Sztuka afirmacji. Uwolniona potęga podświadomości

Okładka książki Sztuka afirmacji. Uwolniona potęga podświadomości Joseph Murphy
Okładka książki Sztuka afirmacji. Uwolniona potęga podświadomości
Joseph Murphy Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
52 Weekly Affirmations and Other Practical Techniques to Unleash the Power of Your Subconscious Mind
Sensus
2018-02-15
2018-02-15
Bogusław Solecki

Bardzo ciekawa książka. Może nie wierzę we wszystkie te historie, ale na pewno cała książka daje do myślenia i zmusza czytelnika do refleksji, czy aby na pewno nie mamy za co dziękować i docenić tego, co mamy. Autor porusza również nasz wewnętrzny głos, który stymuluje nas do pozytywnego nastawienia się na każdy kolejny dzień. Faktycznie czasami większość ludzi ma w sobie dużo złości, żalu (ja ostatnio tak mam) i codziennie wieczorem staram się mówić sobie, za co jestem wdzięczna. Również staram się afirmować tak, aby moja podświadomość uwierzyła, że tak jest. To nic nie kosztuje a może pomóc. Zobaczymy...

,,Sztuka afirmacji. Uwolniona potęga podświadomości" od @wydawnictwo_sensus to kolejna książka autora bestsellerowej ,,Potęgi podświadomości".

Fantastyczna książka przenikająca wszelkie granice i bariery, wpływająca bez żadnych pytań na nasze myśli i postrzeganie świata. Jednym słowem powiedziałabym, że MAGICZNA.

Dzięki niej mamy możliwość zagłębić się nawet w najmniejsze myśli i próbować wpływać na nie, na swoją podświadomość.

W środku czekają na was 52 afirmacje z komentarzem - na każdy tydzień w roku inna. Dotyczą one zarówno naszych emocji, jak i snu, uleczania, rozwijania swoich zainteresowań czy szeroko rozumianej pracy nas sobą.

Pozostała część książki skupia się na technikach oddziaływania na naszą podświadomość a także studium wielu przypadków, w których odpowiednie codzienne afirmacje odminiły ludzkie losy.

Wydawca: @wydawnictwo_sensus
Data premiery: 15.02.2018

#wydawnictwosensus #sensus #potęgapodswiadomosci #podswiadomosc #sztukaafirmacji #afirmacje #psychologia #motywacja #rozwoj #duchowosc #rozwojosobisty #ksiazkidlakazdego #ksiazkadladciebie

Dzięki niej mamy możliwość zagłębić się nawet w...

Te afirmacje są niesamowite. Pozwoliły mi rozwinąć własny biznes, a co za tym idzie - zarobić mnóstwo pieniędzy. Znalazłem kobietę swoich marzeń, poprawiłem relacje z wieloma osobami, wyleczyłem się z różnych chorób. Polecam każdemu, kto chce zmienić swoje życie.

Książka przeczytana w odpowiednim momencie mojego życia. Bardzo inspirująca, dająca dużo pozytywnych bodzców

Książka może być trudna do przyswojenia dla osób, które nie chcą zmienić swojego myślenia. A zmiana zaczyna się właśnie od sposobu myślenia o sobie i o innych. Osobiście uważam, że jest to świetnie napisana książka, a sam autor jest niesamowity w tym, że tak zawzięcie próbuje nam to wytłumaczyć. Wystarczyłaby może jedna historia, albo mała sugestia z tej książki, aby wyciągnąć wnioski, jednak ja postanowiłam ją przeczytać całą, aby spróbować myśleć inaczej - bardziej pozytywnie.
Osobiście nie do końca zgadzam się z wyjaśnieniem objawienia w Fatimie, ale nie każdy autor piszący książki musi wszystko wiedzieć, a ja nie muszę się z wszystkim zgadzać.
Pozycje polecam wszystkim. Tak po prostu jako inspiracja.

Ok. Juzntroche się mieli

Ok. Juzntroche się mieli

Pierwsza część książki, czyli tygodniowe afirmacje których mamy ponad 50 (na każdy tydzień w roku) są naprawdę bardzo interesujące - zaczynamy od oczyszczenia naszego umysłu, przechodzimy przez tematy takie jak: ulecz siebie, rozwiąż ten problem, podejmuj ważne i trudne decyzje, wspieraj swojego męża/żonę, chroń swój dom, pieniądze i wiele, zwalcz stres i zmartwienia oraz wiele więcej! Druga część to parafraza książki ''Potęga podświadomości'' - wodolejstwo. Za dużo zwrotów typu ''możesz wszystko, jeśli w to uwierzysz, masz nieskończoną moc''. Drodzy czytelnicy, jeśli szastacie pieniędzmi, możecie ją kupić. Jeżeli ktoś czytał flagową książkę autora to odradzam kupna, bo afirmacje zawarte tutaj możemy sami lub przy pomocy internetu je ułożyć samodzielnie.

Pierwsza część bardzo w porządku. Wskazówki jak radzić sobie w konkretnych sytuacjach życia. Jak siłą podświadomości możemy każdego dnia budzić sie z pozytywną energią i usmiechem do ludzi, jak radzic sobie z lękami, destrukcyjnmi myślami, kompleksami i w kontaktach z ludźmi ze złą energia.
Odnalazłam wiele wspólnego z poradnikami z dziedziny psychogii. Nie każdemu może się spodobać język wypowiedzi niemniej sens przekazu jest bardzo sygestywny.
Druga część bardziej patetyczna, którą brałam z przymróżeniem oka.

