Mgnienie

Marcel Woźniak Cykl: Leon Brodzki (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
kryminał, sensacja, thriller
kryminał literatura polska polski kryminał seryjny zabójca śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna

Czwarta Strona
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Okładka książki Balladyna Łukasz Orbitowski, Gaja Grzegorzewska, Małgorzata Rogala, Robert Małecki, Marek Stelar, Alek Rogoziński, Marcel Woźniak, Max Czornyj
6,7
Balladyna Łukasz Orbitowski, Ga...
Okładka książki Tysiąc obsesji Gabriela Gargaś, Marcel Woźniak
6,7
Tysiąc obsesji Gabriela Gargaś, Marc...
Okładka książki Pocisk, nr 17/18 maj/czerwiec 2018 Marcel Woźniak, Michał Frąckiewicz, Bartłomiej Fitas
10,0
Pocisk, nr 17/... Marcel Woźniak, Micha...

Jakoś tak smutno i nostalgicznie toczyła się ta historia. Jedna śmierć, druga, porwanie, pogrzeb. Dużo smutnych i zapłakanych ludzi wspominających dawne czasy. Opisujących ludzi, których zabrakło. Wiele przymiotników dotyczących stanu po stracie kogoś bliskiego. Ponadto ci ludzie piją albo są na lekach i filozofują o życiu i śmierci. Dzieli się swoimi przemyśleniami. To...

Leon Brodzki emerytowany policjant zostaje wciągnięty w śledztwo związane z jego rodziną. Całość to walka z policją, zbrodniarzami i z samym sobą.
Pierwsza część była bardzo dobra, niestety druga irytująca, w trzeciej już było lepiej. Nie wiem, ale po części drugiej miałam wrażenie, że większego palanta niż Leon, nie ma, te jego wstawki, gdzie kreuje się na mega bohatera,...

Na półkach: , , , ,

Drugie spotkanie z Leonem Brodzkim,detektyw z krwi i kości, w tle Heraklit, coś z Szekspira, była - niebyła żona Dagmara, córka Sara, żółtodziub Żółtko i dzieje się dużo i zwrotnie, ale czy to było tak intrygujące jak w pierwszej części?
Mgnienie i czekam na trzecia część.

Książki nie da się czytać z powodu błędów ortograficznych i gramatycznych. Ostatni błąd rzucił mi się w oczy na stronie 55 i w tym momencie porzuciłam książkę! Słowne Babki nie spisały się.

Niestety, ale Pan Wożniak nie umie opowiadać. Chce ale nie potrafi. Książka jest słaba, nieprawdopodobna, ciągnąca się w nieskończoność ale najgorsze są marne a często wręcz żałosne dialogi. Szkoda :(

„Mgnienie” zaczyna się dokładnie w tym miejscu, w którym skończyła się „Powtórka". Choć Heraklit został złapany i osadzony w więzieniu, to koszmar Leona Brodzkiego dopiero się zaczyna. Jak daleko sięgają wpływy mordercy? Kim jest tajemniczy Człowiek w kapeluszu, który pojawia się na miejscu zbrodni? I czy Sara Brodzka zapłaci za grzechy przeszłości?

Przez większość...

Marcel Woźniak przejął kontrolę nad moim życiem. Zjawił się niespodziewanie i spowodował, że zgrzeszyłam. Moje zasady czytelnicze rozmyły się, a ja popadłam w literackie obżarstwo. Znów pojawiłam się oczami wyobraźni w Toruniu, wpadłam z wizytą do Darłowa. Podążyłam żwawym, usłanym brunatną juchą krokiem za Leonem Brodzkim. "Mgnienie", bo o nim dzisiaj będę Wam szeptać,...

Trzeba sięgnąć po kolejną część, bo tak jak poprzednio tak i teraz trzeba jeszcze rozwikłać kilka spraw. Dobrze się czyta, zwrot akcji odnośnie wydarzeń z pierwszej części. Wciąż zaskakuje. Dobrze się czyta.

Szklarska 2018 :-)

Inteligentny i bogaty język. Cięty humor na poziomie. Bohaterowie z krwi i kości A na drugim planie najprawdziwszy Toruń. Finał wciągającej intrygi, która trzyma w napięciu do końca uściskiem silnym niczym sam Leo. Polecam każdemu, cała trylogię.

Dyskusje

• 2018