Kup teraz - 11 ofert w cenie od 12.33 zł do 18.81 zł

To okropne średniowiecze

Martin BrownTerry Deary Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia literatura młodzieżowa
Horrible Histories: The Measly Middle Ages
2018-08-22
Małgorzata Fabianowska
Strrraszna Historia
historia czarny humor

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX w. książki z serii "Strrraszna Historia" cieszyły się wśród młodych czytelników dużą popularnością - piszę to na podstawie swojego bibliotekarskiego doświadczenia. Obecnie książki te stoją na półkach i tylko stoją... "To okropne średniowiecze" jest fajnym, żartobliwym sposobem na przybliżenie dzieciom i młodzieży historii. Jak...

Ta część o średniowieczu mi się w sumie nawet bardziej podobała.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Ogromna dawka wiedzy okraszona doskonałym humorem i ciekawostkami. Nie znoszę historii i źle wspominam ten przedmiot, ale książki z tej serii uwielbiam i zawsze czytałam je z ciekawością!

Przedstawienie historii z humorem. Bardzo ciekawa.

Na półkach: , , , ,

Przekazanie historii w humorystyczny i straszny sposób, opierający się na wyborze pikantnych szczegółów z podanych zagadnień, które na pewno zauroczą młodego czytelnika. Mamy, więc opisy, zagadki, rysunki, poematy, listy.
To okropne średniowiecze: kalendarium, Normanowie, chłopskie bunty, zarazy, medycyna, biczownicy, rycerze, Andegaweni, jedzenie, kary, toalety,...

Na półkach: , , , , , ,

Świetna książeczka.
Dużo faktów, łatwo przedstawione, nawet trochę w wesołej wersji. Bardzo mi się podobała i dużo więcej się dowiedziałam niż z lekcji historii w szkole (szkoda).
Aż jestem ciekawa jakie będą kolejne książeczki.
Gorąco polecam!!!

Ciekawostki historyczne podane w sposób humorystyczny (tekst+rysunki). Wydaje się jednak, że zbyt młody czytelnik pewne informacje będzie brał zbyt dosłownie (nie zrozumie żartu lub ironii).

Super

Historia to jeden z tych przedmiotów, które kojarzą się raczej z wkuwaniem dat i nazwisk, niż ze zrozumieniem tego, co ukształtowało naszą współczesność. Któż z nas nie pamięta z czasów szkolnych długich słupków z datami i przypisanymi do nich wydarzeniami. Nazwiska, wojny, traktaty pokojowe - to wszystko mieszało się w głowach i doprowadzało do szewskiej pasji większość z...

Jak dzieciom przedstawić wydarzenia z zamierzchłych czasów, by nie mogły oderwać się od lektury? Brytyjski pisarz Terry Deary ma na to sposób. O historii można pisać z humorem i pasją.

W książce „Strrraszna historia.To okropne średniowiecze” autor przedstawia najważniejsze wydarzenia w Brytanii wieków średnich. Opisuje nie tylko epidemie czarnej śmierci, bitwy, które...

• Historia
  • Dzieciństwo