Dr. Single Dad

Okładka książki Dr. Single Dad Louise Bay
Okładka książki Dr. Single Dad
Louise Bay Wydawnictwo: Louise Bay Cykl: The Doctors Series (tom 5) literatura obyczajowa, romans
The Doctors Series (tom 5)
Louise Bay
2024-04-11
2024-04-11

Zapowiadał się typowy, w miarę przyzwoity romans, odskocznia od lektur i audiobooków o różnego kalibru przestępstwach i zbrodniach. Skusiło mnie środowisko lekarskie i historia miłosna samotnego ojca i zatrudnionej przez niego niani.

Londyn. Dax Cove jest najmłodszym synem w wielodzietnej rodzinie lekarskiej, żyjącym swymi naukowymi badaniami. Nic bliżej o nich się nie dowiadujemy, ale ich wyniki, jego zdaniem, służyć będą ludzkości. Niespodziana wiadomość, że przygodna seksualna partnerka sprzed dziewięciu miesięcy właśnie urodziła w Ameryce ich córeczkę i potrzebny jest jego podpis pod dokumentami umożliwiającymi adopcję dziecka, powoduje szok. Jednak Dax szybko układa sobie i wciela w życie własny plan. Nie zgadza się na adopcję, zabiera dziecko do Anglii zakładając, że jego wychowanie powierzy wykwalifikowanej niani, co z pewnością nie zaważy na jego ambitnych aspiracjach zawodowych.

Profesjonalną, doświadczoną opiekunką noworodka zostaje Eira Cadogan, dla której stabilna, dobrze płatna posada jest koniecznością życiową, aby móc wspierać młodsze rodzeństwo. Sposób, w jaki Eira nie tylko sama zajmuje się maleńką Guinevere ale również, przy okazji, tak ustawia relacje między dzieckiem i jego ojcem, że Dax stopniowo zupełnie zmienia swój stosunek do ojcostwa - to jedyny, moim zdaniem, interesujący wątek w powieści. Reszta, łącznie z chemią od początku determinującą zachowanie Eiry i Daxa, próbami odwleczenia przysłowiowego happily ever after, a przede wszystkim okoliczności, które ostatecznie w iście cudowny sposób obojgu sprzyjają, wszystko to przeładowane jest tak niewiarygodną dawką chciejstwa i słodyczy, że zniesmaczona przecierałam oczy ze zdumienia.

• Along with audio
  • Brain Candy