Medytacja dla zabieganych

2018-05-23
2018-05-23
Bogusława Koziorowska-Jurkevich
medytacja

Jednocześnie rozumiem i nie rozumiem przekazu Osho. Medytuję od lat, wykorzystuję większość wskazówek, co do uważności, jednak język, albo tłumaczenie, książki jest dziwny. Możliwe, że Osho jest lepszy w mowie, a nie piśmie, jednak kilka rzeczy mnie zaskoczyło negatywnie. Myślę, że dla początkujących książka ta może namieszać trochę w głowie. Sporo treści mi się nie podobało, bo może zostać źle odebrane. Z jednej strony wiem, o co autorowi chodziło, ale jest to źle ubrane w słowa. Książka zdecydowanie nie dla mnie. Myślałam, że otrzymam jakieś dobre wskazówki o uważności w życiu codziennym, jak skup się na wodzie opływającej Twoje ręce, gdy zmywasz naczynia, skup się na zapachu płynu i bądź. Bądź obecny w tej chwili. Niestety miałam inne wyobrażenie o tej pozycji. Przepełniona jest mistycyzmem i głębszymi przemyśleniami, raczej nie dla osób zabieganych. Książka mogłabym być o połowie krótsza, bo dużo w niej "lania wody".

To już moja kolejna przeczytana książka tego autora i mogę ocenić ją tylko lepiej niż poprzednią. Dużo ciekawych porad jak zwolnić tempo życia i dobrze wykorzystać każdą chwilę.

Najbardziej podobał mi się rozdział czwarty, reszta jakoś nie bardzo.

Najbardziej podobał mi się rozdział czwarty, reszta jakoś nie bardzo.

Kolejne myśli OSHO przeczytane z przyjemnością, mądrością i zrozumieniem. Tym razem jak zwolnić nie zostając w tyle, co zrobić, aby widzieć szerzej nie zakładając okularów, wszystko opowiedziane w taki sposób, aby samemu zwrócić uwagę na otaczający nas świat bez konieczności ulegania presji. Polecam.

Może wydawać się banalna, bo w zasadzie przekazuje wszystko, co człowiek wie, ale nie zdaje sobie z tego sprawy albo nie chce sobie jej zdać. Jest króciutka, przez co naprawdę szybko można przez nią przebrnąć. Ja chętnie skorzystam z medytacji, które mogę wykonać w ciągu 10 minut, żeby wprowadzić siebie w lepszy nastrój. Techniki oddychania. Generalnie jestem zadowolona i nie uważam, że to był czas zmarnowany, zwłaszcza, ze czytanie zajęło mi z 2h.

Prostota tej książki wiąże się z bardzo szybką i wciągającą lekturą. Uderza we wnętrze od pierwszych stron dając ukojenie dla myśli. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że autor sugestywnie nastraja nas do procesu medytacji, jednocześnie tłumacząc na czym ona polega. Książka daje dosłowne instrukcje, jak w niekonwencjonalny o odpowiedni dla nas sposób otrzymać ZEN.

Poradniczek dużymi literami zachęcający do spojrzenia głębiej siebie, wyluzowania i skupienia na duchowej stronie życia. Opisuje proste sposoby medytacji dla przeciętnego człowieka. Skuteczności nie potwierdzam, bo na razie to dla mnie teoria, ale jest pokusa żeby spróbować...

wiedza w pigułce przedstawiona w przystępny sposób

wiedza w pigułce przedstawiona w przystępny sposób

Trochę za dużo lania wody, ale mimo tego udało mi się wycisnąć z książki parę ciekawych wskazówek, które zamiar mam wprowadzić do mojej codzienności. Pozycja mogłaby naprawdę być o wieeele krótsza. :)

Ciekawe spojrzenie, podlane mistycyzmem i trochę naciągane ale jestem zaintrygowany. Przeczytam kolejne pozycje od Osho ;)

• Medytacja
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Medytacja dla zabieganych