Żywioły Lukrecji

Okładka książki Żywioły Lukrecji Laura Adori
Okładka książki Żywioły Lukrecji
Laura Adori Wydawnictwo: Lira Cykl: Przebudzenie Lukrecji (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Przebudzenie Lukrecji (tom 3)
Lira
2018-03-28
2018-03-28

Szybko się czyta co nie znaczy, że lektura jest ciekawa, a raczej jest prosta i bezproblemowa, mnie przymuliła :)

1970

Gdy wydaje się, że w życiu Lukrecji zapanuje jako taka harmonia. Musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami – ciążą, dziwnym zachowaniem partnera, często znikającego z domu. Jak pogodzić osobiste zawirowania z niemalejącym zainteresowaniem jej warsztatami. To tylko jedno z pytań, które towarzyszą bohaterce. Oczywiście swoją rolę w tym, aby Lukrecji stan błogosławiony nie kojarzył się z nudą odegrają jej matka i przyjaciółki. Czytając trzeci tom coraz bardziej traktowałam je z przymrużeniem oka. Natomiast tym, co najbardziej mnie zainteresowało, pobudziło wyobraźnię, były przepisy kulinarne głównej bohaterki.

"Los daje nam tylko to co dla nas właściwe."
⠀⠀
Czasem się nad tym zastanawiam... I nie wierzę, ale skoro tak jest to chyba nic już nie mam do gadania.
⠀ ⠀
Trzecia i ostatnia część przygód Lukrecji.
Blog bardzo prężnie się rozwija dając radość z każdego komentarza i ocen. Kolacje dla singli cieszą się powodzeniem.
Trzecia część to kontynuacja pełna smaków i zapachów, które rozpieszczą każde podniebienie i pobudzą wszystkie zmysły.
Zmysły głównej bohaterki również zostaną wyostrzone, ponieważ będzie się przygotowywała do nowej roli - najważniejszej ze wszystkich. Lukrecja będzie Mamą. A Tatą dziecka? No właśnie. To czas żeby się ogarnął, ale czy podziela zdanie Lukrecji?

"Los daje nam tylko to co dla nas właściwe."
⠀⠀
⠀ ⠀
Trzecia i ostatnia część przygód Lukrecji.
Trzecia część to kontynuacja pełna smaków i zapachów,...

Po raz trzeci zapraszam Was do świata czterdziestoletniej Lukrecji. Tym razem poznajemy ją w chwili, kiedy w jej ciele rośnie nowe życie. Ciąża stała się dla niej niespodziewanym darem od losu i bohaterka musi odnaleźć się w zaistniałej sytuacji. Niezawodnym wsparciem są dla niej jej przebojowe przyjaciółki - Wera i Claudynka. Kobiety wnoszą do życia pełno energii i nie pozwalają, aby w życiu przyjaciółek pojawił się smutek. Dodatkowo Lukrecja obawia się zachowania Konstantego i podejmowanych przez niego decyzji. Jest załamana, że ojciec dziecka odsuwa się od niej i nie proponuje, aby razem zamieszkali. Nie można również zapomnieć o szalonej siedemdziesięciolatce imieniem Krystyna i jej szalonych pomysłach!

Bardzo przyjemnie czyta mi się książki Laury Adori. Kobieta ta ma lekkie pióro i swoje historie przedstawia w bardzo przyjemnym świetle. Książki z cyklu "Przebudzenie Lukrecji" są jednymi z powieści, które pochłania się za jednym razem. Mimo, iż w historii pojawiają się chwile smutku, są to dosłownie takie momenty, że nic nas nie dołuje. Optymizm przemawia przez każdą stronę i wciąga czytelnika do warszawskiego świata. Z racji tego, że Lukrecja prowadzi kulinarnego bloga w książce nie zabrakło kilku przepisów jej dań. Uważam, że było to świetne rozwiązanie, aby podzielić się nimi z fanami kulinarnej blogerki.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/06/zywioy-lukrecji-laura-adori.html

Już od długiego czasu myślałam o Lukrecji. O tym, co będzie dalej z jej szalonym życiem i co postanowią Wera i Claudynka. To chyba najlepsza recenzja dla tej książki. Otwierając trzeci tom, czułam się, jakbym wracała do przyjaciółki, której nie widziałam od dawna.

Laura Adori musi być wspaniałą kobietą, bo nie wierzę, żeby ktoś zwyczajny mógł tak pisać o smakach i uczuciach jak ona. Pisząc kryminał, można czerpać wiedzę o ranach z Wikipedii, ale nie można opisywać kwiatów, przypraw, dźwięków i energii bez fascynacji nimi. Ta książka jest ezoteryczna, magiczna, pachnąca i kilka razy sprawi, że zaburczy wam w brzuchu,

Ma swoje minusy, prawda. Niektóre wydarzenia są tak przewidywalne, że aż chce nam się nakrzyczeć na bohaterkę i powiedzieć: Jak możesz być tak głupia? Nie widzisz prawdziwego sensu tych zdarzeń? Ale nie, nie, na ciężarną nie można krzyczeć. Przyznaję, że nie jestem osobą wierzącą w wróżby i magiczne sztuczki, więc niektóre momenty były dla mnie zabawnie fantastyczne, ale nie oszukujmy się, większość tej książki po prostu miała być zabawna. Claudynka nadal przyprawia mnie o spazmy, a bloga Lukrecji bardzo chętnie czytałabym w prawdziwym życiu.

