Kup teraz - 14 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.90 zł

2018-03-14
2018-03-13
Elżbieta Sosnowska
Albatros
Elżbieta Sosnowska literatura hiszpańska Barcelona Hiszpania alkohol uzależnienie sąsiedzi
Ella lo sabe
kryminał, sensacja, thriller
2018-03-14
Elżbieta Sosnowska

Andrea jest uzależniona od alkoholu i leków uspokajających. Mieszka na spokojnym osiedlu pod Barceloną, gdzie całe dnie spędza na obserwowaniu sąsiadów. Szczególną uwagę poświęca małżeństwu z naprzeciwka, które wydaje się być idealne. Do czasu. Pewnego dnia kobieta z tego domu znika. Andrea nie wie czy może wierzyć w to, co widzi i słyszy, ponieważ jej umysł jest zamroczony...

Dobra książka z ciekawym zakończeniem! Tylko tyle żeby zachęcić do przeczytania!

Wprawdzie thriller ten jest lepszy niż przereklamowana ''Dziewczyna z pociągu", ale też nie zachwyca.

Andrea wraz z mężem, który traktuje ją dość chłodno mieszka na jednym z osiedli pod Barceloną. Kobieta uzależniona jest od alkoholu i środków odurzających. Jej jedyną atrakcję stanowi podglądanie sąsiadów. Bohaterka nudzi się, nie wie co ma ze sobą począć. Aż tu nagle...

Dobry początek, podobało mi się prowadzenie wątku, ale rozwiązanie jakieś takie pokręcone i zbyt wydumane.
Pierwsze co przychodzi mi do głowy po przeczytaniu? Ostrzeżenie: dziewczyny – uważajcie na Hiszpanów, mają poważne problemy osobowościowe i masz dużą szansę trafić na psychopatę, ale w sexsie są świetni, chłopaki – Hiszpanki wyglądają na inteligentne, ale w...

Hiszpański thriller, którego fabuła zdaje się znajoma, a jednak zaskakuje. Książka w stylu "Dziewczyny z pociągu" i ostatnio słuchanej przeze mnie "Kobiety z okna". Zachwyca pięknymi opisami Barcelony i hiszpańskiej ospałej prowincji. Niezwykła intryga, w której wszystko wydaje się inne niż jest w rzeczywistości. Czy brutalny mąż sąsiadki okaże się mordercą? A może jest nim...

Po książkę pani Franco sięgnęłam właściwie całkowicie przypadkowo i impuls, którym się kierowałam przy wyborze tej pozycji ograniczył się jedynie do spojrzenia na jej okładkę. Spodobała mi się wizualnie i na tej podstawie uznałam, że chcę ją przeczytać. Jak się okazuje, nie powinno się oceniać książki po okładce, bo można się przeliczyć ;)
"Ona to wie" nie jest złą...

dobra książka polecam !

Zaczęło się powoli, ale historia mnie wciągnęła.
A jednak nie zaskoczyła bo od razu wyczulam, że Nico nie jest kryształowy A później Victor jakimś cudem zamienił się z nim miejscem.
Czytałam dalej tylko po to by poznać szczegóły i zaspokoić ciekawość jak autorka zakończy tę historie. Nie da się ukryć, że zrobiła to w sposób budzący niepokój.
Akcja trochę się ciągnęła,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fabuła i zamysł książki bardzo ciekawy. Główna bohaterka jest osobą z ciekawą przeszłością, na pierwszy rzut oka wydaje się być krucha i bezbronna, lecz w sytuacjach ostatecznych pokazuję się z innej zaskakującej strony. Przyznam tak jak inni recenzenci, że bywa trochę irytująca, przez co w niektórych momentach ciężko przez książkę przebrnąć.
Dla mnie ogromnym plusem są...

Tak głupia, że aż chwilami śmieszna.

• 2018
  • 2019