Mgnienie

Marcel Woźniak Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Leon Brodzki (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
kryminał literatura polska polski kryminał seryjny zabójca śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna
Leon Brodzki (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
2017-11-08

Okładka książki Seryjni mordercy Adrian Bednarek, Max Czornyj, Jan Gołębiowski, Marta Guzowska, Marcel Moss, Marek Stelar, Marcel Woźniak, Łukasz Wroński
7,0
Seryjni mordercy Adrian Bednarek, Ma...
Okładka książki Stulecie kryminału Anna Bińkowska, Wojciech Chmielarz, Sebastian Imielski, Margota Kott, Rafał Lewandowski, Robert Małecki, Rafał Pawlak, Grzegorz Skorupski, Ewa Spławska, Stefan Weisbrodt, Marcel Woźniak, Ryszard Ćwirlej
6,7
Stulecie krymi... Anna Bińkowska, Woj...
Okładka książki Balladyna Max Czornyj, Gaja Grzegorzewska, Robert Małecki, Łukasz Orbitowski, Małgorzata Rogala, Alek Rogoziński, Marek Stelar, Marcel Woźniak
6,5
Balladyna Max Czornyj, Gaja G...
Okładka książki Tysiąc obsesji Gabriela Gargaś, Marcel Woźniak
6,2
Tysiąc obsesji Gabriela Gargaś, Ma...

Wysłuchałam audiobooka. Całe dwie godziny. Z jedenastu. Dalej się nie da, szkoda fatygi. Przez większość tego czasu Leon snuje się. To słowo wydało mi się najbardziej adekwatne do jego poczynań. Snuje się fizycznie i mentalnie. Tak jakby autor wziął na przeczekanie nie mając pomyslu, co dalej.
Zniechęcił mnie też język. Autor sili się na oryginalność, całkiem...

- Leon. Córkę Ci porwali!!!
- Wiesz co to jest entymemat? Porozmawiajmy o tym, ale najpierw chodź na kawę.
- Ale córka! LEON!
- Strasznie cierpię i muszę ją znaleźć, ale serio, pogadajmy o filozofii najpierw.
- LEON DO CHOLERY, TO TWOJA CÓRKA
- Tak, tak. Wiesz, że samoloty ponaddźwiękowe niszczyły warstwę ozonową, bo latały zbyt wysoko, natomiast odrzutowce mają pewien...

trudno mi ocenić książkę, miejscami przegadana, miejscami mamy niekompetentnych lekarzy, policjantów. Tylko, ze ja przywiązuje sie do bohatera, słuchałam troche jak bajkę, nie zastanawiając się czy to realne. I zaczynam słuchac trzecią część

Smutniejsza od pierwszego tomu - ale wciąga.

Doskonała recenzja #Sanna. Nie byłbym tak surowy, w końcu od czytadła nie wymaga się logiki czy realizmu. Rozczulające jest kiedy autor opisuje stany emocjonalne bohatera i jego życie erotyczne - przestaje być Chandlerem a wciela się w Mniszkównę. Może z tej to przyczyny dostał od niektórych 10 (LITOŚCI!!!) gwiazdek

Pierwsza część miała swój klimat i czytało się ją nieźle. Druga część rozczarowuje. Jak dla mnie to przerost formy nad treścią. Momenty są, ale to jednak nieco za mało. Nie wiem, czy sięgać po trzeci tom...

Coś ta okładka przypomina mi,ostry cień mgły.
Poprzednia cześć nie bardzo mi się podobała.Tu jest znacznie lepiej.
Jest bardziej mrocznie,mamy dokładne opisy Torunia i Darłowa.
Wspominki o latach 90.

Zabawne odzywki Brodzkiego,który nie wie .Prawie nic o Darłowie.

Jest nastawiona głównie na psychologię walka z Hieraklitem.
Dalej mamy, życie osobiste bohaterów.A to zawsze...

Jak już coś czytelnika pochłonie, to ma pragnienie brnąć i czerpać ze źródła przyjemności dalej. Wzięłam więc na warsztat, drugą część o Leonie Brodzkim, pod tytułem" Otchłań". Od razu mówię : jeśli nie czytaliście pierwszego tomu, to musicie koniecznie nadrobić. Tylko tak będziecie mogli w pełni doświadczać tego, co się odbywa tutaj.
Brodzki snów broczy w w przeszłości....

Po słabej Powtórce postanowiłam sprawdzić, czy autor podciągnął się w kontynuacji. Nie podciągnął się. Książka równie absurdalna, ale do tego piekielnie nudna. Szkoda czasu

No i masz, po urlopie – na moście korek, nad korkiem wisielec. Może Heraklit nr 1 siedzi w więzieniu, ale Heraklit nr 2 pracowicie zapełnia kostnice. A żeby emerytowany Brodzki nie stracił nim przypadkiem zainteresowania, porywa też jego córkę, Sarę. Dlaczego morderca tak utrudnia sobie życie? Co ukrywa komendant? I dlaczego to ma aż 380 stron?

Nie bój się, Saro, tatuś już...

Dyskusje

• 2018