Jeszcze jeden uśmiech

Pascal
2019-01-30
2019-01-30
literatura polska

Poruszająca powieść ukazująca wady i zalety macierzyństwa. O niezwykłym miejscu stworzonym zarówno dla matek jak i dzieci. Kiedy Matylda córka jednej z kobiet zachorowała na nieuleczalną chorobę, lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Jednak dziewczyny zrobiły zbiórkę charytatywną na leczenie Matyldy w Niemczech, które była jej jedyną nadzieją.

Pani Magdaleny Majcher powieści są bardzo dobre i wspaniałe,pisze piórem pięknym.
Wzruszona jestem tą książką,poruszona głęboko.
Z czystą przyjemnością przeczytałam tę powieść była przepiękna,wartościowa i poruszająca,

Wzruszona jestem tą książką,poruszona głęboko.

Lekka i ciepła książka o kobietach dla kobiet. Myślę, że literatura najbardziej trafi do młodych mam.
Ja czytałam bez większego zachwytu. Długi początek. Potem trochę lepiej ale bez fanfar.

Pisarka kupiła moje serce Sagą nadmorską i na razie inne jej książki nie osiągnęły wysoko zawieszonej poprzeczki.

1964

Śląsk. Cztery kobiety z różnym statusem społecznym i bagażem życiowym. Karolina, Olga, Agnieszka i Monika - matki, które różnią się spojrzeniem na tę rolę społeczną, ale też podejściem do życia. Każda z nich jest przeświadczona, że jej sposób pojmowania macierzyństwa jest najlepszy. Spotykają się w klubokawiarni, dzielą się radościami oraz problemami, wspierają się i spierają się, ale w sytuacji, gdy życie dziecka jednej z nich jest zagrożone stają na wysokości zadania, jednoczą siły, by ratować dziewczynkę.
Wzruszająca a jednocześnie napawająca optymizmem opowieść o współczesnych kobietach, których przyjaźń wytrzymuje próbę, którą przygotowuje im los.

"Na pewno mogłam postąpić inaczej, ale to nie byłoby moje życie. Każdy z nas przeżywa wewnętrzne rozterki i zastanawia się, co by było, gdyby w przeszłości podjął inną decyzję. Cóż, podejrzewam, że wówczas nie byłoby nas tutaj. Kształtują nas doświadczenia, a także ludzie, z którymi przeszliśmy przez życie (....)"

Odwieczny konflikt między matkami, która z nich jest lepsza czy ta która rodzi naturalnie czy ta, która ma cesarkę, ta karmiąca piersią czy jednak ta która karmi butelką, czy ta, która po porodzie wraca do pracy czy jednak ta, która zostaję z maleństwem w domu....jak pokazuje Książka Magdaleny Majcher "Jeszcze jeden uśmiech" nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te dylematy. Jedno jest niepodważalne każda matka jest wyjątkowa i każda nad życie kocha swoje dzieci, choć rola jaką pełni nie zawsze jest łatwa.
W książce poznajemy cztery młode matki: Monikę, Karolinę, Olgę, Agnieszkę, które nawzajem próbują się przekonać, że ich model macierzyństwa jest najlepszy...do czasu, kiedy córka jednej z nich zapada na ciężką chorobę, wówczas każda z nich przewartościowuje swoje życie. Zaczynając lekturę tej książki fabuła wydawała mi się banalna....jakże się pomyliłam. Książka jest przepiękna a całą jej końcówkę przepłakałam❤🙈 Bardzo wszystkim polecam!📚😘

Odwieczny konflikt między matkami, która z nich jest lepsza...

Każda kobietą, matką, człowiekiem. Każda borykająca się z problemami . Barwna, ale też realna powieść odsłaniająca życie współczesnych kobiet. Przywraca wiarę w dobrych ludzi , a takich dziś brakuje.

Monika, młoda, niezależna mama wpada na pomysł by otworzyć kawiarnie dla świeżo upieczonych matek gdzie mogłyby się spotykać, pogadać, odpocząć od codzienności. Powstaje takie miejsce i cieszy się coraz większą popularnością. Spotykają się tam i zaprzyjaźniają 4 kobiety. Każda z nich jest inna, każda ma inne problemy, inne spojrzenie na świat. Łączy je miłość do swych dzieci. Gdy jedna z kobiet potrzebuje pomocy i wsparcia z powodu ciężkiej choroby swej córeczki, może liczyć na przyjaciółki.

„Jeszcze jeden uśmiech” to historia o silnej miłości, o wierze, o nadziei która umiera jako ostatnia oraz o dobrze i o tym, że wraca ze zdwojoną siłą. To opowieść poruszająca, budująca, o realnych problemach i troskach współczesnych kobiet. W Katowicach żyją cztery różne matki – Olga, która spodziewa się czwartego dziecka z bardzo konserwatywnym mężem, bizneswoman Monika, która planuje zostać samotną matką, gdyż ze względu na jej przeszłość w jej życiu nie ma miejsca dla mężczyzn, skromną Agnieszkę, która wychowuje wraz z mężem córeczkę Matyldę oraz Karolinę, która uwielbia ekologiczne życie. Poznają się w kawiarni dla mam z małym dziećmi. Mają różne poglądy na temat wychowania dziecka, każda z nich jest inna, ale wszystkie chcą jak najlepiej dla swoich dzieci. Pewnego dnia okazuje się, że córka jednej z nich jest śmiertelnie chora. Razem, pomimo wielu różnic, rozpoczynają walkę o jej życie i o „jeszcze jeden uśmiech”. Czy uda się ją wygrać? Jak sytuacja ta wpłynie na życie każdej z nich? Zachęcam do przeczytania. Niezmiennie jestem zakochana w twórczości Pani Magdaleny Majcher oraz w sposobie jej pisania 🧡

Piękna i wzruszająca książka

Piękna i wzruszająca książka

2024-01-13 w książce fajnie są pokazane różne spojrzenia matek na temat wychowywania dzieci i tematy rodzinne. Jest to mega ciekawe i takie prawdziwe. Książka jest przyjemna do czytania, bardzo szybko ją przeczytałam

• Przeczytane w 2019
  • Przeczytane 2019