Co robić, gdy się martwisz. Poradnik dla lękliwych dzieci.

Dawn Huebner Wydawnictwo: Wydawnictwo Levyz popularnonaukowa dziecięca
Wydawnictwo Levyz
psychologia lęk poradnik poradnik dla dzieci psychoterapia psychoterapia poznawczo-behawioralna aktywizująca lęk uogólniony
popularnonaukowa dziecięca

Na półkach: , , , ,

Jako świeżo upieczony pedagog nie mogłam nie sięgnąć po tę pozycję. Każdego z nas często gnębią jakieś lęki i zmartwienia, dlatego warto już od najmłodszych lat wiedzieć jak sobie z nimi radzić. Autorka świetnie tłumaczy pojęcie zmartwienia i daje cenne wskazówki, jak dziecko może sobie z nimi poradzić. Oprócz super podejścia znajdziemy w tej książce także bardzo przystępny...

Świetna pozycja. W prosty sposób przekazana wiedza dotycząca zmartwień i metod radzenia sobie z nimi.

"Strach rodzi się mózgu, a lęk w umyśle. Stach “to coś” czego się boimy, podczas gdy w lęku “tego czegoś” nie ma. Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które odczuwa stany lęku i niepokoju, to wiesz, że nakłanianie dziecka, by przestało się martwić nie pomaga. Lęk rośnie, przeobraża się i stawia opór, gdy chcemy się go pozbyć. Doskonałą pomocą jest książka dr Dawn Huebner: “Co...

Książka proponuje konkretne strategie radzenia sobie z lękiem: technikę zamykania, uzewnętrzniania i technikę rywalizujących ze sobą dążeń. Autorka stworzyła dziecięce przykłady, które oparte są na tych zasadach: Skrzynkę na Zmartwienia, Czas na Zmartwienia, Dręczycieli. Dawn Huebner pisze językiem metaforycznym, ale jest on bardzo obrazowy i dziecięcy. Podoba mi się to, że...

• Dzieci
  • Poradniki
  • Literatura dziecięca
  • Czytam dzieciom
  • 2020
  • Dla 6latka
  • Rozwój

Dawn Huebner Co robić, gdy się martwisz. Poradnik dla lękliwych dzieci. Zobacz więcej