Huupirikucuu

Indianie Arikara Paunisi Ponka Gwiazda Poranna
powieść historyczna
Indianie Arikara Paunisi Ponka Gwiazda Poranna

Dobra historia, średnia literatura

Książka składa się z trzech nierównych części. Najlepiej prezentuje się ostatnia, z płynną akcją. Przez tą się gna. Wcześniejsze dają obraz kultury indiańskiej i mimo zawirowań fabularnych i ostrego wejścia jakoś nie wciągają. Zabrakło chyba po prostu większych emocji w opisach. Autor znakomicie przedstawia ceremonie, jednak bardziej...

Fantastyczna opowieść, która robi ogromne wrażenie nie tylko oryginalnością podjęcia takiej tematyki, ale również doskonałym połączeniem historii bohaterów z prawdziwymi wydarzeniami historycznymi. Czytało się bardzo przyjemnie, dla mnie nieco z sentymentem po tylu latach czytania w dzieciństwie Złota Gór Czarnych. Książka godna polecenia nie tylko miłośnikom tematu.

• Indiańska
  • Native