Bóg nie jest automatem do kawy. Rozmowa z księdzem Zbigniewem Czendlikiem

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Markéta Zahradníková Wydawnictwo: Dowody na Istnienie Seria: Nie w serii biografia, autobiografia, pamiętnik
Postel hospoda kostel
Julia Różewicz
Dowody na Istnienie
ateizm chrześcijaństwo Czechy ksiądz wiara wywiad wywiad rzeka życie chrześcijańskie
Postel hospoda kostel
biografia, autobiografia, pamiętnik
Julia Różewicz
Nie w serii
Inne

Oficjalne recenzje i

Czyny, nie słowa

[ 11 ] Link do recenzji

O ile fragmenty dotyczące kwestii wiary były głębokie i wzbogacające, o tyle Zbigniew Czendlik dla mnie nie jest autorytetem w niektórych kwestiach życia społecznego. Jeśli ktoś posiada wrażliwość chrześcijańską o ukierunkowaniu lewicowym czy feministycznym, to może być nieprzyjemnie dotknięty niektórymi generalizacjami.

Czytane dość dawno, ale pamiętam, że była to dobra zabawa, a jednocześnie spotkanie z mądrym, nietuzinkowym, odważnym Człowiekiem.

Markéta Zahradníková Bóg nie jest automatem do kawy rozmowa z księdzem Zbigniewem Czendlikiem, kiedy czytam jakąś książkę, często zaznaczam sobie interesujące mnie fragmenty, cytaty. Nie zawsze jednak i nie w każdej. Lektura rozmowy z księdzem Czendlikiem zakończyła się jednak sporą ilością użytych znaczników, bo niezwykle mądrych, chociaż w wielu momentach bardzo prostych...

Wywiad bardzo ciekawy i przede wszystkim wciągający. Warty przeczytania, by poznać księdza Czendlika. Czasem miałam wrażenie, że temat niewyczerpany, a dziennikarka przechodzi już do kolejnego tematu. Jednak dużo było takich momentów, że bardzo cieszyły mnie obszerne wypowiedzi księdza. Polecam!

Bardzo ciekawy wywiad z niezwykle barwną postacią jaką jest nieznany mi zupełnie przed lekturą ksiądz Zbigniew Czendlik. Jego osoba jest dowodem na to że ksiądz to też człowiek ;) taki z krwi i kości. Czytało się jednym tchem

O księdzu Czandliku przeczytałem w ostatniej książce Mariusza Szczygła pt. "Osobisty przewodnik po Pradze" i bez namysłu postanowiłem sięgnąć po polską wersję wywiadu z tym czeskim celebrytą-duchownym :).
Ksiądz od pierwszych stron książki przypadł mi bardzo do gustu. Po mimo polskich korzeni nie kwestionuje nauczania Papieża Franciszka co często zdarza się ostatnio w...

Tę książkę powinno się dawkować. Jak to wywiad, ma i lepsze i gorsze pytania, jak i odpowiedzi samego Czendlika, ale uniwersalizm wielu przypowieści i wspomnień powinien być miłą wskazówką i dla wierzących i dla ateistów, a przede wszystkim wątpiących. Wiele cytatów zaznaczyłam sobie, aby o nich pamiętać w chwilach kryzysu. Warto!

Lektura wartościowa szczególnie dla osób które odrzucają kościół z powodu nagłaśnianych spraw w mediach czy wskutek rozczarowania księżmi napotkanymi na swojej drodze.

Okazuje się bowiem ze są księża i z jajem i z jajami. Nie warto brać poglądów i światopoglądu Czendlika, czy jakiegokolwiek innego księdza za jedyne słuszne. Warto jednak przeczytać książkę, poznać jego...

Miałam bardzo duży problem z oceną tej książki. Z jednej strony ksiądz fajny, postępowy, z drugiej strony nawet jako agnostyczkę niektóre jego poglądy mnie szokują. Byłoby 10, ale sumienie mi nie pozwala.

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • 2020
  • 2020
  • E-book

Markéta Zahradníková Bóg nie jest automatem do kawy. Rozmowa z księdzem Zbigniewem Czendlikiem Zobacz więcej