Legendary

Okładka książki Legendary Stephanie Garber
Okładka książki Legendary
Stephanie Garber Wydawnictwo: Flatiron Books Cykl: Caraval (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Caraval (tom 2)
Flatiron Books
2018-05-29
2018-05-29
magia miłość
Inne

Jak dla mnie zdecydowanie za dużo opisów i wewnętrznych monologów (które się cały czas powtarzają, podobnie jak w części pierwszej),a za mało prawdziwych dialogów.
Czytam tą serię, ponieważ zaczęłam Balladę o złamanym sercu, która jak się okazało jest kontynuacją tej serii, więc przerwałam Balladę na rzecz tej historii, aby być na bieżąco.

Pierwsza część według mnie o wiele lepsza. Raczej nie będę kontynuowała trylogii.

Po tym, jak pochłonął ją magiczny świat Caravalu, Donatelli Dragnie wreszcie udało się uciec od ojca i ocalić siostrę, Scarlett, od zaaranżowanego małżeństwa, skazanego na porażkę. Dziewczęta powinny świętować, jednak Tella jeszcze nie zyskała wolności. W desperacji dobiła targu z tajemniczym przestępcą, któremu winna jest coś, czego nikt jeszcze nie zdobył: prawdziwe imię Legendy, Mistrza Caravalu.
Szansę na odkrycie jego prawdziwej tożsamości ma tylko ten, kto zwycięży w legendarnej grze. Tella po raz kolejny staje w szranki, podążając ścieżką, która prowadzi ją ku następcy tronu o morderczych skłonnościach, nieszczęśliwej miłości i sieci tajemnic, dotyczących między innymi… jej siostry. Udział w Caravalu zawsze wymagał odwagi, sprytu i poświęceń. Teraz przed Tellą stoi jeszcze większe wyzwanie. Jeżeli nie dotrzyma umowy i nie dostarczy imienia Legendy, straci wszystko, co drogie jej sercu, a może nawet i własne życie. Jeśli jednak wygra, Legenda i Caraval zostaną zniszczeni na zawsze.

Kolejna emocjonalna rozgrywka!

Donatella Dragna zdołała osiągnąć swój cel, lecz wplątała się w niespodziewaną intrygę. Teraz musi wziąć udział w grze i odkryć prawdziwą tożsamość Mistrza Caravalu, Legendy. Nikt tego jeszcze nie dokonał, lecz stawką całej umowy jest jej życie i wolność. Tella nie spodziewała się, iż ponownie wkroczy do świata intryg, tajemnic i gier. Czy los będzie łaskawy i pozwoli jej zwyciężyć w tej niebezpiecznej grze?

Stephanie Garber kontynuuje dramatyczną historię ukazaną w powieści Caraval i nadchodzi z Legendą! Nie potrafiłam doczekać się dalszych losów sióstr Dragna, dlatego z niemałymi oczekiwaniami sięgnęłam po drugi tom ich przygód. Niebezpieczeństwo nie zniknęło, a intrygi oraz tajemnice zaczynają odgrywać coraz większą rolę w tej niełatwej grze. Jak zakończy się ta opowieść?

Legenda to niezwykle udana kontynuacja, która potrafi wzruszyć, rozbawić, ale także zaskoczyć nagłymi zwrotami akcji. Stephanie Garber doprowadziła do zaskakujących odkryć, a jednocześnie rozwinęła losy sióstr Dragna w nieprzewidywalnym kierunku. Fani twórczości autorki oraz czytelnicy poszukujący lekkiej, magicznej opowieści będą zachwyceni tą przygodą. Czy jesteście gotowi odkryć tożsamość tytułowego Legendy?

Pełna recenzja na stronie: weronine-library.blogspot.com | @paradisewithbooks

Kolejna emocjonalna rozgrywka!

JACKS!!!!!

JACKS!!!!!