Książkę tę można ocenić na dwa sposoby:
Dla chrześcijan: Książka ta ma wiele wartości religijnych i uczy wiary w siebie oraz w Boga. Polecam serdecznie
Dla wszelkich osób innej wiary niż chrześcijańska oraz ateistów/agnostyków Itp:
Opinie tę podzieliłem na cztery główne elementy.
Polecam przeczytać profilaktycznie:

1. Kwestia wiary

Tytuł ten początkowo uważałem za ciekawy i godny kupienia. Interesowała mnie kwestia wpływu snów,afirmacji czy pozytywnego nastawienia na nasze życie. Niefortunnie po przeczytaniu około 50 stron zacząłem zauważać, że kupiłem książkę religijną, a nie psychologiczną. Książka ta dzieli się na dwie główne części. Pierwsza to zbiór afirmacji, czyli dokładnie mówiąc modlitw, które rzekomo mają przynosić cuda. Druga to zbiór przeżyć autora oraz sytuacji jakie zna, w których to afirmacje te sprawdzały się i czyniły cuda na ziemi. Cała książka narzuca wiarę chrześcijańską pokazując przy tym jak wielki wpływ ma Biblia oraz zapisane w niej psalmy.

2. Bóg, Stwórca, Moc

W "Sztuce afirmacji" słowo Bóg,Boski czy sformułowanie: "Boska, magiczna moc" wplatane jest w co drugie zdanie i gdybym miał policzyć jak dużo tego jest to nie starczyłoby mi dnia. Co prawda autor na początku książki mówi o tym, że w słowo "Bóg" każdy może wstawić sobie własną interpretacje zależnie od swoich wyznań, lecz reszty książki samemu się nie zmieni. Prawie cały czas przywoływana jest za wzór "Biblia" bądź osoby o nacechowaniu chrześcijańskim. Sprawia to, że początkowe słowa autora nijak się maja w późniejszym czytaniu i interpretacji.

3. Truizmy i Absurdy
Autor w swoim dziele często przywołuje sytuacje z ludźmi, które mu się przydarzały w jego karierze, skuteczność
jego wykładów,analiz i porad. Wnioskując na podstawie książki dowiadujemy się, że człowiek jest istotą stworzoną przez Boga całkowicie od niego zależną. Wiele sytuacji przedstawionych w książce jest absurdalnych. Dowiadujemy się jakoby ludzie leczeni byli poprzez modlitwy, co skutkowałoby, że zawód lekarza jest zbędny. Dowiadujemy się także, że jeśli będziemy głęboko wierzyć w cokolwiek to dostaniemy to od Boga jakby nam się to należało. Czyli na przykładzie: Jeśli człowiek będzie modlił się o bogactwo, to je dostanie."
Ukazanych jest także wiele nieścisłości. Dowiadujemy się o takich sytuacjach, w których dziewczyna modląc się o pomoc finansową, w następstwie otrzymała spadek od swojej Babci co rozwiązało jej problem. Genialna inicjatywa. Nikt nie wspomniał jednak o fakcie, że wcześniej wspomniana Babcia zmarła.
Tak samo było również z sytuacją, gdy to troskliwej matce przyśnił się sen o niebezpieczeństwie jakie czyha na córkę, w razie jej pojechania na wycieczkę. Następnie poprosiwszy swoją podopieczną o zostanie w domu, uratowała ją ponieważ dowiedzieliśmy się o tym, że inna dziewczynka, która udała się na tę wycieczkę została zgwałcona. Wszystko to było przez wpływ Boga. Nie przemyślane było jednak to, że inna dziewczynka ledwo uszła z życiem.
W książce znajdziemy także wiele innych niemożliwych wydarzeń, które wydają się jakby były opowiadane przez osobę pod wpływem środków odurzających.

4. Podsumowanie i refleksja
Sam nie jestem w stanie powiedzieć, czy książka jest warta polecenia. Nie wiem nawet jakbym miał ten tytuł ocenić. Jeśli jesteś osobą wierząca i chcesz poznać wpływ i tajniki Biblii oraz moc wiary to z całego serca polecam. Jeśli jednak tak jak i ja masz wyznanie odbiegające od narzuconego w książce bądź po prostu jesteś ateistą to tytuł ten omijaj szerokim łukiem bo szkoda twojego czasu. Zawiodłem się, ponieważ liczyłem na tytuł psychologiczny z wyjaśnieniami naukowymi, a dostałem swoisty bełkot o tym, że wystarczy wierzyć i wałkować modlitwy z dobrym nastawieniem to dostanie się wszystko czego się zapragnie.

Książkę tę można ocenić na dwa sposoby:
Dla wszelkich osób innej wiary niż chrześcijańska oraz ateistów/agnostyków Itp:
Opinie tę podzieliłem na cztery główne elementy.
Polecam przeczytać profilaktycznie:

1. Kwestia wiary

Tytuł ten początkowo uważałem za...

Ilość absurdów jakie funduję ta książka jest niezliczona. Mała ilość rzetelnych treści. Zdecydowanie odradzam.

• Poradniki
  • Murphy Joseph