The Ruthless Gentleman

Louise Bay
2018-04-25
2018-04-25
191074753X

Interesy Haydena Wolfa są poważnie zagrożone. Ostatnią deską ratunku może być zakup dużej spółki giełdowej. Hayden uważa, że do fiaska poprzednich czterech transakcji przyczyniło się szpiegostwo gospodarcze ze strony człowieka, którego motywem jest zemsta. Aby nie dopuścić do podobnej sytuacji tym razem postanawia zniknąć z Londynu. Schronienie znajduje na luksusowym jachcie, którego przez osiem tygodni jest jedynym pasażerem i gdzie przygotowuje swoją transakcję życia. Morze Śródziemne, niewielka, odcięta od świata załoga i ona, piękna stewardessa, Avery Walker. Romans z pasażerem grozi jej utratą pracy, na której ze względów rodzinnych bardzo jej zależy. Ale oczywiście..

W najnowszym romansie Louise Bay obok wątku erotycznego jest dość rozbudowana intryga spiskowo-kryminalna, są perturbacje rodzinne i wynikające stąd obciążenia, jest motyw zdrady, przebaczenia i zadośćuczynienia. Podlane wszystko niezbyt ostrym, raczej mdławym sosem. Seks jednak, jak zwykle u tej autorki, mdły nie jest. Ale ponieważ do pierwszego intymnego zbliżenia między protagonistami dochodzi dopiero mniej więcej w połowie książki, wielowątkowy długi rozbieg nie wszystkim może odpowiadać. Mnie nie przeszkadzał.

• Romans
  • 100 książek 2018