Urobieni. Reportaże o pracy

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 4 (28) / kwiecień 2020 Patrick Barkham, Juliusz Ćwieluch, Krystyna Dąbrowska, Tadeusz Dąbrowski, Magdalena Działoszyńska - Kossow, Rukhl Fishman, Karol Grygoruk, Małgorzata Halber, Magda Hueckel, Zuzanna Kowalczyk, Łukasz Lamża, Aoko Matsuda, Jan Mazurek, Agata Romaniuk, Marta Rybicka, Marianna Sztyma, Marek Szymaniak, Mike Urbaniak, Aleksandra Warecka, Jarosław Westmark, Marcin Wicha, Marta Zabłocka
Ocena 6,9
Pismo. Magazyn... Patrick Barkham, Ju...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Uczciwą pracą ludzie się zatracą

719 1 155

Warto przeczytać.

Warto przeczytać.

Przygnębiająca lektura. A jednocześnie warta poznania, by nie tylko porównać swoją pozycję na rynku pracy, lecz również zrozumieć, skąd się ona bierze. I jak wiele zależy od przypadku.

Oj, czarno to widzę....

Oj, czarno to widzę....

Dobrze napisana i poruszająca bardzo istotny temat taniej siły roboczej w Polsce, całość przedstawiona z prostej perspektywy zwykłych ludzi, która pozwala poznać inne perspektywy. Na końcu dobre podsumowanie wywiadem.

Świetna literatura faktu

Świetna literatura faktu

Mój kolejny reportaż.

Praca jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka. To właśnie ona nadaje sens naszemu życiu.

Czy widzieliście, że gdyby sprawy potoczyły się inaczej to mielibyśmy system skandynawski jeśli chodzi o pracę? Wiele ekspertów uważa, że tak byłoby lepiej.

Niestety system w Polsce nie jest sprawiedliwy. Inni są wyżej, bo mają wyższe wykształcenie, drudzy niżej, bo mają je za małe.

Perspektywa pracy w Polsce i to dobrze płatnej jest prawie zerowa. Dlatego młodzi ludzie, którzy są i powinni być siłą napędową gospodarki wyjeżdżają i zostawiają rodziny.

Każdy Polak zdaje sobie sprawę jaki mamy system w Polsce i jakie mamy możliwości lub ich brak. Polska niegdyś jedno z najsilniejszych i potężnych Państw poprzez wojny i rozbiory stało się Państwem ubogim z którym nikt się nie liczy. A co to znaczy dla nas? Z jednej strony duma, bo walczyliśmy do końca a z drugiej ... brak wielu możliwości do rozwoju. Szczególnie dla osób ambitnych.

Jeżeli taki stan rzeczy nam nie odpowiada to powinniśmy zaprotestować. To jest coś co mamy we krwi z powodu historii naszego kraju. Jeśli chcemy zmian, to musimy przestać myśleć, że jest tak wygodniej a zacząć myśleć o tym, że sami nic nie zdziałamy ale w grupie jak najbardziej tak. Przecież wszystkich nie dadzą do więzienia prawda?

System Polski jest taki, że Polak nauczony jest myśleć, że sam wszystko musi zrobić. Musi myśleć o sobie, bo inaczej o nim nikt nie pomyśli. Powinniśmy odrzucić to myślenie i zjednoczyć się tak jak dawniej za czasów wojny a wtedy moglibyśmy naprawdę zmienić nasz kraj.

Ta książka ukazuje prawdę o pracy, pracodawcach i ich korzyściach oraz o nierównych prawach dla pracownika, bo pracodawca może zrobić wszystko i nie ponieść żadnych konsekwencji.

Mój kolejny reportaż.

Czytam dużo literatury non-fiction. Jestem odbiorcą treści o wojnach, zbrodniach, traumach, rewolucjach, zdradach, dzieciach pozbawionych dzieciństwa. Jednak już dawno lektura książki nie była dla mnie tak bardzo przygnębiająca. Dobrze, że autor zakończył ją bardziej optymistycznymi tekstami.

Reportaż z cyklu "zrozumieć świat". Bardzo dobrze opracowany. Historie są dołujące i nie napawają optymizmem na przyszłość.

Dawno mnie tak nie wciągnęła książka.
Temat ogólnie dołujący, ale bardzo zgrabnie i ciekawie opowiedziany. Wszelkie historie pracy ludzi, które znów przedstawiają rzeczywistość.

Dawno mnie tak nie wciągnęła książka.

Jedyny pomysł na zysk, to wyzysk.

Jedyny pomysł na zysk, to wyzysk.

2 258
    1 604