Czy może tom drugi być jeszcze lepszy niż tom pierwszy, który oceniłam 10/10? Okazuje się, że tak!!! "Legenda" to moje 12/10! Świetnie bawiłam się przy tej pozycji. Jeśli w pierwszej książce uwagę skupialiśmy bardziej na Scarlett i jej życiu uczuciowym, to w drugim tomie przyszła kolej na Tellę. Och, co tam będzie się działo! Drugi tom jak na mnie jest nieco mroczniejszy i bardziej pokręcony. Pojawia się też wątek z Mojrami i Talią przeznaczenia, wkracza do akcji nowy bohater — Jacks: młodzieniec o szarej moralności, tajemniczy i bardzo intrygujący. Jeśli chodzi o wątek romantyczny — to możecie się spodziewać trójkąta miłosnego, który nabierze obrotów w bardzo niespodziewany sposób! W tej części (mini spoiler) dowiecie się, kim jest zagadkowy Legenda i jakie nim kierują motywy. Książkę przeczytałam w 2 dni i od razu zabrałam się za ostatni tom! Bo napięcie na końcu wzrosło do poziomu maksymalnego i jak dobrze, że jest już cała seria wydana w Polsce i można od razu poznać finałowe losy wszystkich bohaterów. Kategoria wiekowa 14+ . Ten tom ocenia słowem "arcydzieło" - z pewnością ta seria trafi w moje top 10 książek młodzieżowych. POLECAM!!!

Nie było to złe i chwilami naprawdę dobrze się bawiłam, jednak w sumie już na samym początku domyśliłam się kim jest Legenda i trochę mi to zepsuło zabawę. Moją ulubioną postacią tej części jest chyba Jacks choć momentami mnie przerażał.

Ten tom podobał mi się o wiele bardziej niż Caraval . "Legenda" jest o Donatelli czyli drugiej siostrze która musi wziąć udział w Caravalu aby ocalić kogoś kogo kocha. Przed nią bardzo trudne wybory które także będą miały swoje konsekwencje. Komu może zaufać? Czy cokolwiek w grze jest realne? I co wybierze?

Tella jest nieco inna niż jej siostra , Scarlett. Bardziej odważna i śmielej podejmuje niektóre decyzje. Jeśli chcecie się dowiedzieć kto jest Legendą to w tym tomie w końcu to nastąpi. To raczej nie jest spoiler ale według mnie ,ciekawa informacja. Zaraz sięgam za trzeci tom i jestem ciekawa jak potoczy się gra i jak potoczą się losy bohaterów:)

Tella jest nieco inna niż jej siostra , Scarlett. Bardziej odważna...

Dużo lepsza od pierwszej części, gdzie świat illuzji i ciągłego podważania rzeczywistości były mało przyjeme. Bardzo mi się podobało, że wybór Telli nie jest taki oczywiscy jak w innych bajecznych romansach. Niektóre sekrety wychodzą na jaw, dzięki czemu łatwiej się odnaleźć w historii. Polecam, seria fajnie się rozkręca :)

2,75/5⭐️
Mam bardzo mieszane uczucia

Z jednej strony sama historia bardzo mnie zaintrygowała i chce się dowiedzieć jaki i się skończy.

Z drugiej strasznie ciężko mi się czyta te książki.

Ciągle coś się dzieje, miejscami miałam wrażenie że aż za dużo. Chciałbym jakiejś przerwy żeby skupić się na samej bohaterce/ bohaterach.
Ta ciągła akcja mnie trochę męczyła.

Ale za to Dante>>>
To chyba najbardziej intrygująca postać u ciągnęła jak dla mnie całą fabułę

No, ale mimo wszystko przeczytam ostatni tom, bo serio jestem ciekawa zakończenia.

2,75/5⭐️
Mam bardzo mieszane uczucia

Z drugiej strasznie ciężko mi się czyta te książki.

Ta ciągła akcja mnie trochę męczyła.

Ale za to...