Wszystkie kwiaty Alice Hart

Holly Ringland Wydawnictwo: Marginesy literatura piękna
The Lost Flowers of Alice Hart
Ewa Penksyk-Kluczkowska
Marginesy
dziewczyna odmiana losu poszukiwanie szczęścia poszukiwanie własnej tożsamości śmierć w rodzinie tragedia trauma ucieczka
The Lost Flowers of Alice Hart
literatura piękna
Ewa Penksyk-Kluczkowska
Inne

Oficjalne recenzje i

Biblioteka jako ogród książek

[ 20 ] Link do recenzji

Na półkach: , , , ,

Czytadło. Plusem są wrażliwość autorki na kolory i krajobrazy oraz ciekawe nawiązania do rodzimej flory Australii (każdemu rozdziałowi patronuje inny kwiat, który ma symboliczne znaczenie). O minusach pisać nie będę - zawierają się w pierwszym słowie.

Bardzo ciekawy pomysł na książkę. Każdy rozdział jest zatytułowany nazwą kwiatu i wyjaśnieniem, co to za kwiat i co on oznacza. Nazwa rozdziału jest idealnie dobrana do treści rozdziału. Pierwsza połowa książki opowiada o dzieciństwie głównej bohaterki. Wszystko opisane jest bardzo plastycznie, barwnie, jest ciekawie i wzruszająco. No a potem przechodzimy do drugiej części,...

Książka zaczęła się dobrze, fabuła była ciekawa, ale z czasem okazała się dość banalna i infantylna.

Chwilami chaotyczna, ale warto. Wzruszająca i wrażliwa. Druga połowa książki ciekawsza, bardziej wciągająca. Nie ocenia się książki po okładce , ale musicie przyznać ze ta jest wyjątkowa, :)

Udało mi się przeczytać może połowę książki. Historia mnie nie porwała, miejscami nudziła i irytowała. Interesujące wydały mi się ilustracje i opisy kwiatów.

Tak, jest warta polecenia, niezwykła historia dziewczynki tracącej głos na skutek przerażającego wydarzenia w jej życiu.
Mimo, że zakończenie było dla mnie zbyt szybkie i jakieś takie wydawało mi się, niedokończone, to jednak - tak, warto warto!

"Życie toczy się do przodu, a rozumiemy je, tylko patrząc wstecz. Jeśli chcesz zobaczyć obraz, nie możesz stanowić jego elementu."

"Wszystkie kwiaty Alice Hart", to powieść Holly Ringland, pisarki z powołania mieszkającej w Wielkiej Brytanii i Australii. Tematem przewodnim utworu są kwiaty. Na początek muszę przyznać, iż cieszę się, że tak prosta rzecz, jak kwiaty stały...

SUPER! :)
"Zniewalająca powieść o tym, jak nas prześladują przemilczane historie - i o historiach, które opowiadamy sobie,aby przetrwać."

Najbardziej zachwyciły mnie opisy i znaczenia kwiatów.

Po książkę sięgnęłam z dość nietypowych dla mnie pobudek, ponieważ moja uwagę zwróciła piękna okładka i ciekawy tytuł. Pierwszą część przedstawiająca losy Alice, jako małej dziewczynki i nastolatki czytało mi się bardzo dobrze. Było intrygująco, ciekawie i niebanalne. Niestety potem mam wrażenie, że wszystko stało się zbytnio przewidywalne. Mimo to uważam, że to ciekawa...

Na półkach: , , , ,

"Z męczennicy u podwoi, na kurz, spłynęła najpiękniejsza łza. Idzie ona, moja przystań wśród burz, los mój, ta, która wiecznie trwa [...]" Alfred Lord Tennyson (H. Ringland "Wszystkie kwiaty Alice Hart")
Cudowna opowieść, przepełniona całą gamą uczuć, których doświadcza główna bohaterka.
Pomyśleć, że wszystko zaczęło się od okładki. Urzekło mnie wydanie książki, piękna...

Dyskusje

1 251