Kup teraz - 11 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.97 zł

Magia niszczy

Nominacja w plebiscycie 2019
Ilona Andrews Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kate Daniels (tom 7) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
Magic Breaks
Inne

Oficjalne recenzje i

Najemniczka idzie na wojnę

[ 3 ] Link do recenzji

Po przeczytanuu wszystkich poprzednich tomow,stwierdzam,ze ta czesc jest moja ulubiona.
Jest tu wszystko co lubie,szalona akcja,ktora caly czas
pedzi do przodu ,sa walki,tajemnica do rozwiklania
oraz duzo milosci i poczucia humoru.

No dobra, po przeczytaniu stwierdzam, że jednak to ta część jest moją ulubioną z cyklu. Pierwsza połowa to bardzo dobry przykład, jak utrzymać napięcie i zutylizować relacje i sytuację polityczną, jakie narosły z poprzednich części. Zabawny, lekki dialog z pędzącą akcją i wydarzeniami ze swoimi konsekwencjami.

Za to później pojawia się Roland i jak można go nie lubić jako...

Dużo akcji pełnych napięcia, dużo emocji, dużo się dzieje.
W połowie książki , zaczęłam się zastanawiać, który z czarnych bohaterów zmieni kolej rzeczy i nada nowy tor biegu wydarzeń.
Co prawda, dopiero na końcu książki jest jasne, ale niespodzianka jest rewelacyjna.
Dużo obiecuje, a ja jestem niezmiernie ciekawa przyszłości bohaterów.
Nie ma co, taki ojciec to wymiata...

Przyznam, że po pełnym emocji szóstym tomie, początek tego był taki dosyć hmm... nużący 🤔 ale szybko zaczęła się akcja i robiło się coraz ciekawiej. Chyba o piątej części napisałam, że chętnie zobaczyłabym ekranizację... No to podczas kulminacyjnych scen tej książki efekty specjalne byłyby o wiele lepsze!
Akcja tego tomu dzieje się w grudniu, większość zmiennokształtnych...

Czytam serię „Kate Daniels”, którą pisze cały czas duet autorski o pseudonimie Ilona Andrews, no i nie było opcji, żeby nie wpadła mi w ręce kolejna, siódma już, część, zatytowałana „Magia niszczy”. Te książki nie są jakoś bardzo skomplikowane jeśli chodzi o fabułę, te uniwersum jest w miarę proste, z nielicznymi wyjątkami ogranicza się do jednego miasta Atlanta i okolic,...

Książka bardzo mi się podobała. Bardzo mnie wciągnęła więc wręcz płynęłam przez nią. Tak jak wcześniejsze tomy tej serii tak i ta mnie nie zawiodły. Uwielbiam czytać idowiadywać się jakie przeciwności losu czekaają na główną bohaterkę. Jestem ciekawa co następne tomy będą przedstawiać.

W tym tomie Kate prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa Pana Umarłych, którego zabił zmiennokształtny. Niestety nie jest to takie łatwe bo w sprawę znowu jest zamieszany Hugh d'Ambray. Curran jest na polowaniu poza Atlantą a na horyzoncie wisi wojna z Rodem. W końcu dochodzi do spotkania ojca z córką w wyniku czego Katy i Curran są zmuszeni do odejścia z Gromady na emeryturę.

Pochłonęłam tę część. Gdyby nie fakt, że miałam inne zobowiązania zawodowo prywatne, to nie odeszłabym od niej pewnie od pierwszej do ostatniej strony.
To chyba najszybsza ze wszystkich części przygód Kate. Ciągle w biegu, ciągle bez wytchnienia. Bardzo szybka i emocjonująca historia. Z nowymi bohaterami, ale też z przypomnieniem starych.
Zdecydowanie na plus jest duet:...

Najgorsza część z całej serii, ale nadal bardzo dobra.

2039

Co kolejny tom to lepszy. Trzyma w napięciu od początku do końca.
Kocham to uniwersum.

Dyskusje