Jak mogłaś

Daria Kuczyńska-Szymala
Daria Kuczyńska-Szymala

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka wg mnie kiepska. Nie mogłam kompletnie się w nią wkręcić. Wynudziła mnie, może i ciekawie się zaczyna, ale im bliżej końca tym coraz gorzej. Po opisie spodziewałam się czegoś lepszego.

Do czego jest w stanie posunąć się przerażona matka?
Okazuje się, że do wszystkiego!
Charlotte oraz Harriet łączy długoletnia przyjaźń, która zostaje wystawiona na ogromną próbę w momencie zaginięcia córeczki jednej z nich będącej pod opieką przyjaciółki. Okazuje się, że nie było to zwykłe porwanie a intryga dobrze przemyślana przez jej matkę. Taki rozwój akcji był dla mnie ogromnym zaskoczeniem i zupełnie nie spodziewałam się takiego obrotu zdarzeń. Obie kobiety musiały kłamać w zeznaniach dla dobra swojego i swoich bliskich.
Świetna postać zastraszonej Harriet oraz jej męża apodyktycznego Braina.
Jedynym minusem jak dla mnie jest to, że tak szybko wyszło na jaw kto stoi za porwaniem, później niestety nie było już aż tak ciekawie.

Do czego jest w stanie posunąć się przerażona matka?
Okazuje się, że do wszystkiego!

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Super opowieść,wciągają , trzymająca w napięciu ,przeczytałam jednym tchem 😁 bardzo polecam!

Początek nudny,druga połowa super.Polecam.

Początek nudny,druga połowa super.Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna książka, która wprawiła mnie w zachwyt. Po raz kolejny zostałam zaskoczona - pomysłem i zakończeniem. Świetna książka.
📖
Poruszana przez autorkę tematyka jest koszmarem chyba większości rodziców - porwanie dziecka. Nie mam pojęcia i nie jestem w stanie sobie wyobrazić co taki rodzic czuje, ale wydaje mi się, że autorka dość dobrze wykreowała głównych bohaterów powieści. Przynajmniej dla mnie ich emocje były wiarygodne, no ale ja się na tym nie znam. Od samego początku nie przypadł mi do gustu Brian, mąż Harriet. Oj, jak mnie facet wkurzał... No nie wzbudził mojej sympatii. Ale czy słusznie? Przekonacie się sięgając po tę książkę ;)
📖📖
Powieść pani Perks wciąga od samego początku. A przynajmniej ja nie byłam w stanie się od niej oderwać - przeczytałam, czy też pochłonęłam ją dosłownie w jeden dzień. Świetna i wciągająca lektura. Krótkie rozdziały sprawiają, że powieść czyta się jeszcze szybciej. Stworzony przez autorkę klimat również robi swoje - jest strach, jest napięcie, jest rozpacz. Wszystko, co potrzeba do dobrego thrillera. Ja bawiłam się świetnie, jeśli mogę użyć tu takiego słowa.
📖📖📖
Jeśli chodzi o konstrukcję powieści, to książka podzielona jest na dwie części.
W pierwszej, zatytułowanej "Opowieść Charlotte" poznajemy wydarzenia poprzedzające zniknięcie Alice. Mamy tu do czynienia z dwojaką narracją - w pierwszej osobie z perspektywy Charlotte oraz w trzeciej z perspektywy Harriet.
W drugiej ("Opowieść Harriet") dowiadujemy się co dzieje się obecnie, tuż przed zniknięciem Alice oraz niedługo po zaginięciu dziewczynki. Tu również jest dwojaka narracja: w pierwszej osobie z perspektywy Harriet (ta narracja dominuje) oraz w trzeciej z perspektywy Charlotte.

Podsumowując: to kolejna książka, od której zwyczajnie nie da się oderwać. Wciągająca, mroczna i mocna. Ciężka tematyka, ale za to świetna opowieść. Bohaterowie również dobrzy - znienawidziłam tylko męża Harriet. Świetna książka, jestem nią zachwycona. Polecam serdecznie!

📖

Pochłonęłam ją po prostu. W ogóle nie spodziewałam się takiego zakończenia. Dawno mnie nie wciągnęła tak książka

Świetnie napisana książka , wciągająca od początki tak ze nie można się oderwać . Wchłonęłam te książkę w trzy dni . Mnie się bardzo podobała . Polecam

Rozwiązanie mnie zaskoczyło (szkoda tylko że najważniejsze rzeczy zostały wyjaśnione tak wcześnie) choć nie było nie do odgadnięcia. Dla mnie książka skończyła się mniej więcej w okolicach przeczytanych 85% później moim zdaniem to już takie nic nie wnoszące "pitu pitu". A z plusów to że momentami była wciągająca. Nie była nudna poza samą końcówką. Oceniłabym na takie mocne 6,5

Wow! Po przeczytaniu książki jestem mega zadowolona. Powieść wciągająca. Życzyłbym sobie samych takich książek. W żadnym momencie nie wieje nudą, zakończenie jest nieprzewidywalne. Polecam! Przyjemności z czytania!

Książka trzymała w napięciu. Ciekawa fabuła. Były zwroty akcji. Zaskakujące momenty. Dużo emocji. Zakończenie nie przypadło mi do gustu.