Chiny. O miłości i pieniądzach

Okładka książki Chiny. O miłości i pieniądzach
Marek Dzikowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Asian Century publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo Asian Century
2018-01-01
2018-01-01
Chiny Geopolityka Biznes Azja pieniądze emigracja praca polityka wspomnienia kultura

Wbrew tytułowi książka podejmuje wiele tematów związanych z Chinami na bazie doświadczeń autora z 5-letniego pobytu w różnych miejscach Państwa Środka. Możemy więc poczytać o mentalności Chińczyków, wpływie pieniądza, sposobie obchodzenia świąt, relacji rodzinnych i miłosnych czy "obrzędów" podczas kolacji biznesowych. Często autor podaje też przykłady zachowań i przywar Chińczyków bazując na własnych przeżyciach lub historiach znajomych.
Znakomita pozycja do poczytania w samolocie, jeśli akurat wybieramy się do Chin - czyta się bardzo przyjemnie, a sama książka mimo że nie jest długa to zawiera naprawdę solidną porcję wiadomości, o których warto wiedzieć będąc już na miejscu.

Dodaj cytat z książki Chiny. O miłości i pieniądzach