Życie to bańka mydlana. Sto sposobów patrzenia na życie

Osho Wydawnictwo: Czarna Owca pozostałe
Life is a Soap Bubble: 100 Ways to Look at Life
Bogusława Jurkevich
Czarna Owca
Life is a Soap Bubble: 100 Ways to Look at Life
pozostałe
Bogusława Jurkevich

Nie wiem jak skomentować tą książkę.

Dla mnie były to stworzone na siłę wynurzenia o kruchości życia, powtarzane w nieskończoność jak zdarta płyta.

Rozumiem,że trzeba się zatrzymać, że trzeba być uważnym i żyć tu i teraz, że należy pamiętać o śmierci... Ale ja to zawarłam w jednym zdaniu. Autor w 200 stronach.

Powtarzanie tego samego z lewej do prawej, ze środka do...

Nie jestem pewna czy książka nie podobała mi się, dlatego że kompletnie nie potrafię myśleć w ten sposób czy też dlatego, że cały czas autor się powtarza. Nie czuję się po lekturze bardziej świadoma swojego życia lub jak zachowywać się aby z niego w pełni korzystać.

Według mnie to nie trafiona pozycja. która nic mi nie ułatwiła i wcale nie otworzyła oczu.

Taka mała książeczka a tyle treści... Dosłownie każdy rozdział zmusza do rozmyślań i zastanowienia się nad życiem i tym co w tym życiu jest najważniejsze...Przeczytałam już kilka książek o minimalizmie ale ten zbiór krótkich tekstów chyba najlepiej opisuje zalety minimalizmu, życie "tu i teraz" Ta książka do mnie przemawia:).

Dla mnie rewelacja:)

Dyskusje