Trzy pytania. Odkryj wewnętrzną siłę

Okładka książki Trzy pytania. Odkryj wewnętrzną siłę Barbara Emrys, Don Miguel Ruiz
Okładka książki Trzy pytania. Odkryj wewnętrzną siłę
Barbara EmrysDon Miguel Ruiz Wydawnictwo: Galaktyka poradniki
poradniki
Galaktyka
2018-09-18
2018-09-18
Eleonora Karpuk
Psychologia motywacja poradnik

Okładka książki Piąta umowa. Toltecka księga mądrości. Droga do świata prawdy harmonii i miłości Jannet Mills, Don Jose Ruiz, Don Miguel Ruiz
Piąta umowa. T... Jannet Mills, Don J...
Okładka książki Medytacje i Modlitwy. Medytacje Inspirujące do Życia w Miłości i Szczęściu Janet Mills, Don Miguel Ruiz
Medytacje i Mo... Janet Mills, Don Mi...
Okładka książki Głos wiedzy. Droga do wewnętrznego spokoju Janet Mills, Don Miguel Ruiz
Głos wiedzy. D... Janet Mills, Don Mi...

Witajcie, wiem, że ostatnio mnie mało. Dziś książka od Don Miguel Ruiza oraz Barbary Emrys o tytule Trzy Pytania. Książka wydana przez wydawnictwo Galaktyka
Z książkami tego autora miałem już wcześniej styczność. Każda zachwycała i dawała nowe wnioski. Trzy pytania, które stawia nam autor w poszczególnych rozdziałach, to, Kim jestem, Co jest prawdziwe i Czym jest miłość. Jak w każdej poprzedniej książce, autor poleca zwrócić się do naszego wnętrza, aby tam właśnie szukać. Po pierwszym pytaniu autor mówi nam, żebyśmy uświadomili sobie to, kim nie jesteśmy, wówczas odkryjemy swoje prawdziwe ja.
Kolejne pytanie, to, co jest prawdziwe? Analogicznie do pierwszego pytania, dowiesz się tego, po uświadomieniu sobie, co prawdziwe nie jest. Gdy nauczymy się weryfikować swoje opowieści, to dowiemy się, kim nie jesteśmy.
Trzecie pytanie, czym jest miłość? Dowiesz się, tak jak wyżej, odpowiadając na pytanie, czym miłość nie jest.
Ta książka pokazuje nam drogę. Gdy szukamy odpowiedzi na nurtujące nas sprawy, zadajmy pytanie przeciwstawne. Często zdarza nam się mówić, że nie chcemy tak żyć, nie chcemy tego czy tamtego. Super! Jeśli już wiesz, czego nie chcesz, to połowa sukcesu za Tobą, bo wiesz, w którym kierunku zmierzać.
Reasumując. Książki tego autora dla mnie są zawsze trudne do opisania ze względu chyba na tę podróż w swoje własne wnętrze. Nie mniej czytam je zawsze z zaciekawieniem i polecam każdemu.

Spróbujcie w ciszy, spokoju oraz z dala od codziennego zgiełku odpowiedzieć sobie na trzy następujące pytania:

Kim jestem?
Co jest prawdą?
W czym przejawia się miłość?

Myślę, że nie są to łatwe i banalne pytania, na które człowiek odpowie automatycznie i mimochodem. Nie są to pytania na które odpowiadamy na co dzień. Niektórzy pomijają/tłumią tego typu pytania, które wzbudzają w nas refleksje i rozmowę z samym sobą, by dogłębnie i bliżej poznać siebie. Jednakże, warto odkryć w sobie coś co nie jest na pozór widoczne dla oczu i zgłębić się w tej duchowej drodze dla swojego rozwoju, bądź transcendencji.

Kim jestem?
Co jest prawdą?
W czym przejawia się miłość?

• Rozwój osobisty
  • Duchowość