Jezioro Ciszy

2019-09-18
Data 1. wydania:
2018-03-06
Emilia Skowrońska
literatura amerykańska literatura fantasy magia niebezpieczeństwo podstęp ucieczka urban fantasy walka o przetrwanie walka o władzę
Inne

więcej Więcej

O rany! czy ja mogę prowadzić taki dom??? Gdzie składać swoje CW?????
Zaskakująca

Książka jest dobra. Nawet bardzo dobra, ale moje oczekiwania były nieco inne i dlatego część książki mnie wkurzała. Otóż gdy usłyszałam, że to kolejny tom serii INNI to spodziewałam się też, że pojawi się Simon i reszta znani z poprzednich tomów, ale gdy już uświadomiłam sobie, że tak się nie stanie i zaczęłam w pełni poświęcać uwagę tej historii. No cóż powiem tyle pani...

Polecam fanom serii "Inni" i nie tylko :)

“Jezioro ciszy” Anne Bishop to dodatkowy tom z serii Inni, można go przeczytać nie znając poprzednich tomów, co jest interesującym zabiegiem autorki. Jak pisałam w recenzji ostatniego tomu serii Inni, brakuje mi jeszcze jednego tomu, by autorka dokończyła kilka wątków, wyjaśniła kilka nieścisłości, dlatego byłam bardzo zdziwiona, gdy sięgnęłam po ten tom i zamiast...

Książka która odrobinę odbiega od dotychczasowej fabuły Innych i skupia się na losach kobiety która musi radzić sobie w nowej sytuacji i relacjami z Terra indigena po tym jak została skrzywdzona przez męża. Brzmi znajomo? A jednak ta część bardziej przypomina dobry kryminał niż powieść akcji którą serwowała nam autorka dotychczas. Moim zdaniem oba zabiegi są świetne.

Sięgnęłam po tom 6 “Jezioro Ciszy” z rozpędu - trochę żałuję, szkoda czasu. Fabuła to takie ‘odgrzewane kotlety’ - a do tego jest strasznie schematyczna i przewidywalna (czego nienawidzę). Uważam, że najfajniejsze w całej powieści były Sprężyniaki - one dostają dwa punkty.

Milo bylo wrocic do swiata INNYCH,jednak brakowalo mi
bohaterow z pierwszych pieciu czesci.
Ale pomimo tego nadal fajnie sie czytalo.

Miło było znowu wrócić do tego świata. Polecam!

Eh słabiutka. Wręcz kalka poprzednich tomów. Ani nie zachwyca, ani nie zaciekawia. To co było słabą stroną dalej nią jest.

Nie wiem czy jest coś lepszego niż spotkanie ze światem z którym prawie się pożegnaliśmy.
Jezioro ciszy po raz kolejny przenosi nas do świata Innych. Świata w którym królują istoty paranormalne, które niekoniecznie lubią ludzi i wszystko to, co jest z nimi związane. Żyją swoim rytmem, zgodnie ze swoim systemem wartości, z wysoko rozwiniętym poczuciem odpowiedzialności za...

• 2019
  • Fantastyka