21 lekcji na XXI wiek

Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Powtórka przed kartkówką

22 Link do recenzji

Niestety będzie 1/10 po tygodniu męczenia się z tą książką - jako, że nie tak łatwo mnie złamać - przeczytałem jedynie połowę z poczuciem zmarnowanego czasu. Nie wiem o czym to jest, chyba o tym, że za 50 lat będzie epoka lodowcowa o ile ludzie nie przestaną niszczyć środowiska. A może nie - chyba zaleją nas oceany ze względu na efekt cieplarniany. A może wcale nie o...

Obowiązkowa lektura dla tych, którzy chcą zrozumieć jak, i dlaczego właśnie tak, a nie inaczej działa człowiek, tworzone przez niego społeczności, kultura i cywilizacja.

Dość trudna książka, ale bardzo interesująca.
Czytając ją jednak, miałam mieszanie uczucia, gdyż autor subiektywnie podchodzi do wielu tematów, co nie zawsze pokrywało się Z moim zdaniem na dany temat. Fajnie jednak poznać drugą stronę i odkryć inne postrzeganie wielu spraw.

Na półkach: , , , ,

Intrygująca, wartościowa, wzbudza ciekawosć swiata i ukazuje rzeczywistość z perspektywy współczesnego mędrca. Należy czytać stosując krytyczne podejście, ponieważ ta książka ma wydźwięk mocno kreujący światopogląd.

świetna książka

Mieszane uczucia po lekturze. Ogromna ilosc informacji, więc momentami ciezko przebrnac. Warto siegnac przede wszystkim dla nowinek na temat sztucznej inteligencji.

Nowoczesna odpowiedź na słynny, choć w gruncie rzeczy nieudany "Koniec historii". Harari z werwą zabrał się za zwięzłe (choć nie uproszczone) opisanie i analizę najistotniejszych zjawisk wpływających na obecną rzeczywistość i wyszło mu to świetnie. Nic nie narzuca, jednak wypowiada się w sposób przekonujący, biorąc pod uwagę różne punkty widzenia. Pisze dynamicznie i...

Każdy musi ja przeczytać,

Czytałem z wielkim zaciekawieniem. Przeczytałem i jestem z tego powodu niezwykle usatysfakcjonowany. Problemy poruszone przez autora są problemami współczesnego obywatela Ziemi. Na pewno sięgnę do jego poprzednich dwóch książek, które często przytacza. Gorąco polecam.

książka ciekawa, daje do myślenia, poszerza horyzonty myślowe.
polecił mi ją Mąż i cieszę się, że ją przeczytałam. otwiera oczy na sprawy z przeszłości, ale i na te, które przed nami.
pozwala wyobrazić sobie jak świat może dalej istnieć, patrząc na rozwój ludzkości z różnych perspektyw.

Dyskusje

5 644