogła mu porwana Nadia, czyli jego ofiara. Dopiero przy niej poczuł, czym jest miłość i zaufanie do drugiego człowieka. W tle rodzina...

Wciagajaca akcja z niecodzienna tematyka. Bo ile sie codziennie mowi o porwaniach? Niby sie mowi ale tak naprawde sie nie mowi. Warto przeczytac.

Czasami trafiasz na ksiazke ktora zostaje z toba na dluzej I nie przestajesz jej polecac znajomym. Tak bylo i w tym wypadku. Chyba najlepsze slowo jakie mozna znalesc aby opisac wrazenie jakie na mnie wywarla to SZOK. W tej ksiazce wszystko zaskakuje. Bardzo polecam.

Książka pełna melancholii, w górach! Mamy tajemnicę sprzed lat, porwanie wreszcie samą Nadię i jej świat, który w pewnym momencie sypie się w gruzy.

Kocham góry więc książki , których akcja toczy się właśnie w górskich klimatach są mi bliskie. Jak tylko ujrzałam książkę " Dziewczyna z gór" pomyślałam, że fajnie będzie ją przeczytać dodając do tego zachęcający opis na jej tylnej okładce. Główna bohaterka to Nadia, która zostaje porwana i zmuszona jest do życia w górach. Dziewczyna stara się dobiec prawdy i dowiedzieć się...

Dyskusje

• 2019