Troszkę zabrakło mi rozwinięcia lub zakończenia pewnych wątków, np. tych z Werą i jej życiem uczuciowym, ale to może dobrze, bo tli się we mnie nadzieja, że Laura Adori jeszcze kiedyś złapie za pióro i dopisze kolejne losy Lukrecji... A może nie jej samej, ale jej Owoców.

Lukrusia, czyli nasza główna bohaterka w ostatnim tomie serii, ma przed sobą wielkie wyzwanie. Ciąża w wieku czterdziestu lat nie jest jej na rękę, a gdyby było mało, nie jest pewna uczuć, które żywi do niej Konstanty - ojciec przyszłego dziecka. Ukochany ma przed nią sekrety, wiecznie gdzieś znika.. Jak Lukrecja poradzi sobie tym razem? Jak połączy życie rodzinne, miłosne i warsztaty kulinarne? Tego dowiesz się czytając "Żywioły Lukrecji"!

więcej na: https://shadowbookczyta.blogspot.com/2018/06/urocze-zakonczenie-serii-czyli-recenzja.html

Laura Adori w swojej nowej książce "Żywioły Lukrecji" przybliża nam dalsze losy Lukrecji, którą mogliśmy poznać we wcześniejszych częściach: Przebudzenie Lukrecji i Owoce Lukrecji.

Co się dzieje z Lukrecją?
W trzeciej części bohaterka zmaga się z późną ciążą oraz z problemami w swoim związku z Konstantym. Pomagają jej w tym ukochane przyjaciółki, czyli Claudynka i Wera. Nie zabrakło również „neomłodej” matki Krysi, która swoim stylem życia zachwyca każdego.

Przepisy kulinarne = Przepis na życie
Jak wiadomo z poprzednich części, Lukrusia zajmuje się gotowaniem. Lecz nie takim zwykłym! Prowadzi blog na temat zdrowego stylu życia zgodnego z naturą. Przez to książka jest wręcz przepełniona blogowymi wpisami, dzięki którym można odkryć dużo nowych rzeczy, np. dotyczących ajurwejdy, o której ja nigdy nie słyszałam!

Podoba mi się zabieg, w którym autorka dzięki przepisom kulinarnym i przemyśleniom dotyczącym jedzenia, przedstawia stany emocjonalne, w których znajduje się bohaterka. Może to być również dodatkowy plus dla osób, które interesują się kuchnią – na pewno będzie to dla nich ciekawsze, gdy będą mogli wcielić któryś z przepisów Lukrecji w życie.

Czary mary i wyrocznia internetowa
Nasza bohaterka jest osobą przejmującą się swoją aurą, czakrami i… wierzy Internetowi, dzięki któremu może odczytywać przepowiednie wyroczni. Trochę to dla mnie abstrakcyjne i jeszcze nie do pojęcia, ale bardzo dziwiło mnie to, że kobieta swoje życiowe decyzje opiera na takich przesłankach. Jednakże wiele tematów dotyczących duchowości i życia zgodnie z naturą jest interesująca i często skłania do refleksji.

I co dalej?
Oprócz przepisów kulinarnych, przepowiedni i tego, jak Lukrecja radzi sobie w ciąży, nie znajdziemy nic więcej. Kłopoty z Konstantym, które zostały zaznaczone w opisie książki są… błahe. I tak naprawdę jakby ich nie było. Coraz częstsze zniknięcia ukochanego niepokoją ją, ale nie na tyle, by aż tak to nią wstrząsnęło. Związek tej pary nie jest mocno zaznaczony w książce. Raczej jest zarysowany cienkimi konturami, przez co ciężko współczuć bohaterce z powodu tego stanu rzeczy.

Relacje z matką również są tylko zaznaczone i gdyby ich nie było, to naprawdę nie odczuło by się ich braku. Wątki są słabo poprowadzone. Po przeczytaniu tej książki odczuwam duży niedosyt. Chętnie dowiedziałabym się więcej, np. na temat tego, jak Konstanty odnajduje się w przyszłym ojcostwie, czy o Werze, która musi się zmagać ze swoimi problemami.

Mam nadzieję, że autorka naprawi ten błąd w kolejnych częściach, gdyż myślę, że ta książka nie była ostatnią, a fani chętnie przeczytają o dalszych losach Lukrusi, tym razem jako matki Polki.

źródło recenzji: http://booknieci.pl/zywioly-lukrecji/

Co się dzieje z Lukrecją?

160/2019 (E)

160/2019 (E)

Polecam ale zmęczyły mnie ciągle podawane przepisy kulinarne przez co poczułam się jakbym słuchała książki kucharskiej. Akcja ciągnęła się bardzo powoli i sennie ...

Trzecia część powieści o losach Luksecji blogerki kulinarnej bardzo ciekawa,świetna jest,a książka wspaniała,urocza.

• Mama
  • Biblioteczka domowa III