Co robić, gdy się martwisz. Poradnik dla dzieci

Okładka książki Co robić, gdy się martwisz. Poradnik dla dzieci Dawn Huebner
Okładka książki Co robić, gdy się martwisz. Poradnik dla dzieci
Dawn Huebner Wydawnictwo: Wydawnictwo Levyz literatura dziecięca
literatura dziecięca
What to do when you worry too much
Wydawnictwo Levyz
2019-04-23
2019-04-23
Anna Kmiecik
Zmartwienia lęk psychologia depresja terapia

Okładka książki Wszędzie i we wszystkim Sassafras de Bruyn, Pimm van Hest
Wszędzie i we ... Sassafras de Bruyn,...
Okładka książki Inny niż wszyscy Pija Lindenbaum, Per Nilsson
Inny niż wszyscy Pija Lindenbaum, Pe...
Okładka książki Gabinet anatomii Carnovsky, Kate Davies
Gabinet anatomii Carnovsky, Kate Dav...
Okładka książki O dziewczynce, która chciała ocalić książki Lisa Aisato, Klaus Hagerup
O dziewczynce,... Lisa Aisato, Klaus ...

Krótka opowieść o tym, co można zrobić ze zmartwieniami, całość pisana prostym językiem i uzupełniona miejscami na ćwiczenie (np. narysuj swoje zmartwienie, co ci pomaga się rozluźnić, etc.). Książka może być dobrym punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem, które często się zamartwia (6+).

To książka dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, która w prosty i przystępny sposób pokazuje skuteczne techniki radzenia sobie z lękiem. Czym jest zmartwienie? Dlaczego wszelkie lęki rosną bardzo szybko? Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co realnie możesz zrobić, by mniej się martwić? Dzięki tej książce dowiesz się więcej o swoich zmartwieniach i zaczniesz ćwiczyć umiejętność pozbywania się ich ze swojego życia oraz trzymania na dystans. Polecam!

Jako świeżo upieczony pedagog nie mogłam nie sięgnąć po tę pozycję. Każdego z nas często gnębią jakieś lęki i zmartwienia, dlatego warto już od najmłodszych lat wiedzieć jak sobie z nimi radzić. Autorka świetnie tłumaczy pojęcie zmartwienia i daje cenne wskazówki, jak dziecko może sobie z nimi poradzić. Oprócz super podejścia znajdziemy w tej książce także bardzo przystępny dla dziecka jezyk. Ale także dla dorosłych może być to dobra przypominajka jak załagodzić nasze zmartwienia 👌🤓 Polecam rodzicom i nauczycielom, zdecydowanie niezbędnik każdego, kto ma kontakt z dziećmi 🤩

Świetna pozycja. W prosty sposób przekazana wiedza dotycząca zmartwień i metod radzenia sobie z nimi.

"Strach rodzi się mózgu, a lęk w umyśle. Stach “to coś” czego się boimy, podczas gdy w lęku “tego czegoś” nie ma. Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które odczuwa stany lęku i niepokoju, to wiesz, że nakłanianie dziecka, by przestało się martwić nie pomaga. Lęk rośnie, przeobraża się i stawia opór, gdy chcemy się go pozbyć. Doskonałą pomocą jest książka dr Dawn Huebner: “Co robić, gdy się martwisz. Poradnik dla lękliwych dzieci”. Łącząc terapię z zabawą, autorka w nowatorski sposób uczy dziecko, jak radzić sobie z lękiem. Proponuje techniki i strategie radzenia sobie z lękiem uogólnionym oparte na solidnie umocowanej w nauce terapii poznawczo-behawioralnej. Element poznawczy zmienia niekonstruktywne reakcje emocjonalne i wzorce myślenia dziecka, a element behawioralny wzmacnia zachowania pożądane, eliminując zachowania niepożądane. Co istotne, program terapeutyczny opracowany przez autorkę nie nuży małego czytelnika. Dawn Huebner unika specjalistycznego żargonu, a wiedzę teoretyczną przemyca w plastycznych i pobudzających wyobraźnię metaforach, które żartobliwie zilustrowała Bonnie Matthews. W każdym rozdziale znajduje się część praktyczna, która pomoże dziecku zwerbalizować swoje lęki i obawy oraz pobudzi je do ekspresji twórczej. Jest to profesjonalne, a zarazem kreatywne narzędzie, z którego skorzystało już wiele dzieci, rodziców i specjalistów zdrowia psychicznego.

“Co robić, gdy się martwisz” została nagrodzoną Złotym Medalem w konkursie National Parenting Publications Awards i rekomendowana jest przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne."

Recencja przedpremierowa

Książka proponuje konkretne strategie radzenia sobie z lękiem: technikę zamykania, uzewnętrzniania i technikę rywalizujących ze sobą dążeń. Autorka stworzyła dziecięce przykłady, które oparte są na tych zasadach: Skrzynkę na Zmartwienia, Czas na Zmartwienia, Dręczycieli. Dawn Huebner pisze językiem metaforycznym, ale jest on bardzo obrazowy i dziecięcy. Podoba mi się to, że książka ma formę aktywizującą - dziecko rysuje albo opisuje, co może być wykorzystane jako pomoc w psychoterapii i arteterapii. Ilustracje Bonnie Matthews ładne, szkoda że nie kolorowe. Duży plus za wstęp dla rodziców i opiekunów, który tłumaczy, czym jest lęk i jak sobie z nim radzić.

• Dzieci
  • Poradniki
  • Psychologia
  • Lęk
  • Poradniki/Rozwój osobisty

Dawn Huebner Co robić, gdy się martwisz. Poradnik dla lękliwych dzieci. Zobacz więcej